07. júla 2013

Sebastian Vettel historicky ovládol domácu VC Nemecka

Nemec Sebastian Vettel z tímu Red Bull zvíťazil v nedeľňajšej Veľkej cene Nemecka, deviateho z devätnástich podujatí tohtoročného seriálu motoristickej formuly 1. Druhú pozíciu obsadil ...

sebastian vettel NÜRBURG 7. júla (WEBNOVINY) - Nemec Sebastian Vettel z tímu Red Bull zvíťazil v nedeľňajšej Veľkej cene Nemecka, deviateho z devätnástich podujatí tohtoročného seriálu motoristickej formuly 1.

Druhú pozíciu obsadil fínsky jazdec Kimi Räikkönen (Lotus-Renault) a tretí skončil na okruhu Nürburgring jeho tímový kolega Francúz Romain Grosjean.

Preteky na okruhu pri nemeckom meste Nürburg poznačilo viacero neočakávaných momentov.

Okamžite po štarte sa do čela dostala dvojica monopostov Red Bull, ktorá nechala za sebou víťaza sobotňajšej kvalifikácie Brita Lewisa Hamiltona z Mercedesu.

Počas úvodnej zastávky Marka Webbera (Red Bull) v boxoch zasiahla televízneho kameramana uvoľnená pneumatika z vozidla 36-ročného austrálskeho jazdca, ktorú tímoví mechanici nedostatočne upevnili na Webberov monopost. Po 24 odjazdených kolách zachvátili plamene stroj Francúza Julesa Bianchiho z Marussie a na trať zamierilo safety car, po ktorého odchode o päť kôl neskôr pokračovali jazdci v pretekoch. V 49. kole sa dostal po Räikkönenovej zastávke v boxoch na prvú pozíciu domáci Vettel, do konca pretekov pred seba už nepustil žiadneho z pretekárov a pripísal si na konto štvrté víťazstvo v tejto sezóne. Od stredy 26-ročný Vettel sa stal prvým nemeckým jazdcom, ktorý vybojoval prvú priečku na domácej Veľkej cene od roku 2006, keď zvíťazil na okruhu Hockenheimring Michael Schumacher.