16. februára 2014

Sledujte naživo: Rusko - Slovensko 1:0

Slovenskí hokejisti získali na olympijskom turnaji v Soči svoj prvý bod.

Sledujte naživo: Rusko - Slovensko 0:0

Po dvoch prehrách s USA (1:7) a Slovinskom (1:3) Slováci v nedeľu po samostatných nájazdoch prehrali s Ruskom 0:1 po sam. nájazdoch.

A-skupina - Ľadový palác Boľšoj (Soči):

Rusko - Slovensko 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Samostatné nájazdy:
1. séria: M. Handzuš (nedal) - A. Radulov (gól)
2. séria: T. Tatar (nedal) - I. Kovaľčuk (gól)
3. séria: -

Vylúčenia:
01:04 Alexej Jemelin (Rus.) - 2 min. (nedovolené bránenie v hre)
26:54 Ján Laco (SVK) - 2 min. (nedovolené bránenie v hre)
32:52 Alexej Jemelin (Rus.) - 2 min. (podrazeni)
39:44 Zdeno Chára (SVK) - 2 min. (nedovolené bránenie v hre)
43:32 Michel Miklík (SVK) - 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)
50:18 Andrej Meszároš (SVK) - 2 min. (podrazenie)
56:02 Marián Hossa (SVK) - 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 36:27, vylúčenia: 2:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Brüggemann (Nem.) Sutherland (Kan.) - Carlson (Kan.), McElman (USA),

Rusko: Varlamov - Vojnov, Markov, Medvedev, Jemelin, Nikulin, Ťutin, Nikitin, Belov - Kovaľčuk, Daciuk, Radulov - Siomin, Malkin, Ovečkin - Kuľomin, Anisimov, Tarasenko - Popov, Teresčenko, Ničuškin
Slovensko: Laco - Starosta, Chára, Baranka, Meszároš, Sekera, Marinčin, Vydarený, Jurčina - Handzuš, Marián Hossa, Tatar - Jurčo, Záborský, Ölvecký - Surový, Bartovič, Miklík - Pánik, Marcel Hossa, Radivojevič

Prvý samostatný nájazd Mišo Handzuš.

Naša lavička sa dohoduje, kto pôjde na samostatné nájazdy.

65:00 Nerozhodlo sa ani v predĺžení. Doviedli sme zápas do nájazdov.

Posledná minúta. Laco je neskutočný, Rusi sú zúfalí.

63:00 Do konca predĺženia ostávajú dve minúty. Rusi tlačia a chcú rozhodnúť.

60:32 A Rusi začali z ostra.

Začalo predlženie.

60:00Zápas sa v riadnom hracom čase skončil 0:0. Ideme do predĺženia. Máme prvý olympijský bod. Rusi nás nakoniec prestrieľali 34:21.

59:00Ubránili sme sa aj štvrtému oslabeniu. Rusi nevyužili už piatu presilovku v zápase. Do konca ostáva posledná minúta.

Začína druhá polovica oslobodenia, my sa urputne bránime. Rusi nás dusia ale my máme neskutočného Laca.

56:30 A štvrtýkrát ideme do oslabenia. Marián Hossa za hákovanie.

55:04 Ovečkinovo pohľadné zrýchlenie a prienik pomedzi dvoch útočníkov k dvom brániacim hráčom. Ale stratil puk.

52:54 Kuľomin z pravej strany spoza hráča, strela nebola presná.

Čaká nás ešte necelých sedem minút do konca zápasu.

52:45 Opäť zvonila Lacová žrďka. Prečkali sme tretiu presilovku.

Rusi opäť s drvivým tlakom. Ale parádne sa bránime.

50:25 Rusi budú hrať ďalšiu presilovku. Na trestnú lavicu odchádza Meszároš za podrazenie.

50:00 Posledných desať minút riadneho hracieho času.

47:25 Rusi začali svoj tlak stupňovať.

V tretej tretine sme zatiaľ okrem Radivojeviča Varlamova nepreverili. Museli sme sa štyri minúty brániť.

46:53 Laco teraz chytil nemožné. Na strednej červenej sme stratili puk. Rusi sa dostali do prečíslenia a Medvedev opäť sám pred Lacom, ten zázračne betónom vytlačil puk. Rozhodcovia aj telefonovali na žiadosť Rusov.

45:29Neskutočný tlak Rusov, nevieme kde nám hlava stojí. Medvedev páli. Gól. Nie je, rozhodca rozpažil, bola to tyčka. Tak sme si vydýchli. Rusi už dvíhali ruky.

43:59 Hráme v oslabení. Miklík na trestnej lavici za hru vysokou hokejkou.

43:40 S protiútoku Popov sám pred Lacom, nájazd nepremenil, skvelý Laco.

43:28 Radivodivojevič z nenazdajky získal puk, potiahol ho po ľavej strane až pred Varlamova a strelil puk medzi betóny. Ten prešiel, no minul bránku.

41:57 Ťutin páli od modrej, Laco chytá. Odznieva tlak po ruskej presilovke.

41:20 Rusi nás tlačia, točia ale Marian Hossa získava puk ale iba ho vyváža do útočného pásma.

40:10 Rusi sa okamžite nasťahovali do nášho pásma.

Začína nám tretia trina a začneme ju v oslabení 105s.. Na trestnej lavici sedí Chára.

40:00 Skončila druhá tretina.

39:45 15 s. pred koncom tretiny odchádza na trestnú lavicu Chára za nedovolené bránenie.

39:25 Hrá sa posledná minúta druhej tretiny. Na strely vedieme 21:15

38:24 Milan Bartovič v predposlednej minúte išiel sám na Varlamova, strieľa aj doráža puk, no ruský brankár chytá. Najväčšia šanca Slovenska v doterajšom priebehu.

37:55Olvecký stojí pred bránkou Varlamova a Baranka mu nahráva, Peter míňa, veľká šanca.

37:00Rusi nás teraz zovreli v pásme, ale Radivojevič vyviezol puk, dokázal aj vystreliť. Získali sme pásmo..

35:00Do konca tretiny ostáva päť minút. S Rusmi hráme 0:0

35:00Slováci odohrali parádnu presilovku, kde sme mali niekoľko príležitosti. Naša aktivita stále stúpa.

33:00Po faule na Jurča budeme hrať presilovku. Jemelin druhý raz na trestnej lavici za podrazenie.

32:36Hossa ide dopredu, zaviezol puk do útočného pásma. Puk prenecháva Olveckému, ten páli iba do Varlamova.

31:27 Zápas sa nám prelinul do druhej polovice. Kovaľčuk ostáva na ľade, ale už sa postavil a ide na striedačku, Pánik mu spadol na členok.

30:00 Obrovská šanca Slovenska. Najskôr Záborský neprestrelil Varlamova a potom Jurčo.

28:59 Oslabenie sme zvládli. V zápätí Kuľomin páli z ľavého kruhu, parádny Laco.

28:30 Oslabenie zatiaľ hráme veľmi dobre a ostáva ešte 20 s.

27:30 Rusi nás zavreli v pásme a roztočili kolotoč. Kovaľčuk páli z okraja ľavého kruhu, Laco chytá.

26:58 Lacova hrubá chyba za bránou. Utiekol mu puk, ruský útočník ho získaval a tak nemohol nič, iba faulovať. Budeme hrať prvé oslabenie.

Na Štadióne sa ozýva zborovo Russia a šajbu, Rusi ženú svojich vpred.

25:45 Chlapci pracujú perfektne v obrane, zodpovedne sa vracajú a Rusom nedovoľujú vytvoriť tlak.

25:00 Máme za sebou päť minút druhej tretiny. Strely na bránu 11:8 pre Slovensko.

24:00 Slováci v protiútoku potom, ako sme vybojovali puk v obrannom pásme v rohu. Prečíslenie a Hossa sa snažil pomedzi betóny Varlamova.

22:40 Tarasenko sa so stredného pásma prekľučkoval až pred Laca, v dobrom zákroku Sekera.

21:50 V zápätí rýchly protiútok Rusov. Dlhá nahrávka na Ovečkina a takmer sme inkasovali. Parádny Laco.

21:37 Slováci aj druhú tretinu začali aktívne v útočnom pásme.

Začala nám druhá tretina.

20:00 Skončila prvá tretina gól sme nevideli, na strely vedieme 9:5, no s potešením musíme konštatovať zlepšenie našej hry.

17:52 Do konca tretiny nám ostáva niečo vyše dvoch minút a s Rusmi remizujeme 0:0. Rusi nás zatlačili do pásma, ale obrana Slovenska pracuje ako švajčiarske hodinky.

16:35 Teraz v parádnom obrannom zákroku Marián Hossa, ktorý vypichol puk Ovečkinovi v našom pásme.

Do konca tretiny ostávajú štyri minúty.

15:20 Rusi v útočnom pásme, ale nie na dlho. Pánik vysunul Hossu, v útočnom pásme strácame puk. Akcie sa teraz prelínajú zo strany na stranu.

13:10 Surový vyhral vhadzovanie a Sekera páli od modrej, no míňa bránu.

Rusi sa dostali do zakázaného uvoľnenia a získavame pásmo.

12:47 Chvíľu sa hralo v strednom pásme, puk nahadzovaný od modrej k modrej, napokon prerušená hra po prihrávke rukou.

Do konca tretiny ostáva osem minút. Stále držíme s Rusmi krok.

10:12 Hra je prerušená, puk vyskočil do ochrannej siete. Rusko teda ostane v pásme.

9:45 Opäť sme v útočnom pásme, Surový bojuje v pravom rohu, ale prišiel o puk. Striedame.

8:54 Malkin pálil spomedzi kruhov a pálil do ľavého horného rohu Lacovej bránky. Laco ju parádne zlikvidoval.

8:09 Kovaľčuk a Radulov sa dostali do prečíslenia ale náš obranca sa vrhol do strely.

Barnka po vyhratom buly páli, ale iba do betónov Varlamova.

5:30 Rusi nás zatiaľ veľmi neohrozili. Sme oveľa aktívnejší a Rusov sme prestrieľali 5:1.

5:07 Laco v zákroku lapačkou proti strele Anisimova z ľavého kruhu spoza beka.

4:20 Ďalšia slovenská príležitosť. Surový na Miklíka spoza bránky, ten bol blokovaný ruskými obrancami.

A Lacov prvý zákrok. Rusi vystrelili na našu bránu po troch minútach.

2:06 Presilovka nám skončila.

Opäť sme v útočnom pásme, ale sami sme sa vytlačili.

2:03 Miklik mal pred sebou prázdnu bránku z bekendu nedal. Veľká gólová príležitosť Slovákov.

Začíname z vlastného pásma.

1:04 Jemelin za nedovolené bránenie odchádza na trestnú lavicu. Hráme presilovku.

Na ľade je náš druhý útok.

0:33 Vyvážame puk z pásma. Handzuš na Tatara, a ten vyslal prvú strelu na Varlamova.

00:00 Zápas sa začal a my sme prehrali buly.

Obe mužstvá nastupujú na ľadovú plochu.

Proti Rusom postavíme kompletné štyri formácie. Tomáš Tatar sa vracia do prvého útoku.

Polhodinu pred začiatkom zápasu priniesli média informáciu, že pre Tomáša Kopeckého sa turnaj skončil. Otras mozgu, ktorý mu spôsobil Slovinec Kovačevič je tak vážny, že na ďalšie zápasy už nenastúpi.