Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. novembra 2021

Senát najvyššieho súdu odmietol mimoriadne dovolanie Majského, neboli splnené dôvody


Tagy: Súdy

Päťčlenný senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na štvrtkovom neverejnom zasadnutí odmietol mimoriadne dovolanie odsúdeného Jozefa Majského, a to z dôvodu, že nezistil splnenie dovolacích dôvodov. ...Zdieľať
jozef majsky 676x476 25.11.2021 (Webnoviny.sk) - Päťčlenný senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na štvrtkovom neverejnom zasadnutí odmietol mimoriadne dovolanie odsúdeného Jozefa Majského, a to z dôvodu, že nezistil splnenie dovolacích dôvodov. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.


Zároveň pripomenula, že dovolanie podal Majský proti uzneseniu najvyššieho súdu z 29. júla 2020, ktorým bolo zamietnuté jeho odvolanie proti rozsudku Špecializovanému trestného súdu z 21. októbra 2015.

Predmetným rozsudkom bol uznaný vinným z pokračovacieho trestného činu podvodu spolupáchateľstvom s uložením nepodmienečného trestu odňatia slobody vo výmere deväť rokov pre kauzu nebankových spoločností Horizont Slovakia a B.M.G. Invest.

Jozefa Majského po právoplatnom odsúdení 4. augusta minulého roku zadržala v nemocnici v Prahe česká polícia. České súdy na jeseň 2020 rozhodli, že ho na Slovensko nevydajú, pretože má aj české občianstvo. Zároveň si však Majský na základe rozhodnutia českých súdov uložený trest odpykáva v Českej republike. V máji tohto roku mu bolo zamietnuté podmienečné prepustenie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Senát najvyššieho súdu odmietol mimoriadne dovolanie Majského, neboli splnené dôvody © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Súdy
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PSS potvrdzuje svoj dlhodobo zodpovedný postoj k prírode a podnikaniu
<< predchádzajúci článok
Čo rozhoduje pri nákupe nových módnych kúskov? Zmeny v nákupnom správaní Slovákov poznačila pandémia

Senát najvyššieho súdu odmietol mimoriadne dovolanie Majského, neboli splnené dôvody - diskusné fórum čitateľov