Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. apríla 2009

Školíme v Uzbekistane expertov na bezpečnosť potravínZástupcov uzbeckých spoločností už učíme, čo znamená systém bezpečnosti potravín a systém environmentálneho manažérstva. V rámci slovenskej rozvojovej pomoci im tieto informácie odovzdávajú ...Zdieľať
BRATISLAVA 11. apríla (WEBNOVINY) - Zástupcov uzbeckých spoločností už učíme, čo znamená systém bezpečnosti potravín a systém environmentálneho manažérstva. V rámci slovenskej rozvojovej pomoci im tieto informácie odovzdávajú slovenskí experti spoločnosti ASTRAIA. Manažérka kvality spoločnosti Eva Hlušková pre agentúru SITA spresnila, že v Uzbekistane už zorganizovali jeden seminár a jedno školenie. Od utorka do konca apríla uskutočnia zástupcovia tejto spoločnosti tretiu cestu do tejto ázijskej krajiny. Časť školení prebieha formou dištančného vzdelávania – cez emailovú a inú elektronickú komunikáciu. Štvrtá misia, počas ktorej by mali prísť uzbeckí konzultanti na Slovensko, je naplánovaná na september - október. Projekt podporila sumou cez 110 000 € Slovenská agentúra pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu.


Zo strany uzbeckej priemyselnej a obchodnej komory i ministerstva hospodárstva je projekt hodnotený pozitívne, ako významná pomoc uzbeckým organizáciám. Momentálne je do projektu zapojených päť podnikov ako aj samotná komora. Ďalšie dva podniky majú záujem vstúpiť do projektu. Hlušková zdôraznila, že v súvislosti s projektom ich v Uzbekistane nič neprekvapilo. „Poznali sme miestne podmienky aj situáciu z predchádzajúcej návštevy a podmienky sú veľmi podobné ako v Kazachstane, kde dlhodobo pôsobíme,“ dodala. Zároveň vyzdvihla, že personál v miestnych podnikoch má systémové myslenie a veľmi dobre zvláda úlohy, ktoré je potrebné riešiť v rámci projektu.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zemský povrch sa pri zemetrasení v Taliansku nadvihol o 15 centimetrov
<< predchádzajúci článok
Výnimočný stav v Thajsku zrušený, potvrdil Vetčačiva

Školíme v Uzbekistane expertov na bezpečnosť potravín - diskusné fórum čitateľov