13. decembra 2013

Slováci bez bodov, Halák a Budaj mimo akcie, Marinčin na farmu

New York 13. decembra (TASR) - Jedenásť zápasov zámorskej NHL v noci na piatok neprinieslo žiadny bodový zápis slovenského hokejistu.

Slovenský hokejový obranca Martin Marinčin (na snímke vľavo) zažil víťazný debut v zámorskej NHL, keď jeho Edmonton v noci na piatok 6. decembra 2013 rozdrvil na domácom ľade Colorado 8:2. Na snímke vpravo hráč Colorada Maxime Talbot. Foto: TASR/AP

Boston s kapitánom Zdenom Chárom, ktorý odohral vyše 25 minút, vyhral v Edmontone 4:2. V drese domácich sa už do zostavy nezmestil obranca Martin Marinčin, ktorého vedenie Oilers poslalo na farmu Oklahoma City Barons do AHL.

Boston rozhodol zápas už v tretej tretine, ktorú vyhral 3:0. Chára strávil na ľade 25:33 minúty a raz vystrelil na bránu.

St. Louis bez brankára Jaroslava Haláka doma pokorilo Toronto 6:3, Montreal bez brankára Petra Budaja prehral vo Philadelphii 1:2. V zostave Flyers chýbal obranca Andrej Meszároš.

Carolina prehrala na ľade Calgary 1:2 po predĺžení, v drese hostí odohral obranca Andrej Sekera 25:34 minúty a pripísal si jeden mínusový bod. Detroit prehral na ľade Tampy Bay 1:2 po samostatných nájazdoch. Útočník Red Wings Tomáš Tatar nepremenil v nájazdoch svoj pokus, v domácom tíme absentoval pre suspendáciu jeho krajan Richard Pánik.