Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekológia

10. apríla 2013

Školáci boli ocenení za ekológiu, Embraco rozdeľovalo cenyV Spišskej Novej Vsi dnes vyhodnotili piaty ročník súťaže o Cenu Embraco za ekológiu. „Na našu tohtoročnú výzvu zareagovalo deväť základných škôl a dve materské školy. Teší ...Zdieľať
odpad POPRAD 10. apríla (WEBNOVINY) – V Spišskej Novej Vsi dnes vyhodnotili piaty ročník súťaže o Cenu Embraco za ekológiu.


„Na našu tohtoročnú výzvu zareagovalo deväť základných škôl a dve materské školy. Teší nás, že dve základné školy, ktoré sa v minulosti neúspešne uchádzali o podporu, ju v tomto roku po prvý raz získali,“ uviedol generálny riaditeľ Embraco Slovakia Norbert Brath.

Ide o projekt „Najlacnejšia energia je tá, ktorá sa nespotrebuje“ Základnej školy Hutnícka v Spišskej Novej Vsi a projekt „Zhasni a uvidíš slnko“ Základnej školy zo Spišských Vlách. Treťou ocenenou školou je Základná škola Lipová zo Spišskej Novej Vsi.

„V tomto roku zaujala množstvom aktivít, hlavne skonštruovaním ekovláčika – energeťáčika v areáli školy, ako i prizvaním množstva ďalších partnerov pri realizácii, čím stúpa zásah projektu v komunite,“ povedala koordinátorka projektu Gabriela Vlková.

O štvrtej ocenenej škole rozhodli samotní učitelia a žiaci priamo na mieste podujatia netradičným hlasovaním pomocou kamienkov.

Grant si odniesla Základná škola Juraja Sklenára v Letanovciach s projektom „Voda nad všetky poklady sveta“. Do jednotlivých aktivít projektu chce škola zapojiť tamojšiu početnú rómsku komunitu. Spolu s ocenením získala škola aj akváriovú rybku – bojovnicu, ktorú si zaslúžila zabojovaním o hlasy obecenstva počas slávnosti.

Ocenené školy si na projekty spolu rozdelia 8000 eur. Časť z týchto peňazí dostanú i dve materské školy na uliciach Gorazdovej a Jilemnického v Spišskej Novej Vsi. V nich sa oboznámia aj s princípmi šetrenia energie a separácie odpadu hravou formou.

S projektom Cena Embraco za ekológiu sa výrobca chladiarenských kompresorov uchádza o cenu Via Bona v kategórii Dobrý partner komunity. Nadácia Pontis vyhlási výsledky počas galavečera v Bratislave vo štvrtok 11. apríla.

Embraco je na zozname uchádzačov aj o hlavnú cenu pre veľké podniky za svoj program podpory dobrovoľníctva. Deväť jeho zamestnancov môže tohto roku darovať nie dve, ale tri percentá svojej dane, práve vďaka dobrovoľníckej činnosti.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Viedenské múzeum Albertina oslavuje
<< predchádzajúci článok
Lupič prepadol manželov priamo v ich dome

Školáci boli ocenení za ekológiu, Embraco rozdeľovalo ceny - diskusné fórum čitateľov