Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. mája 2006

SDĽ dá pol milióna obciam, kde získa najviac hlasovStrana demokratickej ľavice (SDĽ) daruje 500 tisíc korún obciam, ktoré sa najviac pričinia k jej voľbe v parlamentných voľbách. Ak strana získa vo voľbách od troch do piatich percent, odmení päť ...Zdieľať

BRATISLAVA 4. mája (WN/SITA) - Strana demokratickej ľavice (SDĽ) daruje 500 tisíc korún obciam, ktoré sa najviac pričinia k jej voľbe v parlamentných voľbách. Ak strana získa vo voľbách od troch do piatich percent, odmení päť obcí, pri zisku viac ako päť percent sa bude radovať z pol milióna desať obcí, informoval dnes na tlačovej besede dvojka na kandidačnej listine SDĽ Martin Halás.

SDĽ považuje za svoje programové priority zdravotníctvo, školstvo a poľnohospodárstvo. Chcú zvýšiť platy v zdravotníctve a školstve o 100 percent, zvýšiť dotácie v poľnohospodárstve na štandardnú úroveň v Európskej únii, či obnoviť poskytovanie mladomanželských pôžičiek za výhodných podmienok. Ako poznamenal predseda predsedníctva SDĽ Ladislav Kozmon, navrhované opatrenia si vyžiadajú dodatočné prostriedky zo štátneho rozpočtu vo výške 24 miliárd korún. Tie a niečo navyše chcú získať zrušením ministerstva obrany a jeho začlenením do rezortu vnútra a zároveň výraznou redukciou počtu vojakov na tri až päťtisíc. Týmto krokom by sa malo ušetriť 27 miliárd a tieto prostriedky sa potom môžu rozdeliť do spomínaných priorít.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prevádzkový zisk Continentalu vzrástol na 352,4 mil. eur
<< predchádzajúci článok
Union zdravotná poisťovňa nevypovie zmluvu s AFS SK