Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

31. októbra 2019

Slováci a Česi v Haagu organizujú 2. ročník Iron Sky Film FestivaluSlováci a Česi žijúci v Holandsku pripravili druhý ročník filmového festivalu Iron Sky. Podujatie bude hostiť 16. a 17. novembra Humanity House v Haagu. "Minulý ročník sme ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR
Bratislava 31. októbra (TASR) - Slováci a Česi žijúci v Holandsku pripravili druhý ročník filmového festivalu Iron Sky. Podujatie bude hostiť 16. a 17. novembra Humanity House v Haagu. "Minulý ročník sme vypredali premietaciu sálu a po pozitívnych ohlasoch sme sa rozhodli pokračovať. Súčasťou festivalu bude aj spomienka na 30 rokov od Nežnej revolúcie," uviedla pre TASR Zuzana Drexlerová, PR manažérka podujatia.


"Preskúmame vzostup pravicového extrémizmu na Slovensku a v Českej republike," avizujú organizátori festivalu, ktorý počas dvoch dní premietne filmy českých a slovenských tvorcov. V programe figurujú snímky Až přijde válka (r. Jan Gebert, 2018), Český Allah (r. Zuzana Piussi, 2017), Výchova k válce (r. Adéla Komrzý, 2016) a Češi proti Čechům (r. Tomáš Kratochvíl, 2015). Diváci sa budú môcť zapojiť aj do diskusie s pozvanými hosťami z popredných slovenských, českých a holandských inštitúcií.

Iron Sky Film Festival je iniciatíva Slovákov a Čechov žijúcich v Holandsku, ktorých zmobilizovali minuloročné udalosti v politickom dianí. "Protesty, ktoré nasledovali, zmenili status quo v krajine a rozhodli sme sa toto memento využiť," ozrejmujú organizátori podujatia. Ich cieľom je vytvoriť priestor na kultúrny dialóg medzi západnou a strednou Európou, prehĺbiť vzájomné porozumenie a spoločne sa venovať akútnym sociálno-politickým témam.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pred 100 rokmi sa narodil dirigent Štefan Klimo

Slováci a Česi v Haagu organizujú 2. ročník Iron Sky Film Festivalu - diskusné fórum čitateľov