13. februára 2013

Skalica s Pálffym zdolala Piešťany, Trenčín uspel v Martine

Výsledky 47. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. MHC Mountfield Martin - Dukla Trenčín 1:5 (0:1, 1:1, 0:3) Góly: 37. A. Themár (Rusina, A. Novotný) - 9. O. Rusnák ...

trska BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) - Výsledky 47. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

MHC Mountfield Martin - Dukla Trenčín 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Góly: 37. A. Themár (Rusina, A. Novotný) - 9. O. Rusnák (Marosz, Habšuda), 32. Lelkeš (Sojčík, O. Mikula), 43. Pozník (Otčenáš, Martin Filo), 45. Sojčík (O. Mikula, Lelkeš), 54. J. Pardavý st. (Lelkeš, Marosz)
Vylúčení na 2 min: 6:10, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák - Návratek, Zvrškovec, 1190 divákov

Martin: Šúrek (54. Volentier) - A. Novotný, Rusina, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, K. Grman, J. Perniš, Ejem - A. Themár, Vilkoits, Kolena - T. Petruška, M. Hollý, Michal Važan - B. Mráz, B. Rapáč, Fujerík - Korytko, Dírer, Vaško
Trenčín: A. Nagy - T. Bokroš, Habšuda, Pozník, E. Bagin, Vizváry, Imrich - J. Pardavý st., O. Rusnák, Marosz - O. Mikula, Lelkeš, Sojčík - Martin Filo, T. Klíma, Otčenáš - D. Hudec, Nemček, Jakúbek

I. tretina

Martinčania vstúpili lepšie do zápasu, svojím pohybom získali početnú výhodu o dvoch hráčov. Presilovkový zámok domácich fungoval dobre, ale zakončenie MHC bolo zlé.

Hollý, Važan ani Themár v dobrých pozíciách netrafili bránku. Ako sa premieňajú presilovky, ukázala "kosačkám" Dukla.

V 9. min sa pretlačil Rusnák pred bránku a otvoril skóre duelu - 0:1. Hra sa potom rýchlo prelievala z jednej strany na druhú. V záverečnej minúte prvej tretiny mohol ešte Sojčík zvýšiť vedenie hostí, ale nepochopiteľne ešte hľadal prihrávkou Lelkeša.

II. tretina

Na začiatku druhej dvadsaťminútovky zaujal dravý prienik Mráza, jeho strelu s námahou vyrazil Nagy. Tempo v tejto časti hry upadlo, na ľade bolo veľa nepresností a obom mužstvám viazla kombinácia.

V 27. min našiel Petruška pred bránkou číhajúceho Važana, ale ten zoči-voči súperovmu gólmanovi nebol úspešný.

V 32. min hrali hostia 29 sekúnd presilovku piatich proti trom a po návrate Rosinu z trestnej lavice Lelkeš prestrelil Šúreka a poslal Duklu už do dvojgólového náskoku. V 37. min mali aj domáci výhodu o dvoch hráčov a počas nej Themár presným zásahom dostal domácich do hry - 1:2.

III. tretina

Vstup do tretej tretiny vyšiel Dukle. V 43. min prestrelil Pozník všetko, čo mu stálo v ceste a posadil Trenčín pevne na koňa. O dve minúty neskôr zabudli domáci na Sojčíka a ten chladnokrvne pomedzi Šúrekove betóny zakončil - 1:4. Martin potom padol na kolená a do konca zápasu sa už nepozviechal. V 54. min pridal záverečný gól duelu skúsený Pardavý.

HK Nitra - HC'05 Banská Bystrica 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 24. Kmeč, 32. R. Tománek (Jokila, Hrnka), 47. Bene (Lukáš Novák), 49. Hrnka (T. Chrenko, Podstavek) - 36. Ján Sýkora (Češík, Danton)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: V. Baluška - Kalina, Smrek, 1995 divákov

Nitra: M. Laco - Nádašdi, P. König, Ordzovenský, Rais, Vosátko, M. Bača, Vantroba, Trefný - R. Tománek, Stümpel, Jokila - Podstavek, T. Chrenko, Hrnka - Mašlonka, E. Piatak, Pupák - Kmeč, Lukáš Novák, Bene
B. Bystrica: Chorošun - Ketner, Kubka, J. Predajniansky, Styk, T. Devečka, M. Mikuš - Lunter, M. Hudec, R. Macík - Ján Sýkora, Češík, Danton - Šimun, Juraj Sýkora, B. Jankovič - Rosandič, Zigo, Melkumjan

Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Na stretnutie sme nastúpili po dlhšej zápasovej prestávke. Aj preto mám určité pochopenie pre prístup hráčov, ktorí prvých dvadsať minút takpovediac odchodili a v ich hre chýbalo zaujatie. V prvej časti akoby podcenili zostavu súpera. Hostia boli veľmi nepríjemní. Len vďaka tomu, že urobili chyby, sme dali góly. Ak mám niekoho pochváliť, tak určite štvrtú formáciu s Novákom, Benem a Kmečom."
Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Nitre sme chceli znepríjemniť cestu za víťazstvom. Škoda individuálnych chýb, pri ktorých sme súperovi prakticky prihrali na dva góly. Takýchto chýb sa musíme vyvarovať a ísť ďalej."

I. tretina

Banskobystričania vstúpili do zápasu svižne a mohli sa ujať vedenia už v 53. sekunde.

Matej Češík svojím pokusom z pravej strany zamestnal brankára Laca, ale ten aj s prispením šťastia udržal puk pred bránkovou čiarou.

V nasledujúcich minútach videli diváci skôr priemerný hokej s viacerými nepresnosťami. Veľa na tom nezmenili ani presilovky oboch tímov v polovici prvej časti. Mužstvá sa do vyložených šancí nedostávali a čisté kontá si s prehľadom strážili brankári Laco aj Chorošun.

II. tretina

V druhej tretine prišli aj góly. Skóre otvoril v 24. min domáci Kmeč, ktorý využil chybnú rozohrávku súpera a spomedzi kruhov prestrelil Chorošuna - 1:0.

Úvodný gól Nitranov upokojil a tí si následne vypracovali niekoľko sľubných príležitostí. Druhý presný zásah pridali domáci zásluhou Tománka, ktorý pohotovou strelou z ľavej strany upravil na 2:0. Hráči Nitry mali v druhej tretine navrch, ale hosťom sa aj tak podarilo znížiť.

O stav 2:1 po dvoch tretinách sa gólom z 36. min postaral Ján Sýkora, ktorý peknou strelou prekonal Mareka Laca.

Ešte v prvej polovici tretej tretiny stihli Nitrania rozhodnúť o svojom víťazstve, k nemu im však pomohli aj Banskobystričania svojimi chybami. Po jednej z nich sa v 47. min ocitol pred Chorošunom Novák, v dobrej pozícii počkal na Beneho, ktorý ponúknutú príležitosť neodmietol - 3:1.

O dve minúty pridala Nitra aj štvrtý gól. Obrana Bystrice nepostrážila Hrnku, ten mal pred brankárom hostí dostatok času i priestoru, čo využil na ďalšiu úpravu skóre - 4:1. V 57. min nezvýšil náskok domácich Tománek, ktorý nepremenil samostatný nájazd. Hráčom Nitry to však radosť nepokazilo, Banskú Bystricu napokon zdolali aj v treťom domácom zápase v tomto ročníku.

HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Góly: 6. Holovič (R. Konečný, Kutálek), 24. Holovič (R. Konečný, Bobček), 48. Pálffy (R. Školiak, Kudrna), 58. R. Konečný (Vyrúbalík, Kutálek), 60. Šátek - 24. Škadra (H. Ručkay), 33. H. Ručkay (A. Kolník, A. Hruška), 54. J. Ručkay (Peško, H. Ručkay)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Výleta, J. Tvrdoň, 1805 divákov

Skalica: M. Lipovský - Vyrúbalík, I. Jankovič, L. Kozák, Trška, Barák, Bobček, Srnec, Jaborník - Pálffy, R. Školiak, Kudrna - Lažo, Stieler, Šátek - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Klejna, Martin Sloboda
Piešťany: Tomek - Cuník, Škadra, R. Filip, Drgoň, V. Urban, Bučka, A. Hruška, A. Kolník - Šišovský, V. Nemec, T. Melichárek - J. Ručkay, Peško, H. Ručkay - S. Saliji, Mertel, Stupka - Chylo, Toman, Haring

I. tretina

Hneď v úvode sa v sľubných príležitostiach ocitli domáci Kudrna a Kozák, z hostí neuspel v dobrej šanci Stupka.

V 6. min prihral Konečný medzi kruhy Holovičovi, ktorý pohotovou strelou otvoril skóre stretnutia.

Piešťany sa počas vylúčenia domáceho Klejnu nedostali do poriadnej šance, ako jediný Lipovského ohrozil zakončením z bezprostrednej blízkosti H. Ručkay. V 15. min Skaličania zavreli hostí počas presilovky v ich obrannom pásme, na výborne chytajúcom Tomekovi však stroskotali Pálffy i Konečný.

II. tretina

V úvode druhej tretiny Lipovského prekvapil hosťujúci obranca Škadra - 1:1.

Piešťany sa netešili dlho z vyrovnania: o 25 sekúnd našiel Konečný pred bránkou voľného Holoviča, ktorý poslal svoj tím opäť do vedenia.

V 31. min ohrozil Tomeka tvrdou strelou od modrej čiary Vyrúbalík, na opačnej strane sa pokúsil dotlačiť puk za Lipovského Saliji. O minútu neskôr zakončil gólom samostatnú akciu po pravom krídle H. Ručkay - 2:2.

V 43. min Tomeka neprekonal Klejna, neuspel ani hosťujúci Saliji. V 48. min sa pred Tomekom najlepšie zorientoval skúsený Pálffy a strelil tretí gól domácich. V 54. min vletel do dorážky J. Ručkay - 3:3. O štyri minúty neskôr sa krásnou zadovkou prezentoval Konečný - 4:3. Víťazstvo Skalice potvrdil v závere gólom do prázdnej bránky Šátek.

LOTO, JOKER: 7. týždeň - streda - vyžrebované čísla a výhry