Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

10. apríla 2021

Slováci by podľa šéfa poľského futbalu mohli odohrať svoje zápasy na ME vo futbale v Londýne a SevilleSlovenskí futbaloví reprezentanti by mohli odohrať zápasy skupinovej časti tohtoročných majstrovstiev Európy v Londýne a Seville, namiesto Dublina a Bilbaa. Takúto možnosť naznačil na sociálnej ...Zdieľať
02 676x451 10.4.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenskí futbaloví reprezentanti by mohli odohrať zápasy skupinovej časti tohtoročných majstrovstiev Európy v Londýne a Seville, namiesto Dublina a Bilbaa.


Takúto možnosť naznačil na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter prezident Poľského futbalového zväzu (PZPN) a člen výkonného výboru Európskej futbalovej únie (UEFA) Zbigniew Boniek.

Rozhodne výkonný výbor UEFA


Slováci by mali odohrať zápasy v rámci E-skupiny ME v írskom Dubline a španielskom Bilbau. S Poliakmi a Švédmi by sa Slováci mali stretnúť 14., resp. 18. júna v Dubline a so Španielmi by mali hrať 23. júna v Bilbau.

Obe mestá spoločne s Mníchovom a Rímom musia UEFA do 19. apríla oznámiť plány týkajúce sa divákov na štadiónoch počas turnaja.

Výkonný výbor UEFA sa následne rozhodne, či týmto mestám ponechá právo spolupodieľať sa na usporiadaní podujatia.

Dlhý lockdown v Írsku


V Írsku však momentálne platí jeden z najdlhších lockdownov v Európe a UEFA sa obáva, že tamojšie orgány nebudú schopné do 19. apríla posúdiť, či na zápasy ME v Dubline budú môcť zavítať aj fanúšikovia.

Bilbau zasa hrozí odňatie usporiadateľského práva z iného dôvodu. Baskicko podmienilo prítomnosť divákov na štadióne v Bilbau zaočkovaním aspoň 60 % dospelej populácie tohto regiónu, čo sa do začiatku turnaja javí ako nepravdepodobné.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci by podľa šéfa poľského futbalu mohli odohrať svoje zápasy na ME vo futbale v Londýne a Seville © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štyri dejiská tohtoročných ME vo futbale majú do 19. apríla oznámiť, či pustia divákov na štadióny
<< predchádzajúci článok
Klopp sa po prehre Liverpoolu vyhováral aj na tréningové ihrisko Realu, dostane vtipný darček

Slováci by podľa šéfa poľského futbalu mohli odohrať svoje zápasy na ME vo futbale v Londýne a Seville - diskusné fórum čitateľov