04. marca 2016

Severskú kombináciu v Schonachu vyhrali Nóri

Nórski reprezentanti zvíťazili v piatkovom podujatí Svetového pohára v severskej kombinácii v nemeckom stredisku Schonach. Na druhej priečke skončili domáci pretekári a tretí ...

Magnus Moan Foto: TASR/AP
Schonach 4. marca (TASR) - Nórski reprezentanti zvíťazili v piatkovom podujatí Svetového pohára v severskej kombinácii v nemeckom stredisku Schonach. Na druhej priečke skončili domáci pretekári a tretí finišovali Rakúšania.

Nóri Magnus Moan, Jan Schmid, Magnus Krog a Jörgen Graabak triumfovali po skokoch z mostíka HS70 a behu na 4x5 km časom 47 minút a 49,5 sekundy. Nemci za nimi zaostali o 7,9 sekundy. Po pretekoch podali protest, keďže Fabian Riessle spadol 50 metrov pred cieľovou páskou v šprintérskom súboji s Graabakom, no jury im protest neuznala.