Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. mája 2007

Seniori sa môžu tešiť, od júla budú mať lacnejší plynZákazníci Slovenského plynárenského priemyslu, a.s. (SPP), ktorí majú nad 65 rokov, si budú môcť od 1. júla tohto roku vybrať novú tarifu Senior Plus. Vďaka novej tarife, ktorú v stredu schválil ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. mája (WEBNOVINY) - Zákazníci Slovenského plynárenského priemyslu, a.s. (SPP), ktorí majú nad 65 rokov, si budú môcť od 1. júla tohto roku vybrať novú tarifu Senior Plus. Vďaka novej tarife, ktorú v stredu schválil Úrad pre reguláciu sieťových odvetví SR (ÚRSO), ušetria seniori za zemný plyn približne 600 Sk ročne. Agentúru SITA o tom informoval hovorca ÚRSO Miroslav Lupták. Zvýhodnená tarifa sa dotýka odberateľských kategórií D2 a D3, čo predstavuje ročnú spotrebu plynu od 200 do 6 500 metrov kubických. Zákazníkov, ktorí budú môcť využívať túto tarifu, je asi 200 tisíc. "Ak odberateľ prestal spĺňať podmienky pre túto zvýhodnenú tarifu, musí túto skutočnosť oznámiť SPP do 30 dní," dodal Lupták.

Záujemcovia musia pre využívanie novej tarify splniť viacero podmienok. Okrem stanoveného veku musí mať odberateľ, ktorý žiada zvýhodnenú tarifu, na odbernom mieste trvalý pobyt. "Ďalej musí sám vykonať odpočet určeného meradla a súčasne so žiadosťou o zvýhodnenie tarify uviesť stav meradla ku dňu podania žiadosti," doplnil Lupták.

Ceny zemného plynu pre ostatných zákazníkov v kategórií domácnosti by sa v tomto roku nemali meniť. "Nevidíme dôvody na zmenu ceny plynu. Na základe súčasných informácií by sa mala udržať pre domácnosti terajšia cena plynu. Treba však akceptovať skutočnosť, že budúcnosť je vždy neistá," povedal na výročnej tlačovej konferencii predseda predstavenstva SPP Jan Massmann. Od 1. júla budú už aj domácnosti patriť medzi oprávnených odberateľov, čo znamená, že si budú môcť vybrať svojho dodávateľa. Cenu plynu pre domácnosti však bude naďalej schvaľovať Úrad pre reguláciu sieťových odvetví SR.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Potvrdili 11,5 roka pre Vladimíra Fruniho
<< predchádzajúci článok
Palmový a kokosový sú horšie než bravčová masť

Seniori sa môžu tešiť, od júla budú mať lacnejší plyn - diskusné fórum čitateľov

"Dar"30.5. 18:56:18