Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. októbra 2010

Šéf United Continental má plat 975 tis. USD ročneNová letecká spoločnosť United Continental Holdings Inc, ktorá vznikla zlúčením UAL a Continental Airlines a stala sa najväčšou leteckou firmou na svete, oznámila, ...Zdieľať
jeff smisek Jeff Smisek

Foto: cleveland.com NEW YORK 4. októbra (WEBNOVINY) - Nová letecká spoločnosť United Continental Holdings Inc, ktorá vznikla zlúčením UAL a Continental Airlines a stala sa najväčšou leteckou firmou na svete, oznámila, že jej šéf Jeff Smisek bude mať ročný plat 975 tis. USD. Smisek, ktorý pred fúziou bol šéfom Continental Airlines, môže okrem toho dostať 150 % svojho mesačného platu ako ročný bonus. Firma o platoch vedenia informovala v správe pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC). Smisek, ktorý má trojročnú zmluvu, môže na budúci rok dostať aj stimulačnú prémiu v sume 8,4 mil. USD a jednorazový bonus v súvislosti so zlúčením firiem v sume 4 mil. USD.

Ďalší vysoko postavení manažéri United Continental majú dvojročné zmluvy, vrátane finančného riaditeľa ZanaRoweho, ktorého ročný plat je v sume 750 tis. USD. Glenn Tilton, ktorý bol generálnym riaditeľom UAL, v piatok odišiel do dôchodku. Každoročne bude dostávať 600 tis. USD a akcie v hodnote 150 tis. USD.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tata Motors predáva akcie za 750 mil. USD
<< predchádzajúci článok
Raši spojil v Košiciach Smer-SD a Most-Híd

Šéf United Continental má plat 975 tis. USD ročne - diskusné fórum čitateľov