Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

05. júla 2013

Skupina Fun chce na budúci rok nahrať nový albumAmerická kapela Fun potvrdila, že na budúci rok chce začať pracovať na novej štúdiovke. Magazínu Billboard o plánoch po nahrávke Some Nights (2012) porozprával gitarista Jack Antonoff.Zdieľať
fun BRATISLAVA 5. júla (WEBNOVINY) - Americká kapela Fun potvrdila, že na budúci rok chce začať pracovať na novej štúdiovke.


Magazínu Billboard o plánoch po nahrávke Some Nights (2012) porozprával gitarista Jack Antonoff.

"Pracujeme spontánne a dosť rýchlo. Album Some Nights sme napísali a nahrali počas dvoch mesiacov a podľa mňa to je jeden z dôvodov, prečo sa mu tak darilo. Malo by ísť o zdokumentovanie kapely v istom momente, nie o obrovský trojročný proces," vysvetlil.

"Takže ďalší album bude v tomto rovnaký. Predpokladám, že začiatkom budúceho roka by sme radi boli v štúdiu, ale to všetko záleží od toho, kedy na nás príde ten správny pocit a kedy budeme mať koncept, čo stojí za to," dodal.

Fun vznikli vo februári 2008 po rozpade kapely The Format, keď si spevák Nate Ruess prizval na spoluprácu multiinštrumentalistu Andrewa Dosta a gitaristu Jacka Antonoffa. Na konte majú dve štúdiovky, Aim and Ignite (2009) a Some Nights (2012), pričom až tá druhá z nich urobila hviezdy. Za nahrávku, z ktorej pochádzajú hity We Are Young (feat. Janelle Monáe) a Some Nights, majú niekoľko platinových platí, pričom v USA sa dostala na tretie miesto albumového rebríčka a vo Veľkej Británii na štvrté. Na tohtoročnom udeľovaní Grammy Fun triumfovali v kategóriách Najlepší nováčik a Pieseň roka (We Are Young).

Video: Fun - Some Nights

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chris Martin začal písať piesne, aby si ho všimli ženy
<< predchádzajúci článok
Michael Jackson nahrával pred smrťou so Snoop Doggom

Skupina Fun chce na budúci rok nahrať nový album - diskusné fórum čitateľov