08. júla 2009

Šesták dvoma gólmi zariadil víťazstvo Bochumu v príprave

Slovenský futbalový reprezentant pôsobiaci v nemeckom prvoligovom klube VfL Bochum Stanislav Šesták sa dvoma gólmi postaral o víťazstvo v stredajšom prípravnom stretnutí proti švajčiarskemu tímu FC St. ...

BOCHUM 8. júla (WEBNOVINY) - Slovenský futbalový reprezentant pôsobiaci v nemeckom prvoligovom klube VfL Bochum Stanislav Šesták sa dvoma gólmi postaral o víťazstvo v stredajšom prípravnom stretnutí proti švajčiarskemu tímu FC St. Gallen (4:3). Dvadsaťšesťročný útočník, ktorý odohral prvých 73 minút, už v 5. min otvoril skóre duelu, keď z 12 metrov volejom nedal šancu domácemu gólmanovi Bollimu. Druhý presný zásah zaznamenal bývalý hráč Tatrana Prešov, Slovana Bratislava a MŠK Žilina v 57. min, keď vyrovnával na 2:2. Dve tisícky prítomných divákov videli počas prvých 18 minút druhého dejstva gólové hody, brankári na oboch stranách lovili dovedna až päťkrát loptu zo svojej siete. Duel ako na hojdačke rozhodol napokon v prospech bundesligistu v 87. min Dabrowski.

Zverenci trénera Marcela Kollera nadviazali na nedeľňajšie víťazstvo 2:1 v rámci prípravy nad švajčiarskym majstrom FC Zürich. Víťazný gól VfL vsietil práve slovenský hrdina Bochumu Stanislav "Šesty" Šesták.

Prípravný zápas - výsledok - streda:
FC St. Sallen (Švajč.) - VfL Bochum (Nem.) 3:4 (0:1)
Góly: 47. Merenda, 49. Frick, 63. Maltritz (vlastný) - 5. a 57. ŠESTÁK, 59. Klimowicz, 87. Dabrowski
Stanislav Šesták (Bochum) bol vystriedaný v 73. min.