17. októbra 2010

Skalica prekvapujúco hladko zdolala HC Slovan

bez nazvu Zľava: Michel Miklík z Košíc sa pokúša prekonať brankára Vladimíra Kováča z Trenčína v zápase HC Košice - HK Dukla Trenčín 16. kola hokejovej Slovnaft extraligy

BRATISLAVA 17. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 16. kola základnej časti najvyššej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2010/2011:

HK 36 Skalica - HC Slovan Bratislava 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Góly: 1. Tvrdoň (Zálešák, Kumstát), 23. Kutálek (Jass, Šátek), 24. R. Školiak, 38. J. Prokop (R. Školiak, Magušin), 42. Zálešák (Lušňák) - 25. M. Bakoš (Vaic)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - P. Stano, Milan Novák, 1956 divákov

Skalica: Kotvan - Kumstát, Gründling, I. Jankovič, Kloz, Jass, Jaborník, Magušin, Gula - T. Višňovský, R. Školiak, J. Prokop - Lušňák, Zálešák, Tvrdoň - Kutálek, R. Jarolín, Šátek - Štepán, F. Novák, Konečný

Slovan: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, P. Frühauf, Schnabel, Trška, R. Jendek, Janík - Róbert Huna, Kapuš, Demel - Vaic, Lipiansky, Richard Huna - D. Skokan, L. Hudáček, M. Bakoš - Jankovský, Cíger, M. Sloboda

Skaličania začali stretnutie veľmi dobre, keď už v 1. min usmernil Zálešákovu prihrávku do bránky hostí Tvrdoň - 1:0. Prvú vážnejšiu šancu hostí mal Hudáček, keď korčuľoval sám na brankára Kotvana, ale jeho zakončenie nebolo ideálne a stav sa nemenil. Zvýšiť vzápätí mohol domáci Jarolín, ale zoči-voči Konrádovi namieril svoj pokus len do brankára hostí. V 16. min pozabudla domáca obrana na Jendeka, ktorý sa vracal z trestnej lavice, ale ten svoj samostatný únik zakončil len do Kotvanovej lapačky.

Aj druhú tretinu začali domáci gólom. Strelu Jassa tečoval za Konrádov chrbát Kutálek a po konzultácii hlavného rozhodcu s videorozhodcom napokon tento gól uznali. O štyridsať sekúnd neskôr unikol hosťom R. Školiak a pekným blafákom zvýšil už na 3:0. Slovan odpovedal o minútu neskôr, keď M. Bakoš obišiel Jaborníka a sám pred Kotvanom nezaváhal - 3:1. Ďalšie vynikajúce šance domácich hokejistov mali Kutálek a T. Višňovský, no "belasí" so šťastím odvrátili pohromu. Gólový účet druhej tretiny zakončil J. Prokop, keď tvrdú strelu R. Školiaka Konrád vyrazil len pred seba a pre spomenutého Prokopa už nebol problém dopraviť puk do prázdnej bránky.

Tretia tretina sa začala tak isto ako prvé dve - gólom domácich hráčov. Zálešákovi nechali hostia až priveľa voľného priestoru, a ten strelou ponad Konrádovu vyrážačku upravil v 42. min už na 5:1. Po tomto momente sa zápas už len dohrával. Skalica dobre organizovanou obrannou hrou nepustila hostí do výraznejších šancí a keďže domáci už tiež gól nepridali, duel sa skončil zaslúženým víťazstvom domácich.

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Skalice): "Morálka nášho mužstva v tomto dueli bola na vysokej úrovni. Po dvoch vysokých prehrách to bol ťažký zápas, ale na hráčoch som videl, že chcú bodovať. Ak si stopercentne všetci plnia svoje povinnosti, môžeme zvíťaziť nad hocikým, aj nad Slovanom."

Miroslav Miklošovič (asistent tréner Slovana): "Tento zápas sa hodnotí veľmi ťažko. Mali sme katastrofálny začiatok, inkasovali sme hneď v 1. min a tým naštartovali súpera. V ďalšom priebehu sme mali štyri vyložené šance, no ich využitie bolo hrozné. Pripadá mi to tak, že nadšenie, vôľa a chuť súpera v súčasnej situácii na Slovan úplne stačí. Ak nebudeme pracovať ako tím, výsledky budú kolísavé."

MHC Mountfield - MsHK DOXXbet Žilina 5:4 (1:0, 1:2, 3:2)
Góly: 3. Uram (M. Beran, A. Novotný), 24. I. Rataj (M. Gálik, Važan), 55. M. Beran (L. Matejka), 58. Velebný (Themár), 59. M. Gálik (Važan, P. Klepáč) - 34. M. Kokavec (Petruška, J. Dlouhý), 40. V. Nemec (Hreus, Stupka), 52. Stupka (Palovčík), 60. Stupka (V. Nemec, Hreus)
Vylúčení na 2 min: 2:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Výleta, Brath, 1300 divákov

MHC Mountfield: Šimko - A. Novotný, L. Matejka, Drgoň, P. Klepáč, Velebný, I. Ďatelinka, Brcko - Uram, M. Beran, Jabrocký - M. Gálik, I. Rataj, Važan - Themár, Markovič, Galamboš - O. Mikula, Zeliska, Murček

Žilina: M. Laco - Milovanovič, J. Dlouhý, D. Devečka, Rúfus, Krčula, Ďurkech, Kolarz, Šeliga - T. Petruška, Palovčík, M. Kokavec - Drevenák, Horský, Smotrila - V. Nemec, Hreus, Stupka - Hájnik, Kubiš, Valášek

Susedské derby prinieslo v úvodnej časti nesúrodý hokej. Obom mužstvám viazla kombinácia, a tak sa na ľade viac bojovalo. Lepšie začali Martinčania. V 3. min vystrelil Uram spoza Krčulu, ktorý svojmu brankárovi zakrýval výhľad, a Lacov semafor zasvietil neskoro - 1:0. O tri minúty neskôr mohol kontrovať Kokavec, ale zoči-voči Šimkovi sa nepresadil. V prvej desaťminútovke boli domáci lepším tímom, ale v druhej polovici prvej tretiny začali "vlci" postupne hrýzť. V 14. min sa pred Šimkom ocitol Stupka, ale puk išiel nad bránku. V 18. min zazvonila horná žŕdka martinskej bránky po Smotrilovej strele v presilovke.

Nebezpečenstvo Lacovi hrozilo iba od Beranovho útoku, ale na začiatku druhej časti sa presadil aj druhý domáci útok. Važan nabil Ratajovi, a ten úplne nekrytý strelil svoj prvý gól v martinskom drese - 2:0. Domácich to ešte viac naladilo, pridali na pohybe i agresivite, vytvorili si tlak a pred Lacom horel ľad. V 27. min nastrelil Themár žŕdku, o dve minúty neskôr Uramov puk smerujúci do prázdnej bránky zastavila Kolarzova noha. V 31. min Novotného časovanú prihrávku nezasunul do žilinskej siete Jabrocký. Hostia odpovedali v 34. min po strele Kokavca, čím sa znovu dostali do zápasu - 2:1. Sedem sekúnd pred druhým klaksónom vyrovnal V. Nemec.

A tak sa v tretej tretine mohlo začínať odznova. Oba tímy sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu. v 47. strela Ďatelinku volala po góle, ale Laco v poslednej chvíli zachytil puk na bránkovej čiare. O obrat v zápase sa postaral v 52. min Stupka, ktorému sa priamo na hokejku odrazil puk od ľavého betónu po strele Palovčíka - 2:3. Ale o 134 sekúnd bolo vyrovnané. Beran zobral zodpovednosť do svojich rúk a nečakanou strelou švihom nedal žilinskému brankárovi šancu - 3:3. Turčania dokonca otočili vývoj a v 58. min ich Velebný priblížil k trom bodom - 4:3. Dráma vrcholila. Hostia vrhli všetky sily do útoku, ale zabudli na zadné dvierka a Gálik z brejku strelil piaty martinský gól. Domáci vzápätí v eufórii dovolili súperovi za 27 sekúnd ešte vykresať iskru po strele Stupku - 5:4. Následná power-play Žiliny sa však skončila bez úspechu a Martin si udržal výhru, čím pretrhol svoju čiernu štvorzápasovú sériu bez víťazstva.

Hlasy:
Július Pénzeš (tréner Martina): "Na zápas sme sa dobre pripravili. Vypracovali sme si dvojgólový náskok, ale nedali sme si pozor a súper vyrovnal. Žilina sa dokonca aj ujala vedenia. Vyzerá to tak, že čím sme v bezvýchodiskovejšej situácii, tým náš výkon rastie. Chcem sa hráčom poďakovať, že to zvládli a bojovnosťou strhli víťazstvo na našu stranu."

Anton Tomko (tréner Žiliny): "Záver zápasu nás môže veľmi mrzieť, prišli sme o náskok a nezískali ani bod. Dôležitý pre osud stretnutia bol štvrtý domáci gól, ktorý bol pre nás dosť nešťastný. Chceli sme vyrovnať, ale zabudli sme na Gálika. Napriek tomu si vážim, ako hráči bojovali a ako sa počas zápasu vedeli vyrovnať s nepriaznivým vývojom. Siahali sme po bode, preto nás prehra mrzí, ale s výkonom som spokojný."

HK Poprad - HC'05 Banská Bystrica 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 8. Kmiť (A. Kroták, Jasečko), 43. Bartečko (J. Kasík, R. Suchý), 59. Nagy (A. Kroták) - 22. Kútny (Šechný)
Vylúčení: 6:12 na 2 min, navyše: A. Kroták (Poprad) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Kalina, Korba, 4126 divákov

Poprad: Melicherčík - Jasečko, D. Brejčák, J. Kasík, R. Suchý, J. Brejčák, Nádašdi, Kramár - Nagy, Kmiť, A. Kroták - Škovira, Lundberg, Bartečko - J. Kopecký, Klouda, Lapšanský - Paločko, Mlynarovič, P. Svitana - Troliga

Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Biro, Kolba, Vantroba, Vizváry, Cunik, Kubka, Bambúch - Tománek, M. Hudec, Ján Sýkora - Rumpel, Šechný, Hvila - A. Bezák, Paľov, Kútny - Vartovník, Heizer, Bendik

V Poprade sa hral od úvodu "živý" hokej v rýchlom tempe. Bolo badateľné, že proti sebe nastúpili tímy, ktorým ide karta a sú momentálne v laufe. V úvodných minútach musel domáci Melicherčík riešiť nebezpečné strely Hudeca a Vartovníka. V 8. min sa Poprad ujal vedenia, keď puk, ktorý Šimonovičovi vypadol z lapačky, dorazil za čiaru Kmiť - 1:0. Oba tímy hrali aktívne na doraz, čo sa páčilo vypredanému popradskému hľadisku. V 18. min si nakorčuľoval za chrbát domácej obrany po skončení oslabenia Bezák, ale svoj brejk na vyrovnanie nepremenil.

Podarilo sa to však Kútnemu v úvode druhého dejstva, keď spoza obrancu prekvapil Melicherčíka - 1:1. Hra sa však postupne pritvrdila a publikum čoraz častejšie búrlivo pískalo namiesto aplaudovaniu dobrému hokeju. V 30. min mal druhý gól na hokejke opäť Kútny, ale ležiaci Melicherčík zázračne zachránil.

Úvod záverečnej časti vyšiel pre zmenu lepšie domácim. V 43. min strelu Kasíka doklepol do bránky v presilovke o dvoch hráčov Bartečko, pre ktorého to bol prvý tohtosezónny presný zásah - 2:1. Od tohto okamihu prevzali Popradčania zápas pevne pod kontrolu. Aktívnym forčekingom už v útočnom pásme nedovoľovali hosťom nadýchnuť sa k zvratu. Pri power-play hostí definitívne spečatil víťazstvo Popradu Nagy.

HKm Zvolen - HK Nitra 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 13. Otčenáš (Michal Chovan, Kovář), 53. L. Čierny (Michal Chovan, Marek Haščák), 56. L. Čierny (Juraško, Michal Chovan), rozhodujúci sam. nájazd premenil Marek Haščák - 19. H. Ručkay (T. Chrenko, Podstavek), 44. T. Chrenko (H. Ručkay, Hlavačka), 48. Hlavačka (T. Chrenko, Podstavek)
Vylúčení: 8:11 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lauff - Bednár, Štefik, 1522 divákov

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, Vosátko, Hranáč, J. Valach, Ďaloga, Hraško - Kovář, Marek Haščák, Michal Chovan - P. Barinka, L. Jurík, V. Baláž - Marcinek, P. Pucher, Juraj Faith - Leskovjanský, Otčenáš, Škoda, od 41. min Zuzin

Nitra: J. Laco - Hlavačka, Ďurák, Fabian, Gabriš, J. Polák, Michal Novák, Rais, König - Podstavek, T. Chrenko, H. Ručkay - S. Saliji, A. Kollár, M. Kováčik - Spilar, M. Štefanka, G. Saliji - M. Slovák, Čaládi, Kmeč

Do Zvolena pricestovalo viac než dvesto priaznivcov hostí, ktorí celý zápas povzbudzovali svoj tím a bolo ich počuť. Domáci hokejisti takú podporu v hľadisku síce nemali, ale hrozili viac. Najprv nevyužili 106-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, no v pokračujúcej o jedného hráča trafil v 5. min Juraško žŕdku. Nitrania pohrozili Spilarom, na opačnej strane mal gól na hokejke Kovář. Do vedenia išli "bryndziari" v 13. min, keď sa im vyplatil
dôraz pred bránkou a Otčenáš v "šermovačke" hokejok na ľade pretlačil puk za Laca - 1:0. O tri minúty neskôr sa priaznivci Nitry tešili zbytočne, pretože Chrenko dával gól po odpískaní, Ručkay ležal v bránkovisku. Až v 19. min sa mohli hostia radovať naplno po Ručkayovej strele z ľavého kruhu spoza domáceho hráča - 1:1.

Na začiatku druhej tretiny sa po faule Michala Chovana na strelca nitrianskeho gólu naskytla hosťom takmer štvorminútová presilovka, ale pred Škrečkom zaujala iba šanca S. Salijiho. O minútu neskôr neuspel v dobrej pozícii ani Štefanka. Zvolenčania mohli ísť do vedenia v presilovke v 29. min, ale L. Jurík ani na dvakrát nedostal puk za Laca. V 33. min zaujala strela Valacha a dorážka Marcineka pred Lacom, úspešný však nebol ani o tri minúty neskôr Leskovjanský, ktorý mal na hokejke "tutovku" v presilovke.

Početné výhody Zvolenu príliš nešli, čo sa odzrkadlilo v 44. min, keď Nitrania v oslabení išli do prečíslenia dvaja na jedného. Ručkay z ľavej strany ideálne prihral Chrenkovi, ktorý sa nemýlil - 1:2. V 48. min sa Haščák vracal z trestnej lavice, prešiel pred vlastnú bránku a po strele Hlavačku si nešťastne korčuľou zrazil puk za gólmana Škrečka - 1:3. Zvolenčania za nepriaznivého stavu zvýšili obrátky a v 53. min znížili. Po vyhratom buly Haščáka posunul Čiernemu puk Chovan a obranca Zvolena z ľavého kruhu švihom prekonal Laca - 2:3. V 56. min vyšla domácim hokejistom konečne presilovka, tentoraz L. Čierny presne mieril od modrej čiary - 3:3.

V predĺžení mohol misky váh na stranu Nitry prikloniť Kováčik, no nestalo sa, a tak rozhodovali samostatné nájazdy. V nich bol úspešný domáci Marek Haščák.

HC Košice - Dukla Trenčín 1:2 (0:1, 1:1) po II. tretine
Góly: 38. M. Šterbák (Jenčík) - 1. T. Melichárek (Pardavý, Ölvecký), 36. Pardavý (Ölvecký)