08. decembra 2011

Slávia vypadla z Vyzývacieho pohára po zlatom sete

Volejbalistky slovenského majstra Slávie EU Bratislava prehrali v odvetnom zápase 2. kola Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) na ihrisku rumunského šampióna Unic Piatra-Neamt 0:3 (-23, -16, -21). ...

volejbal PIATRA-NEAMT 8. decembra (WEBNOVINY) - Volejbalistky slovenského majstra Slávie EU Bratislava prehrali v odvetnom zápase 2. kola Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) na ihrisku rumunského šampióna Unic Piatra-Neamt 0:3 (-23, -16, -21).

Keďže minulý týždeň v prvom dueli doma vyhrali 3:1, o postupujúcom do 16-finále rozhodoval tzv. zlatý set. Ten sa hrá ako tajbrejk do 15, pričom na konci musí byť minimálne dvojbodový rozdiel.

Zverenky trénera Martina Hančíka v ňom viedli na začiatku 2:1, potom však už ťahali za kratší koniec. Prehrali ho za 11 minút deklasujúco 6:15 a ich pohárová cesta v aktuálnej sezóne sa

Odvetný zápas 2. kola Vyzývacieho pohára (Challenge Cup):

Unic Piatra-Neamt (Rum.) - Slávia EU Bratislava 3:0 (23, 16, 21), prvý zápas 1:3; zlatý set 15:6 - do 16-finále postupuje Unic Piatra-Neamt

Po obojstranne opatrnom začiatku odchádzali na prvý technický oddychový čas s jednobodovým náskokom hostky a viedli o 1 - 2 body až do polovice úvodného setu. Potom však Rumunky vyrovnali na 13:13 a lepšie zvládli aj koncovku. Slávistky ešte zdramatizovali záver, keď od stavu 24:21 odvrátili dva setbaly, ale domáce tretí už premenili a vyhrali za 26 min najtesnejším rozdielom 25:23.

Prvý bod druhého dejstva získali zverenky trénera Martina Hančíka, ale potom to už celé bolo jednoznačne v réžii rumunského tímu. Jeho náskok postupne narastal a slávistky nevedeli nájsť protizbraň na jeho hru. Za 21 min podľahli 16:25 a už prehrávali 0:2.

Prvá polovica tretieho setu bola opäť vyrovnaná. Družstvá sa striedali vo vedení, Slovenky naposledy viedli 13:12. Potom sa už presadili favorizované domáce volejbalistky, ktoré si ponúkanú šancu už nenechali vziať, vyhrali 25:21, celý zápas 3:0.

Podľa pravidiel Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) sa pohárové zápasy hrávajú systémom play-off bez ohľadu na pomer setov. Keďže Slávia minulý týždeň doma zvíťazila 3:1, na zápasy to bolo 1:1 a musel prísť na rad tzv. zlatý set. Bratislavské „vysokoškoláčky“ aj tentoraz mali na začiatku navrch, viedli 2:1, ale potom už jednoznačne kraľovali domáce hráčky. Rozhodujúcu hru vyhrali 15:6 a tešili sa z postupu do 16-finále tejto tretej najvýznamnejšej európskej pohárovej súťaže.

Martin Hančík (tréner Slávie UK): „Hralo sa vo výbornej atmosfére v takmer vypredanej hale. Rumunky nastúpili v plnej sile, my sme pomaly ani nemali koho striedať. Zranila sa nahrávačka Barbora Svatošová, mal som k dispozícii iba osem hráčok vrátane libera. Napriek tomu sme mali niekoľko dobrých momentov v obrane v poli i v protiútoku. Musím však objektívne priznať, že Rumunky boli lepším tímom, viac túžili po postupe a zaslúžene idú ďalej.“