20. mája 2006

Semifinále na MS v hokeji Fínsko - Česko

Do finále majstrovstiev sveta v hokeji v lotyšskej Rige sa ako prví prebojovali hokejisti Českej republiky. Zverenci trénera Aloisa Hadamczika si v úvodnom sobotňajšom semifinále v Riga Arene poradili s Fínmi ...

RIGA 20. mája (WN/SITA) - Do finále majstrovstiev sveta v hokeji v lotyšskej Rige sa ako prví prebojovali hokejisti Českej republiky. Zverenci trénera Aloisa Hadamczika si v úvodnom sobotňajšom semifinále v Riga Arene poradili s Fínmi 3:1. Vo vyrovnanom stretnutí o tesnom víťazstve Čechov rozhodol kapitán David Výborný, ktorý tri minúty pred koncom využil presilovú hru pri vylúčení Mikka Luomu a v poslednej minúte pridal pri power play Fínov gólovú poistku Jaroslav Hlinka. Česi majú stále šancu na obhájenie titulu majstra sveta, ktorý získali vlani vo Viedni. Súperom Česka vo finále bude v nedeľu víťaz druhého semifinále Švédsko - Kanada.

Semifinále I:
Fínsko - Česko 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 9. Hahl (J. Ruutu, Nummelin) - 29. Plekanec (Irgl), 57. Výborný (T. Kaberle), 60. J. Hlinka
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Hentunen (Fín.) 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Schütz (Nem.), Oskirko (Rus.), Schröter (Nem.)
Fínsko: Norrena - Nummelin, Berg, Lehtonen, Kukkonen, Luoma - J. Jokinen, O. Jokinen, Peltonen - Kallio, Viuhkola, Hentunen - M. Koivu, Miettinen, T. Ruutu - J. Ruutu, Hahl, Bergenheim - Pirnes
Česko: Hnilička - Z. Michálek, T. Kaberle, Krajíček, Hejda, Richter, Škoula - Erat, Výborný, Hlaváč - Balaštík, J. Hlinka, Hubáček - Tenkrát, Štefan, Bulis - Irgl, Plekanec, Rolínek

FOTO : SITA/AP