05. februára 2012

Skalica dala Martinu osem gólov, Poprad zdolal Slovan

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 46. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport extraligy 2011/2012: Výsledky: HK 36 Skalica - MHC Mountfield Martin 8:2 (5:1, 0:1, ...

dukla trencin hc05 banska bystric BRATISLAVA 5. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 46. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport extraligy 2011/2012:

Výsledky:
HK 36 Skalica - MHC Mountfield Martin 8:2 (5:1, 0:1, 3:0)
Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica 4:5 po sam. nájazdoch (2:0, 1:3, 1:1 - 0:0, 0:1)
HC Slovan Bratislava - HK AutoFinance Poprad 3:4 po predĺžení (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)
HK Nitra - HC Košice 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
HKm Zvolen - MsHK DOXXbet Žilina 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
.

I.tretina

V stretnutí medzi Skalicou a Martinom padlo v priebehu prvej tretiny viac gólov ako väčšinou za celý zápas. Skalica už od 4. min viedla po góle Hrušku. V ďalšom priebehu hrali domáci dve po sebe nasledujúce presilové hry o dvoch hráčov. Obe využil obranca Pojkar, presnou strelou do pravého horného rohu bránky od modrej a o minútu neskôr spomedzi kruhov.

Hostia však ukázali, že presilovú hru dokážu tiež využiť a Fadrný strelou od modrej prekonal Lakosila pomedzi betóny. Pojkar sa dokázal presadiť aj tretíkrát, už v 14. min ďalším gólom z presilovej hry po nahrávke Hrušku.

Piaty gól Skalice pridal Lušňák, po ktorom Šimka v bránke Martina vystriedal Volentier. Tretina sa dohrávala za jasnej dominancie Skalice.

II. tretina

V druhej časti stretnutia mali domáci prevahu najmä v počte striel na bránku, no Volentiera sa im prekonať nepodarilo. Hostí gólman viackrát podržal, najmä pri šanciach Hrušku a Lušňáka v 28. resp. 30. min. Hra bola poznačená najmä mnohými vylúčeniami na oboch stranách, ktoré tímy veľmi vyčerpávali. Martinčania hrať neprestali a na záver tretiny znížili gólom Themára.

III. tretina

Aktivita mužstiev v tretej tretine bola skôr v útlme až do presilovej hry Skalice, ktorú využil presnou strelou do horného rohu Pojkar. Ten odohral v skalických farbách tretí duel a zaznamenal v ňom 5 kanadských bodov (4+1). V závere stretnutia mali hostia výhodu presilovej hry, no góly paradoxne vsietili Šátek po samostatnom úniku a Konečný po kombinácii s Lušňákom (8:2).

Reakcie:
Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "V prvej tretine to bola z našej strany dobrá hra a realizácia gólových príležitostí, ktoré položili základ víťazstva. V druhej tretine to už tak nebolo, ale v záverečnej tretine sme opäť predviedli dobrý výkon."

Branislav Stolárik (asistent trénera Martina): "Absolútne zbabraný zápas v našom podaní. V prvej tretine sme inkasovali trikrát v oslabení, v celom zápase sme mali vylúčených až 13 hráčov. V druhej tretine sme sa ešte pokúsili urobiť niečo so zápasom, no neúspešne. Klinec na záver bol v podobe dvoch gólov pri našej presilovke. Skalica zaslúžene vyhrala."

Góly: 4. J. Hruška (Pojkar, Obdržálek), 8. Pojkar (Obdržálek), 9. Pojkar (Obdržálek, T. Višňovský), 14. Pojkar (J. Hruška, Obdržálek), 15. Lušňák (R. Konečný, Klejna), 49. Pojkar (J. Hruška), 59. Šátek, 60. R. Konečný (Lušňák) - 12. Fadrný (M. Výborný, V. Škoda), 39. Themár (Zukal, J. Cíger)
Vylúčení: 8:13 na 2 min, presilovky: 4:1, oslabenia: 2:0, rozhodovali: Goga, J. Višňovský - Výleta, Šefčík, 1 762 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Pojkar, Jankovič, Kloz, Gula, Křetinský - Obdržálek, J. Hruška, T. Višňovský - Klejna, Lušňák, R. Konečný - Kutálek, Holovič, Šátek

Martin: M. Šimko (15. Volentier) - Drgoň, Brcko, Leško, M. Výborný, Zukal, Matejka, Škumát, Vartovník - Zeliska, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Fadrný - Miroslav Ižvolt, Macejka, Šišovský - Themár, J. Cíger, M. Sobota

I. tretina

Domáci mali v úvodnej tretine viac z hry a boli aj strelecky usilovnejší. Viaceré ich príležitosti však zostali nevyužité, sám Pardavý zaváhal pri troch veľkých šanciach.

Až v 17. min sa mu podarilo otvoriť skóre a druhý gól pridal zároveň s prvou sirénou Tvrdoň umiestnenou strelou po ľade k žŕdke.

II. tretina

Hneď na začiatku druhej dvadsaťminútovky využil presilovku Nechala od modrej čiary pod hornú žŕdku a Trenčín zaslúžene viedol už o tri góly. Hostia však zareagovali hneď, keď Jokila zblízka dorážkou znížil a to bol signál na pozdvihnutie bojovej morálky Banskobystričanov.

Tí postupne začali prevyšovať súpera, v polovici zápasu Nemček trafil hornú žŕdku. Práve pod ňu v 34. min pekne zavesil Cebák a využil tým presilovku.

Vyrovnanie skóre prišlo v 36. min, keď Bambúch vystrelil od modrej cez zhluk hráčov pred bránkou a puk sa zastavil až v sieti.

Obe mužstvá išli do ďalšieho priebehu s patričným nasadením. Domáci však opäť pykali za nedôraz v koncovke i chyby v obrane. V 47. min hostia dokonali obrat v zápase, keď Jokila rutinérsky vsietil ponad ležiaceho brankára Kováča.

Tesný náskok však hostia neudržali, pretože v 58. min Šťastný tesne pred bránkou tečoval Pardavého prihrávku a vyrovnal. Následné predĺženie sa odohralo bez prerušenia, ale aj bez určenia víťaza. Ten bol známy až po samostatných nájazdoch, v ktorých boli úspešnejší hostia.

Reakcie:
Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Tento zápas sme začali veľmi dobre a viedli sme 3:0, ale to zrejme hráčov pomýlilo a mysleli si, že už majú vyhraté a bude im to takto padať do konca stretnutia. Urazili tým šťastenu, a keď hostia znížili, na naše hokejky sa vkradla nervozita. Navyše prišla ďalšia hrubá chyba v obrane, po ktorej sme inkasovali. Ešte do konca riadneho hracieho času sa nám podarilo vyrovnať, ale v nájazdoch už bol súper šťastnejší."

Vladimír Országh (asistent trénera Banskej Bystrice): "Z našej strany mal zápas dve odlišné polovice. V tej prvej sme hrali slabo, súper sa často dostával do prečíslení a vybojovali si trojgólový náskok. Potom sme však skorigovali zostavu i náš herný systém a podarilo sa nám skóre otočiť. Nájazdy sú vždy už lotériou a tentokrát sa šťastie priklonilo na našu stranu. Výkon mužstva môžeme pochváliť iba za druhú polovicu zápasu."

Góly: 17. Pardavý (Gabriš, P. Fabuš), 20. R. Tvrdoň (Tybor, Mikula), 22. Nechala (R. Tvrdoň, Tybor), 58. A. Šťastný (Pardavý, P. Fabuš) - 24. Jokila (Kútny), 34. Cebák (Jokila), 36. Bambúch (Miroslav Hlinka, Kútny), 47. Jokila (Kristoffersson), rozhodujúci sam. nájazd: Nemček
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík - Valach, Zvrškovec, 1570 divákov

Trenčín: V. Kováč - Hlubuček, Vizváry, M. Biro, Gabriš, Štindl, E. Bednár, od 21. min Nechala - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - Sojčík, Melichárek, J. Gašparovič - O. Mikula, R. Tvrdoň, Tybor - od 41. min Fojtík
Banská Bystrica: Chorošun - Cebák, Brňák, Kubka, M. Grman, Huba, Novajovský, Bambúch, od 21. min Beňa - F. Nemček, Jokila, Kristoffersson - M. Hlinka, Pulliaien, Kútny - Zorvan, Češík, Marcinek

I. tretina
Prvá tretina duelu domáceho Slovana s Popradom príliš veľa hokejovej krásy nepriniesla, aj napriek tomu diváci videli dva góly.

V úvodnej desaťminútovke belasí nevyužili dve presilovky, kamzíci neuspeli v početnej výhode raz. V 12. min potrestal obrovskú chybu defenzívy domáceho mužstva Kuľha a ten istý hráč zvýšil na 2:0 v 19. min, keď využil peknú prihrávku Strömberga popred gólmana Karhunena.

II. tretina

Slovan pokračoval v bezduchom výkone aj v druhej časti, čo v 23. min potrestal Kroták, ktorý sa ocitol sám medzi kruhmi a rutinérsky prekonal brankára domáceho mužstva.

O dve minúty neskôr síce skorigoval L. Hudáček, keď sa predral cez brániaceho Jáchyma, ale to bolo zo strany Slovana všetko. V závere II. tretiny Poprad nevyužil 23-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov.

Slovanu sa podarilo zdramatizovať zápas až v 53. min, keď sa Bartánus nenechal obrať o puk obranou Popradu a spomedzi kruhov prestrelil Melicherčíka. V 57. min napriahol od modrej čiary L. Kozák a vyrovnal na 3:3.

V predĺžení domáci opäť "vyrobili“ veľkú chybu v defenzíve, ktorú využil Škovira na strelenie rozhodujúceho gólu.

Reakcie:
Roman Stantien (asistent trénera Slovana): "Ďalší zápas, v ktorom sme nezachytili začiatok. Aj keď sme prehrávali o tri góly, vyrovnali sme a chalani ukázali, že hokej hrať vedia. Myslím si, že cez reprezentačnú prestávku s tým niečo spravíme a otočí sa to.“

Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Obe mužstvá začali z defenzívy. Mysleli sme si, že Slovan si od úvodu vytvorí tlak, ale bola to vyrovnané a hralo sa v strednom pásme. Čakali sme na chyby súpera a našťastie sme ich aj využili. Slovanu sa však podarilo znížiť, zdvihol sa a začal tlačiť. Viedli sme už 3:0 a akoby sme stratili bod, lebo mame tak skúsený tím, že by sme si také vedenie mali udržať. Dva body z Bratislavy sa však počítajú."

Góly: 25. L. Hudáček (Štajnoch, Lipiansky), 53. M. Bartánus (A. Kudrna), 57. L. Kozák (M. Bartánus, Lipiansky) - 12. Kuľha (Michal Chovan), 19. Kuľha (Strömberg, Michal Chovan), 23. A. Kroták (R. Rapáč, Svačina), 62. Škovira (A. Kroták)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Kukumberg (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Novák, Stano, 6637 divákov

Slovan: Karhunen - Dobroň, Švarný, Štajnoch, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Kozák, Trška - Šatan, Kukumberg, M. Hudec - M. Bartánus, Lipiansky, Hudáček - D. Skokan, Bulík, M. Bakoš - A. Kudrna, Preisinger, Harvey

Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, Tavželj, Fabian, Jáchym - Strömberg, Michal Chovan, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Svačina, A. Kroták, R. Rapáč - Škovira, S. Takáč, Kramár

I. tretina
Martin Segľa z HC Nitra (vpravo) a brankár Tomáš Halász z HC Košice počas zápasu 46. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy medzi HK Nitra - HC Košice. Nitra, 5. február 2012. Foto: SITA/Martin HavranMatúš Rais z HC Nitra po strelení gólu počas zápasu 46. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy medzi HK Nitra - HC Košice. Nitra, 5. február 2012.Foto: SITA/Martin HavranV úvodnej tretine sa hral vyrovnaný hokej. Už v 1. min mohol otvoriť skóre Košičan Dravecký, no sľubnú príležitosť pred odkrytou bránkou nevyužil.

Gól nedal ani Pašek v 12. min, keď neúspešne dorážal predchádzajúci pokus Kolbu. Prvá tretina aj napriek dvom vylúčeným na oboch stranách gól nepriniesla.

II. tretina

Gólový účet stretnutia otvoril v 28. min kapitán hostí Zálešák. V presilovej hre mu z otočky pekne posunul puk Dravecký a kanonier hostí trafil ideálne - 0:1. Tesné vedenie však hosťom dlho nevydržalo.

Po faule Piataka mali domáci v 29. min výhodu presilovky, ktorú po Štefankovej prihrávke spoza bránky využil Segľa.

Hostia následne zvýšili tempo, dostávali sa aj do šancí, no skóre už do druhej prestávky nezmenilo. Blízko ku gólu bol najmä Haščák, ktorý však svojím blafákom Šimbocha neprekonal.

Vyrovnaný hokej pokračoval aj v treťom dejstve. V 45. min sa nepresadil Kristek a po góle volali aj dve sľubné príležitosti domáceho Ručkaya v 51. min. Rozhodujúci moment zápasu priniesla 53. min. Počas presilovky domácich skončila v bránke hostí strela nitrianskeho obrancu Raisa a bolo 2:1. Do konca zápasu sa ešte Košičania snažili niečo s výsledkom urobiť, no bez úspechu.

Reakcia:
Karol Kolečáni (tréner Nitry): "Prvú tretinu sme hrali zakríknuto. Zásluhou šťastia a streleckej nemohúcnosti Košíc sa skončila bez gólov. Po dohovore v kabíne sme začali hrať lepšie. V tretej tretine náš výkon vyvrcholil. Hrali sme s nasadením a doviedli zápas do víťazného konca."
Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "Po tom, čo sme predviedli v prvej tretine, sme si nezaslúžili vyhrať. Viac k tomu nemám čo dodať."

Góly: 29. Martin Segľa (M. Štefanka, Tománek), 53. Rais (H. Ručkay, Ďurák) - 28. Zálešák (Dravecký, Homer)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - J. Tvrdoň, M. Orolin, 1583 divákov

HK Nitra: Šimboch - Rais, Ďurák, Vosátko, Ordzovenský, Martin Bača, Gurčík, Tůma, K. Grman - M. Mašlonka, Hamrák, H. Ručkay - M. Segľa, M. Štefanka, Tománek - Bene, Hrnka, Radulay - Petr Slovák, Káčer, Šumichrast
HC Košice: Halász - Homer, Tabaček, Šeda, Kolba, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák, Matúš Chovan - Bartoš, Zálešák, Dravecký - Jenčík, Kristek, Michel Miklík - Piatak, Pašek, Marcel Haščák - Spilar, M. Baláž, Gmitter

I. tretina

Vo Zvolene hrali oba tímy o šiestu priečku a v prvej tretine to bol viac opatrný hokej. Zaujali iba strely Kudělku v 5. minúte pri krátkej presilovke Žiliny. Zvolenčania častejšie strieľali, ale puky Laca príliš neprekvapili. Nebezpečnejší boli hostia v závere prvého dejstva, o gól sa pokúšal najmä Troliga.

II. tretina

Až v druhej tretine začali padať góly. Žilinčanov dostal do vedenia Sivák z dorážky pred bránkou, keď pred ním neuspel Richard Huna po nahodenom puku od Devečku. Zvolenčania vyrovnali o 96 sekúnd, Méry so Zuzinom vybojovali puk pri zadnom mantineli, Zuzin s ním prešiel až k ľavej žrdi a pretlačil ho za Laca - 1:1.

Domáci mohli ísť do vedenia v 29. min, keď Slovák šikovne poslal puk pred bránku Branbencovi, ale tomu sa nepodarilo skórovať. V 32. min zaujal pekný kombinačný prienik Otčenáša, ale koncovka mu nevyšla.

Na opačnej strane sa nebezpečnou strelou z pravého kruhu prezentoval Troliga. Žilinčanom vyšla kombinačná akcia v 34. min, Róbert Huna prihral z pravej strany do medzikružia Sýkorovi a ten dobre umiestnenou strelou priklonil misky váh na stranu svojho tímu - 1:2. Žilinčania sa však sami pripravili o vedenie. Staňo 21 sekúnd pred koncom druhej tretiny poslal spoza vlastnej bránky puk rovno na hokejku Hraška, ktorý spoza kruhov parádnou strelou pod hornú žŕdku vyrovnal na 2:2.

V tretej tretine mali viac z hry žilinskí vlci, čo potvrdili v 48. min aj gólom Smotrilu, ktorý poslal puk do prázdnej bránky. Hostia v 53. min nevyužili 25-sekundovú presilovú hru o dvoch hráčov. Najväčšiu šancu mal Drevenák, no nezasunul puk do prázdnej bránky. Šancu na vyrovnanie mal iba Brabenec v oslabení, ale nevyužil zaváhanie brankára Laca. Hokejistom spod Pustého hradu nevyšla v závere stretnutia ani power-play, a tak si pripísali siedmu prehru za sebou.

Reakcie:
Vladimír Klinga (asistent trénera Zvolena): "Po veľmi dobrom výkone doma so Slovanom sme sa nádejali, že podáme očakávaný výkon s tým, že sa budeme snažiť bodovať. Zápas sme v prvom rade nezvládli v hlavách. Dostali sme sa sami pod tlak tým, že nám viazla kombinácia, organizácia hry a nevedeli sme sa z toho spamätať počas celého duelu. Veríme, že horšie hrať už nemôžeme a prestávka nám príde vhod a v ďalších stretnutiach zabojujeme o lepšie umiestnenie v tabuľke."

Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Cieľ, s ktorým sme do Zvolena prišli, sme splnili. Aj keď zápas nebol okulahodiaci, bodovali sme. Účel svätil prostriedky, hrali sme veľmi dobre v defenzíve a využívali sme každú jednu chybičku Zvolena na kontry. Aj keď sme prečíslenia nevyužili, mali sme dobrý pohyb na ľade, Zvolenčanov sme v podstate nepustili k ničomu. Až na chybu, z ktorej domáci vyrovnali na 2:2. O ten jeden gól sme boli lepší, preto si odnášame dôležité tri body."

Góly: 26. Zuzin (Méry), 40. Hraško - 24. P. Sivák (Richard Huna, D. Devečka), 34. T. Sýkora (Róbert Huna, D. Devečka), 48. Smotrila (M. Drevenák, D. Devečka)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše: 24. Sivák (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Grečko, Snášel, 1700 divákov

Zvolen: Škrečko - Juraško, Hraško, M. Vantroba, J. Mucha, Jindra, Ťavoda - Marek Slovák, Lukáš Jurík, Baláž - Otčenáš, Brabenec, Čurilla - Méry, Trochta, Zuzin - Síkela, M. Jurík, Martin Ďaloga
Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Harant - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - T. Sýkora, Jarab, Kubiš