24hod.sk    Šport    ZOH Soči 2014

15. februára 2014

Sledujte naživo: Slovensko - Slovinsko 1:3

Slovenskí hokejisti majú dnes proti Slovinsku šancu na reparát. Zároveň to bude dôležitý zápas, ktorý určí ich ďalšie smerovanie na turnaji. Priebeh zápasu Vám prinášame naživo.

Slovenský hokejista Michal Handzuš (vpravo) a brankár Slovinska Robert Kristan v zápase základnej A-skupiny olympijského turnaja Slovensko - Slovinsko na XXII. zimných olympijských hrách v Soči 15. februára 2014.

Po vysokej prehre s USA (1:7) a dni voľna hrá slovenská hokejová reprezentácia v Ľadovom paláci Boľšoj od 9:00 proti Slovinsku svoj druhý zápas na olympijskom hokejovom turnaji.

Tréner Vladimír Vůjtek po štvrtkovom "výprasku" poriadne premiešal zložením jednotlivých formácií. Z tribúny naskočil do prvého útoku Tomáš Záborský, ktorý hrá spoločne s Michalom Handzušom a Mariánom Hossom. Zmenili sa aj ostatné formácie a zraneného Tomáša Marcinka nahradil Peter Ölvecký.

Slovinci vo svojom úvodnom stretnutí na olympiáde prehrali s favorizovanou domácou reprezentáciou 2:5. Pred sobotňajším súbojom si však verili. Tréner Matjaž Kopitar si uvedomuje silu jednotlivcov slovenského výberu, ale zároveň dúfal, že vysoká prehra s tímom USA zanechá na slovenskom hernom prejave stopy.

Počas prvých štyridsiatich minút si nevypracovali veľa šancí na skórovanie, viac príležitostí mali Slovinci. Slovákov musel viackrát podržať brankár Jaroslav Halák. Pre zranenie zápas nedohral Tomáš Kopecký, ktorý po zrážke s obrancom Alešom Kranjcom pri slovinskej bránke len s veľkou námahou a zjavne dezorientovaný odkorčuľoval na striedačku. Podľa informácií vo vysielaní televízie Markíza je u Kopeckého podozrenie na otras mozgu a po zápase ho čaká vyšetrenie v miestnej nemocnici. Útočníka Floridy nahradil v zostave od začiatku druhej dvadsaťminútovky Michel Miklík.

43:23 - 0:1 R. Tičar (Ž. Jeglič, R. Sabolič) - presilová hra
48:59 - 0:2 T. Razingar (J. Urbas, M. Rodman)
49:22 - 0:3 A. Kopitar (J. Muršak)
59:42 - 1:3 T. Jurčo (Z. Chára, T. Záborský) - presilová hra

Vylúčenia:
08:18 Martin Marinčin (SVK) . 2 min. (hákovanie)
18:23 Tomáš Surový (SVK) - 2 min. (podrazenie)
24:38 Anže Kopitar (SLO) - 2 min. (držanie)
36:51 Aleš Kranjc (SLO) - 2 min. (hákovanie)
38:44 Blaz Gregorc (SLO) - 2 min. (zdržiavanie hry)
41:36 Andrej Meszároš (SVK) - 2 min. (krosček)
52:23 Žiga Pavlin (SLO) - 2 min. (hákovanie)
53:13 Tomáš Tatar (SVK) - 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)
58:18 Andrej Tavželj (SLO) - 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 28:31, vylúčenia: 4:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Olenin (Rus.), Peel (USA) - Amell (Kan.), Deďuľa (Biel.)

Slovensko: Halák - Chára, Starosta, Baranka, Meszároš, Sekera, Marinčin, Jurčina - Marián Hossa, Handzuš, Záborský - Tatar, Kopecký, Jurčo - Pánik, Surový, Bartovič - Radivojevič, Ölvecký, Marcel Hossa - Miklík
Slovinsko: Kristan - Kranjc, Kovačevič, Gregorc, Robar, Podlipnik, Pavlin, Tavželj, Pretnar - Kopitar, D. Rodman, Muršak - Jeglič Tičar, Sabolič - Razingar, M. Rodman, Urbas - Mušič, Pance, Goličič

60:00Zápas skončil. Prehrali sme 3:1.

59:42Tak predsa Jurčo strieľa gól 18 s. pred koncom.

59:00Posledná minúta do konca zápasu. V presilovke bojujeme iba v rohu.

58:35Šanca naších, ani Marinčin ani Hossa nedokázali prepasírovať puk za Kristana. Prve menovaný bol faulovaný, hráme presilovku.

Dva a pol minúty do konca. Slovinskí fanúšikovia skáču. My by sme najradšej, aby sa to už všetko skončilo.

56:29Do konca zápasu ostávajú necelé štyri minúty a nenaznačuje nič tomu, žeby sme chceli stav zmeniť. Slovinci si s nami robia čo chcú. Na toto sa veľmi ťažko pozerá.

55:45Gregorc má na hokejke štvtý gól. Celá naša formácia bola na ľavej strane a on ostal sám pred Halákom, neprestrelil ho však.

54:45Do konca zápasu nám ostáva niečo vyše päť minút. Hráme v oslabení a prehrávame 3:0. Slovinci využili jednu z troch presiloviek.

54:25Máme po presilovke. Hrá vysokou hokejkou na trestnej lavici Tatar.

53:00Hráme presilovku.

52:00Slovinci nás predčili v kažodom ohľade. Nedokážeme držať so Slovinskom krok. Už musíme riskovať. Nič nám nevychádza, sme v úplnom krči a tretí Kopitarov gól nám úplne zlomil väz.

Kopitar nás zarezal - 3:0.

48:59 Razingar nám srieľa druhý gól.

Slovinci hrajú s veľkou pohodou a prehľadom. Nahrávajú si a vedia o sebe. Ťažko sa komentuje hra slovenských chlapcov. Bezradnosť v obrane a prepadáme v útoku. Ostáva ešte 12 minút, aby sme niečo urobili so zápasom.

45:48 Tatar a ani Hossa v následnej dobrej príležitosti Kristana neprekonali. Dnes je to začarovaný kruh.

43:23 Prehrávame 1:0. Gól strelil Tičar, asistoval mu Jeglič.

Prehrávame 1:0.

42:00 Slovinci nám takmer strelili gól. Najskôr žrďka a potom obetavý skok Baranku, ktorý sa hodil do strely smerujúcej do brány.

41:35 Meszároš ide na trestnú lavicu za krošček. Halák opäť v pohotovosti. Jedlič nám takmer strelil gól.

41:00 Hossa v príležitosti. Baranka nedokorčuľoval

Skončila nám presilovka.

Začína sa záverečná tretina. Verme, že sa Slovákom podarí streliť gól a zdolať Slovinsko. Máme ešte 45 s. presilovku.

40:00 Skončila druhá tretina

39:56 Ďalšia vyložená šanca pre Tomáša Surového. Obrovský tlak Slovenska v závere. Surový trafil nohu jedného z hráčov Slovinska. Škoda.

39:40 Opäť strela len do slovinského brániaceho hráča.

39:26 Miklík mal rýchlosť, snažil sa prekvapiť Kristana strelou nad rameno. Treba skúšať všetko!

38:44 Zatlačili sme Slovincov do útočného pásma. A zahráme si presilovku osem sekúnd 5:3. Blaz za zdržiavanie v hre.

Presilovka nám zatiaľ nevychádza podľa predstáv.

36:51 Budeme hrať druhú presilovku. Na tresnej lavici Krajnc za hákovanie.

35:36 Hrá sa teraz hore dole, väčšinou hru okoreňuje aj množstvo nepresností.

35:15 Najlepším slovenským hráčom je jednoznačne Jaroslav Halák, ktorému vďačíme, že sme ešte neinkasovali. Strely na bránu 16:19

34:20Teraz parádny zákrok Baranku, ktorý v prečíslení Dvoch na jedného sa hodil do strely Kopitara, tá smerovala na voľného slovinského útočníka. Slovákom sa ale nepodarilo ani potom vyhodiť puk a opäť tlačili a takmer sme prehrávali.

Nasťahovali sme sa do útočného pásma. Radivojevič, Marcel Hossa a Miklík bojuju ako levy, ale nedokážu sa presadiť a prekonať Kristana.

32:00Robarova strela od modrej a zazvonila Halákova žrďka. Jaro Halák nevie, kde mu hlavá stoji.

29:26Zápas sa nám prechyľuje do druhej polovice a Slováci sa proti húževnatým Slovincom nevedia presadiť. V strelách na bránu vedú 17:13

28:33V tejto chvíli Slovinci prebrali taktovku nad zápasom. Kopitár robí vietor pred bránkou Haláka. Oslobodzujeme sa iba zakázaným uvoľnením.

Presilovka nám už skončila.

27:08 Slovinci sú stále nebezpeční, Razingar dostal na útočnej modrej puk, prekľučkoval sa až pred Haláka, no netrafil bránu.

V ofenzíve sa nám absolútne nedarí.

Do konca presilovky ostáva 30 sekúnd. Slovinci sa oslobodzujú. Urbas dokonca ohrozil Haláka.

25:10Slováci od začiatku tlačia Slovincov. Šanca Tatara, ktorý sa dostal medzi kruhy no prepálil bránku.

24:38Budeme hrať prvú presilovku. Za držanie na trestnej lavici Kopitar.

Aktuálna informácia. Kopecký už na zápas nenastúpi. Putuje do nemocnice, kde sa podrobí vyšetreniu. Vedenie nechcelo prezradiť detaily. Je to podozrenie na otras mozgu.

22:50Olvecký vyváža puk. Na Meszároša, ten na BAranku, ktorý z modrej z ľavej čiary páli na Kristana.

21:30Slováci sa dostali do prečíslenia. Bartovič vyviezol po slovinskom tlaku puk. Na Surového ten iba do Kristana.

Slovinci hrajú aj naďalej aktívne. Naháňajú nás. Slovinci vyhrávajú aj dôležité buly.

20:29Slovinci presilovku nevyužili sme v plnom počte.

20:00Začína nám druhá tretina. Ešte 17 sekúnd hráme v oslabení. Na lavici je Surový.

20:00Skončila nám prvá tretina. Zápas je po 20. minútach 0:0. Nie je to ľahký zápas. Slovinci nám nič nedarujú. Vedú na strely 11:10. Navyše sme s veľkou pravdepodobnosťou stratili ďalšieho centra - Tomáša Kopeckého. Z piatich nám tak ostali dvaja.Handzuš sám pred Krisanom. Snaží sa pretlačiť puk no Kristan chytá.

19:25Slovinci nás zvierajú v pásme. Hossa vyhadzuje.

Handzuš vyhadzuje puk. Máme pred sebou poslednú minút.

18:40Slovinci sa nasťahovali do nášho útočného pásma. Kopitár sám pred Halákom, ten chytá.

18:23Tomáš Surový ide na trestnú lavicu za hákovanie.

17:38Slováci dostali Slovincov pod tlak. No nedokážeme z toho vyťažiť.

16:45

Do konca tretiny ostávajú tri minúty.

15:30Obróvska príležitosť Gregora po chybe Sekeru. Slovincom sme dali veľa priestoru.

15:00Tatar priviedol puk do útočného pásma. Dáva na Jurča, ten nahráva na modrú Sekerovi. Náš obranca strieľa iba do Kristana.

14:05Slovinci nás zovreli. Vyhadzujeme puk. Prvý útok strieda.

Informácie z médií o Kopeckom. Hovoria o otrase mozgu.

12:25Slováci pred Kristanom. Záborský sa snaží prepasírovať puk. No nedarí sa mu to.

12:19 Ölvecký posielal dobrú prihrávku do druhej vlny na Radivojeviča. Ten si však puk neprebral, nedarí sa mu to ani na druhý pokus. Škoda.

12:42Olvecký vyváža puk, je pri puku. Pri mantineli ho atakuje Kovačevič.

Do konca zápasu ostáva osem minút.

10:40Kopecký ostáva na ľade. Slovinci ho nešetrne zrazili na ľad. Rozhodcovia nepískajú. Kopecký po štyroch odchádza na striedačku.

24 sekund pred koncom sa Slovici vďaka ofsajdu vytláčajú z útočného pásma.

Do konca oslabenia 39 sekúnd.

8:45Slovinci rozohrávajú spoza vlastnej brány. Už sú nasťahovaní u nás a miešajú puk. Jedlič ohrozil Haláka. Ďalšia nahrávka. Halák chytá.

8:18Marinčin na trestnú lavicu za hákovanie. Hráme v oslabení.

7:50Kopitar nebezpečne tečoval pred Halákom ale minul bránku.

Slovinci vysunuli svoj forčeking.

6:18Tatar berie puk z modrej spoza hráča páli na Kristana.

Slovinci hrajú veľmi dobrý pressing. Hrajú jednoducho, nastrieľajú puk. A nebezpečne sa dostávajú pred Haláka.

4:27Strela z prvej od Marcela Hossu zblokovaná, rýchlo späť.

4:12Slovinska prvá veľká šanca. Slovinci sa nasťahovali do nášho pásma. Nechali sme im priestor a Jedlič ohrozil Haláka.

2:45Jaro Halák musel krotiť puk za bránou, prvý kontakt s pukom.

3:37Ďalšia veľká šanca Slovákov Kristan krije.

1:30Slováci od úvodu tlačia Slovincov. Surový páli z ľavého kruhu, nepresne.

0:30Slováci majú puk na hokejkách. Prvá veľká šanca Slovenska. Kopecký za bránkou vybojoval puk dal pred bránku, no Jurčo prepáli.

Slovinci vyhrali úvodné buly

00:00Začína náš druhý zápas na olympijskom turnaji v Soči. Poďme chlapci do toho! Kapitáni Chára a Razingar si vymenili vlajky.

Rozodcovské dvojice sú K. Olenin (RUS), T. Peel (USA) – D. Amell (CAN), I. Dedioulia (BLR)

Tréner Vůjtek pred zápasom so Slovinsko prekopal jednotlivé formácie. Zraneného Tomáša Marcinka v zostave nahradí Peter Ölvecký. Do zápasu nezasiahne René Vydarený ani Milan Jurčina. Rovno z tribúny sa do prvej lajny zaradí Tomáš Záborský a Tomáš Tatár vytvorí dvojičku s Tomášom Jurčom v druhom útoku, ako ich poznáme z pôsobenia v Detroite Red Wings. Centra im bude robiť Tomáš Kopecký.