Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. marca 2006

SLK je podľa Mikloša politicky zneužitá Smerom a SFBRATISLAVA 3. marca (SITA) – Za politické zneužitie a umelo vytvorený problém označil minister financií a podpredseda SDKÚ – DS Ivan Mikloš snahu lekárov inkasovať hotovosť za zdravotnícke výkony. Ako uviedol Mikloš vo ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. marca (SITA) – Za politické zneužitie a umelo vytvorený problém označil minister financií a podpredseda SDKÚ – DS Ivan Mikloš snahu lekárov inkasovať hotovosť za zdravotnícke výkony. Ako uviedol Mikloš vo včerajšej relácii TV Markíza Sito, došlo k zneužitiu Slovenskej lekárskej komory (SLK) Smerom – SD a Slobodným fórom (SF). Upozornil, že advokát Slovenskej lekárskej komory je zároveň tieňovým ministrom Slobodného fóra. Zároveň dodal, že v súčasnosti je zdravotníctvo oddlžené a nevytvára nové dlhy.

Podľa volebného lídra Hnutia za demokraciu Miroslava Maxona sa lekári stali rukojemníkmi poisťovní a minister zdravotníctva Rudolf Zajac urobil zo zdravia tovar. „Lekári nemôžu poskytovať zdravotné výkony zadarmo,“ zdôraznil Maxon.

Maxon zároveň označil za nekorektný postup premiéra Mikuláša Dzurindu k ministrovi kultúry Františkovi Tóthovi pri predaji budov národného divadla. Zdôraznil, že Tóth plnil len vládne uznesenie, ktoré navrhol Mikloš. „Neetickosť bola v tom, že ste si to mali vydiskutovať vo vláde a nie pošpiniť vlastného ministra,“ uviedol Maxon. Podľa neho ide o ďalší Dzurindov predvolebný krok.

Podľa Mikloša by bolo chlapské, ak minister s niečím v kabinete nesúhlasí, aby v takej vláde nesedel. Správanie Tótha považuje za urazenú ješitnosť. Tóth zdôraznil, že sa vyslovene na vláde pýtal Dzurindu a Mikloša, či sa zákaz privatizácie vzťahuje aj na predaj divadla. Oni mu podľa neho povedali, že nie. „Nie je to pravda,“ reagoval Mikloš.

Maxon včera oznámil, že na kandidátke HZD do júnových volieb budú aj známe osobnosti. Mal by byť medzi nimi známy huslista Ján Berky Mrenica.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Situácia v je podľa premiéra dielom intríg Smeru a SF (3. 3. 2006)
 SLK žiada od poisťovní reálne ceny (2. 3. 2006)
 Smer žiada lekárov nevyberať peniaze od pacientov (2. 3. 2006)
 Zdravotníctvo je podľa AZZZ dlhodobo podfinancované (1. 3. 2006)
 SLÚŠ nesúhlasí s postupmi vedenia SLK (2. 2. 2006)nasledujúci článok >>
Blaira inšpiroval k dráhe politika Trockého životopis
<< predchádzajúci článok
Biely dom odmieta kritiku za postup po hurikáne Katrina