Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júna 2013

Šéf OSN odmieta vyzbrojovanie sýrskych povstalcovGenerálny tajomník Organizácie Spojených národov v piatok odmietol snahu západných mocností o vyzbrojovanie povstalcov v Sýrii. Podľa neho by to v súčasnej situácii "nebolo ...Zdieľať
pan ki mun OSN 14. júna (WEBNOVINY) - Generálny tajomník Organizácie Spojených národov v piatok odmietol snahu západných mocností o vyzbrojovanie povstalcov v Sýrii.


Podľa neho by to v súčasnej situácii "nebolo nápomocné". "Ozbrojené chodníčky smerujú k ďalšiemu rozpadu krajiny, destabilizácii regiónu a vzplanutiu náboženského a spoločenského napätia," povedal Pan reportérom v New Yorku.

Zároveň opäť vyzval na zorganizovanie medzinárodnej konferencie, na ktorej by krajiny diskutovali o spôsoboch ukončenia občianskej vojny v Sýrii. Tá trvá už dva roky a doteraz si vyžiadala 93-tisíc

Pan tým reagoval na výroky najvyšších predstaviteľov USA, ktorí chcú presadiť "priamu" a "vojenskú" podporu oponentom sýrskeho prezidenta Baššára al-Asada. Ten totiž podľa Washingtonu použil proti povstalcom chemické zbrane.

USA už v tejto súvislosti poslali do OSN aj list, ktorý má obsahovať dôkazy o týchto tvrdeniach. Mierová konferencia o Sýrii by sa mala uskutočniť vo švajčiarskej Ženeve, na jej presnom dátume sa však zatiaľ USA, OSN a Rusko nevedia dohodnúť.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Japonskému princovi a princeznej ukážeme Tatry aj fujary
<< predchádzajúci článok
Muž nahlásil bombu na colnici, hrozí mu päť rokov