18. júla 2013

Senica remizovala s Podgoricou 2:2 v prvom zápase 2. predkola EL

Na ilustračnej snímke futbalisti Senice

Na ilustračnej snímke futbalisti Senice Foto: TASR/Pavel Neubauer
Podgorica 18. júla (TASR) - Futbalisti úradujúceho slovenského vicemajstra FK Senica remizovali vo štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014 na ihrisku čiernohorskej Mladosti Podgorica 2:2, pričom dvakrát viedli. Zverenci trénera Eduarda Pagáča majú pred odvetou, ktorá je na programe 25. júla o 19.30 h na Záhorí, postupové esá vo svojich rukách.

Prvý polčas nepriniesol veľa krásy, hralo sa zväčša medzi šestnástkami a oba tímy vyčkávali na chybu súpera. V 17. minúte po nacvičenej akcii z rohu dobre vypálil Jirásek a Vujadinovič iba s námahou vyrazil loptu pred seba. V 33-stupňovej horúčave nebolo tempo hry vysoké, predsa len miernu prevahu mali Seničania a tí ju aj pretavili do vedúceho gólu. V 33. minúte si na dlhočizný center Cristovama naskočil Kalabiška a hlavičkou otvoril skóre - 0:1. Domáci smerom dopredu veľa vody nenamútili a keď si aj nejakú pološancu vytvorili, narazili na pozorného gólmana Senice Šullu.

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie domácim. Aktívny Japonec Taku v 47. minúte mieril len nad Šullovu bránu, no v 54. minúte Cristovam zastavil faulom vo vlastnej šestnástke Seratliča a Kneževič z jedenástky vyrovnal - 1:1. Šulla si siahol na loptu, ale nedokázal ju vyraziť. V 62. minúte mal dobrú šancu Savičevič, ale rozvlnil len bočnú sieť. V týchto momentoch mali Čiernohorci navrch, lenže popri tom si zabudli dôsledne plniť defenzívne úlohy a inkasovali, keď Diarrassouba v 76. minúte ľavačkou namieril presne - 1:2. Ibaže radosť Senice dlho netrvala, po rozohratí priameho kopu na krátko vyrovnal v 85. minúte Taku na konečných 2:2. Pred odvetou je v lepšej pozícii Senica, ale balkánski bojovníci určite neprídu v porazeneckej nálade.

prvý zápas 2. predkola Európskej ligy 2013/2014:

Mladosť Podgorica - FK Senica 2:2 (0:1)

Góly: 54. Kneževič (z 11 m), 85. Taku - 33. Kalabiška, 76. Diarrassouba. Rozhodoval: Meškov (Rus.), ŽK: Sankovič, Kneževič, Novovič - Diviš, Diarrassouba, Zeman.

zostavy a striedania:

Podgorica: Vujadinovič - Tomič, Šofranac, Mitrovič, Živkovič - Sankovič, Taku - Savičevič, Kaljevič (70. Novovič), Seratlič - Kneževič

Senica: Šulla - Cristovam, Križko, Brabec, Čermák (52. Zeman) - Diviš (90. Hiago), Kóňa, Jirásek (60. Opiela), Kalabiška - Diarrassouba, Piroska