23. septembra 2011

Skalica podľahla Nitre, Košice stále stopercentné

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 4. kola základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Tipsport extraligy 2011/2012: HK Nitra - HK 36 Skalica 3:1 (0:1, 0:0, 3:0) ...

zilina kosice BRATISLAVA 23. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 4. kola základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Tipsport extraligy 2011/2012:

HK Nitra - HK 36 Skalica 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 44. S. Saliji (Podstavek, M. Bača), 51. Mašlonka (Podstavek) - 5. Lušňák (T. Višňovský, Obdržálek)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Orolin, Tvrdoň, 2110 divákov

Nitra: Penker - M. Hruška, M. Bača, J. Kováčik, Ďurák, König, J. Polák, Arvay - G. Saliji, M. Štefanka, Šumichrast - Korhoň, T. Chrenko, H. Ručkay - L. Klíma, Marek Haščák, Čaládi - S. Saliji, Podstavek, L. Mašlonka
Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Kloz, Jankovič, Gula, Bučka, Magušin, Jaborník - M. Klejna, R. Školiak, J. Hruška - Lušňák, Obdržálek, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - T. Mikúš, Štepán, J. Jurík

Domáci chceli na štvrtý pokus konečne zvíťaziť, no nezačali dobre. V opatrnom úvode zápasu nechali pred bránkou osamoteného Lušňáka, ktorý v 5. min otvoril skóre. Hostia mohli v následnej presilovke pridať aj druhý gól, keď v početnej nevýhode im v úniku pohrozil Štefanka. Domácim sa ofenzívne akcie nedarili podľa predstáv a v 17. min ich mohol potrestať Kloz. Český obranca sa dostal do samostatného úniku, no nepremenil svoju príležitosť. Domáci v závere prvej tretiny zatlačili svojho súpera, no ani Korhoň odvážnym prienikom a ani Ručkay sám pred Lakosilom nezariadili vyrovnávajúci gól.

Do druhej časti si Nitrania prenášali viac ako minútu trvajúcu presilovku piatich proti trom, no nezahrali ju podľa predstáv. Skaličania sa ubránili, no tlaku museli odolávať aj v nasledujúcich minútach. Prakticky celá druhá tretina sa hrala pred Lakosilom, domáci brankár Penker si siahol na puk len zriedkavo. Žiadna z početných striel domácich hráčov v druhej tretine si však nenašla cestu za chrbát výborne chytajúceho Lakosila.

Čo sa Nitranom nedarilo v druhej časti, vyšlo Samirovi Salijimu v 44. min. Podstavek ho ideálne našiel prihrávkou z rohu klziska a Saliji nedal Lakosilovi šancu - 1:1. Domáci naďalej búšili do súpera, blízko k vedúcemu gólu bol v 49. min Šumichrast, ktorý v prečíslení dvoch proti jednému trafil žŕdku. Známe nedáš-dostaneš mohol potvrdiť o pár minút Skaličan Gula, no sám pred Penkerom neuspel.

V 51. min zaváhal Lakosil za vlastnou bránkou, puku sa zmocnil Podstavek a po jeho prihrávke sa Mašlonka zblízka nemýlil - 2:1. Hostia sa v závere zápasu snažili o zdramatizovanie výsledku, no pri ich power-play pridal gólovú poistku Chrenko. Nitrania sa tak tešili z prvého víťazstva v sezóne.

Hlasy:
Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Dnes sme boli pod veľkým tlakom a bolo to vidieť. Stále platí, že na gól sa veľmi nadrieme. Chalani dnes dodržali taktiku a bolo dôležité, že boli počas celého zápasu trpezliví. V závere stretnutia im to konečne padlo. Gratulujem im k prvému víťazstvu."
Peter Oremus (tréner Skalice): "Nedá sa celý zápas brániť náskok 1:0. Jeden strelený gól je naozaj málo. Od našich hráčov očakávam v ofenzíve väčšiu aktivitu. Musíme dávať viac gólov. S jedným sa zápas nevyhráva a aj preto to dnes nemohlo dopadnúť inak."

HKm Zvolen - MHC Mountfield Martin 6:4 (0:0, 6:3, 0:1)

Góly: 21. L. Jurík (V. Baláž), 25. Hraško, 32. Marek Slovák (Bronilla), 33. Zuzin (Vantroba), 38. Škvaridlo (Zuzin, Hraško), 40. Trochta (Brabenec, Marek Slovák) - 21. Zeliska (Macejka, Flamík), 22. Vartovník (Škumát, Obuch), 23. Markovič (Michal Važan, Rúfus), 49. Michal Važan (Markovič)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Kacej, Bundil, 1196 divákov

Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Bronilla, Ďaloga, Hraško, Vantroba, Ťavoda, Šiška - Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Trochta, Brabenec - Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Leskovjanský, Sikela, Méry
MHC Mountfield: Šimko (33. Volentier) - Drgoň, Rúfus, Flamík, Brcko, Hriňa, Tupý, Obuch, Zukal - Markovič, Galamboš, Michal Važan - Drotár, Zeliska, Macejka - Kriška, Murček, Sobota - Ižvolt, Vartovník, Škumát

Obidve mužstvá začali opatrne, po úvodnom oťukávaní však boli v prvej tretine nečakane aktívnejší Martinčania. Zoznam šancí otvoril v 8. min šikovným tečom Zvolenčan Baláž, už o necelú minútu však musel zasahovať aj Škrečko pri vyloženej šanci Drotára. Tento moment nabudil hostí k aktivite a v 15. min mohli opäť vyhrávať. Po prihrávke spoza bránky sa zjavil úplne sám pred Škrečkom hosťujúci Murček, trafil však iba hornú žŕdku.

V 17. min bol v ďalšej obrovskej šanci Markovič, keď sa rútil do útočného pásma Zvolena a atakovaný domácim obrancom nepremenil samostatný nájazd. V prostrednej časti sa diali neuveriteľné veci. Gólový účet otvoril v presilovke Lukáš Jurík. Martinčanom však stačilo 83 s k tomu, aby otočili na 1:3, keď postupne skórovali Zeliska, Vartovník a Markovič. Nevídanej gólovej prestrelke však týmto zďaleka nebol koniec. Zvolenčania totiž ešte do konca tretiny dokázali 5-krát skórovať v priebehu šestnástich minút, keď do čierneho trafili Hraško, Slovák, Zuzin, Škvaridlo a Trochta.

V poslednej tretine pokračoval bojovný hokej. Hostia sa snažili čím skôr vrátiť do zápasu, podarilo sa im to však až v 49. min, keď po vyhratom buly Markoviča trafil presne Važan. Zvolenčania už potom pozornejšie bránili a nedovolili súperovi streliť kontaktný gól. Martinčania v samotnom závere odvolali brankára, ale ani to im napokon nebolo nič platné.

Hlasy:

Vladimír Klinga (asistent trénera Zvolena): "Začiatok zápasu sme si predstavovali inak, v prvej tretine sa prejavovala únava hráčov po ťažkom zápase v Banskej Bystrici. Po prvej tretine to už bolo lepšie, ujali sme sa vedenia. Gól nás však akoby pribrzdil a súper veľmi rýchlo otočil skóre. Až potom sme začali dobre korčuľovať a podarilo sa nám šnúrou gólov opäť nakloniť misky váh na našu stranu. Útoky dnes prevyšovali obranu. Tešíme sa z víťazstva, ale v obrane sme mali medzery, čo by sa nám so skúsenejšími súpermi mohlo vypomstiť."

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Diváci videli zaujímavý hokej, bolo sa na čo pozerať. V prvej tretine sme mohli rozhodnúť, keď sme nepremenili viaceré šance. Aj keď sme inkasovali ako prví, podarilo sa nám otočiť na 3:1, potom sa nám však rozsypal herný systém v strednom pásme a súper to dokonale využil. Hráči si musia uvedomiť, že systém treba dodržiavať. Verím však, že toto mužstvo pôjde výkonmi ešte hore."

HK AutoFinance Poprad - Dukla Trenčín 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)

Góly: 8. Rapáč (Vandas, Kuľha), 14. Kuľha (Balán, A. Novotný), 56. Vaic (A. Kroták, A. Novotný) - 26. Mikula (Sojčík), 34. R. Tvrdoň (J. Gašparovič), 39. Sojčík (Lelkeš, Mikula), 60. J. Gašparovič (Tybor)
Vylúčení: 4:10 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - V. Smerek, Šefčík, 4100 divákov

Poprad: Melicherčík - A. Novotný, D. Brejčak, Fabian, Velebný, Malina, Helström, Kramár - Vandas, Balán, Kuľha - A. Kroták, Hult, Vaic - Rapáč, S. Takáč, P. Svitana - Paločko, Gellerstedt, Achmetov
Trenčín: V. Kováč - Martin Chovan, E. Bednár, Gabriš, Hlubuček, Bolf, Trefný, Štindl, Imrich - T. Melichárek, A. Šťastný, Pardavý - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - Mikula, Sojčík, Lelkeš - Koložváry, M. Daňo, M. Filo

V úvode sa oba tímy pomalšie rozbiehali a hre chýbala plynulosť a presnosť kombinácií. V 7. min mal gól na hokejke Kroták, keď si položil Kováča, ten však aj na zemi zachránil. O minútu neskôr bol však bezmocný voči Rapáčovi, ktorý osamotený v presilovke doťukol odrazený puk po strele Vandasa. Presilovková formácia Popradu úradovala opäť v 14. min, keď po sérii striel dorážal do prázdnej bránky Kuľha.

V prostrednej časti prevzali iniciatívu hostia. V 26. min ich dostal na kontakt Mikula, keď zužitkoval prihrávku Sojčíka k odkrytej časti bránky. Následné pokusy Vaica a Krotáka na jednej strane a Pardavého na druhej volali po góle, ale brankári svoje tímy podržali. Trenčanom sa podarilo vyrovnať v 34. min. Rýchly protiútok po nevyužitých šanciach Popradu zakončil strelou Gašparovič, ktorý tečoval pomedzi betóny Melicherčíka Tvrdoň. Poprad bol na kolenách a hostia sa nenechali dlho ponúkať. Svoju prevahu pretavili vo vedúci gól v 39. min po strele Sojčíka.

V treťom dejstve vrhol Poprad všetky sily do útoku, Kováč však streleckým pokusom odolával. V čase náporu domácich si hostia vypracovali tri tutovky, ale gólové šance Gašparoviča, Tvrdoňa a Tybora bravúrne zneškodnil Melicherčík. Tlak Popradu s pribúdajúcimi minútami gradoval a v 56. min vyvrcholil vyrovnávajúcim gólom Vaica, ktorý v neprehľadnej situácii dostal puk za bránkovú čiaru. O minútu neskôr vytiahol Melicherčík semafor po nebezpečnej strele Pardavého. Gól Popradu visel na vlásku, ale zahrmelo na druhej strane. Gašparovič sa zbavil Helströma, našiel spoza bránky voľného Tybora, ktorý z prvej prestrelil Melicherčíka a rozhodol o zisku troch bodov pre Duklu Trenčín.

Hlasy:
Ján Jaško (tréner Popradu): "V prvej tretine sme dominovali aj zásluhou využitých presiloviek. Súper sa však lepším pohybom a agresivitou dostával do šancí a my sme mu to zarážajúco dovolili. Elementárne chyby sprevádzali celý zápas, ktoré takí skúsení hráči nemôžu urobiť. Nadreli sme sa dosť, prišiel aj zaslúžený vyrovnávajúci gól. Mali sme na hokejkách aj víťazný, ale opak bol pravdou a napokon sme prehrali."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Nemali sme najlepší vstup do zápasu, keď sme zbytočnými chybami umožnili súperovi ísť do vedenia. Cením si, že sme sa vrátili do zápasu a otočili na 3:2. V tretej tretine sme sa dostali pod obrovský tlak Popradu, ale v závere sme so šťastím vyhrali. Musím zložiť poklonu našim chlapcom."

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Góly: 56. T. Sýkora (Drábek, Hreus) - 24. P. Bartoš (Zálešák, P. Fabuš), 27. Zálešák (P. Bartoš, P. Fabuš), 34. Mlynarovič (Jenčík, Dravecký), 50. Dravecký (Jenčík, E. Piatak)
Vylúčení: 4:9 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Gašparík, M. Valach, V. Snášel, 859 divákov

Žilina: M. Laco (41. Staňo) - D. Devečka, Kudělka, Houdek, Ďurkech, Krčula, Dlouhý - Richard Huna, Róbert Huna, M. Drevenák - Sivák, Troliga, Smotrila - Drábek, Hreus, T. Sýkora - Lipovský, Linec, Jarab
Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, M. Novák, Deyl, Šeda, M. Grman, M. Biro - Pašek, Vorel, M. Miklík - P. Bartoš, Zálešák, P. Fabuš - Jenčík, Mlynarovič, Dravecký - Matúš Chovan, E. Piatak, Marcel Haščák

V prvej tretine to nevyzeralo, že hrá predposledné mužstvo s lídrom tabuľky. Ani jeden z tímov si nevypracoval dostatok príležitostí, a to ani pri mnohých vylúčeniach na jednej či druhej strane. Druhú tretinu začali lepšie domáci "vlci", ale boli to hostia, ktorí zásluhou Bartoša išli do vedenia. V 24. min strelili gól, aj keď ho hlavný arbiter uznal až po dohode s videorozhodcom. Druhá formácia Košíc sa pričinila aj o druhý gól, tentokrát bol úspešný Zálešák. Košičania mohli vsietiť ďalší gól pri trestnom strieľaní Jenčíka, ale ten mieril tesne vedľa.

Neujala sa ani príležitosť Chovana v 34. min. Potom sa však presadil Mlynarovič, ktorý z pravej strany do poloprázdnej bránky Žiliny vsietil tretí gól hostí. Žilinčania mali v závere druhej a na začiatku tretej tretiny možnosť presilových hier, ktoré však nevyužili. Hostia si ustrážili trojgólový náskok, ktorý zásluhou Draveckého ešte zvýšili, keď presne namieril v 50. min. O tri minúty neskôr bol vylúčený domáci Sýkora, hostia to však nevyužili. Spomenutý žilinský krídelník sa postaral o čestný gól v 56. min, keď využil nezištnú prihrávku Drábeka. V poslednej minúte ešte nastrelil žŕdku domáci Hreus.

Hlasy:
Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Po včerajšom hlavne fyzicky náročnom zápase sme sa snažili na Košice pripraviť čo najlepšie. Chceli sme vedúci tím tabuľky potrápiť. Žiaľ, podobne ako v predchádzajúcich zápasov, ani dnes sme neboli úspešní v koncovke. Dostali sme dva zbytočné góly, napriek tomu si myslím, že chlapci bojovali, ale s jedným gólom sa zápas nedá vyhrať."
Antonín Stavjaňa (tréner Košíc): "Tušili sme, že zápas nebude jednoduchý. Domáci chceli prelomiť neúspešnú sériu. My sme po troch víťazstvách hrali v pohode. Prvá tretina nám však nevyšla podľa predstáv, v druhej sme to troma gólmi zlomili. Škoda len inkasovaného gólu, ktorý sme dostali po zaváhaní našej obrany."