Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

10. apríla 2021

Štyri dejiská tohtoročných ME vo futbale majú do 19. apríla oznámiť, či pustia divákov na štadiónyŠtyri hostiteľské mestá tohtoročných majstrovstiev Európy vo futbale - Mníchov, Rím, Bilbao a Dublin, majú predĺženú lehotu do 19. apríla, aby dovtedyZdieľať
gettyimages 866626388 676x452 10.4.2021 (Webnoviny.sk) - Štyri hostiteľské mestá tohtoročných majstrovstiev Európy vo futbale - Mníchov, Rím, Bilbao a Dublin, majú predĺženú lehotu do 19. apríla, aby dovtedy Európskej futbalovej únii (UEFA) oznámili svoje plány týkajúce sa divákov na štadiónoch počas turnaja.


Výkonný výbor UEFA sa následne rozhodne, či týmto mestám ponechá právo spolupodieľať sa na usporiadaní podujatia.

Dublin a Bilbao znepokojujú


UEFA je údajne najviac znepokojená situáciou v írskom Dubline a španielskom Bilbau. Práve v týchto dvoch mestách by mala slovenská reprezentácia odohrať všetky tri zápasy v rámci E-skupiny ME 2021.

S Poliakmi a Švédmi by sa Slováci mali stretnúť 14., resp. 18. júna v Dubline a so Španielmi by mali hrať 23. júna v Bilbau.

V Írsku momentálne platí jeden z najdlhších lockdownov v Európe a UEFA sa obáva, že tamojšie orgány nebudú schopné do 19. apríla posúdiť, či na zápasy ME v Dubline budú môcť zavítať aj fanúšikovia.

Bilbau zasa hrozí odňatie usporiadateľského práva z iného dôvodu. Baskicko podmienilo prítomnosť divákov na štadióne v Bilbau zaočkovaním aspoň 60 % dospelej populácie tohto regiónu, čo sa do začiatku turnaja javí ako nepravdepodobné.

Záruky potrebujú aj od Talianov


UEFA taktiež dúfa, že dostane potrebné záruky aj od Talianska, kde sa na Olympijskom štadióne v Ríme má 11. júna konať otvárací duel šampionátu medzi domácou reprezentáciou a Tureckom.

Spomedzi organizátorských miest dosiaľ iba azerbajdžanské Baku, maďarská metropola Budapešť a ruský Petrohrad potvrdili, že návštevníci ME budú oslobodení od akýchkoľvek karanténnych alebo iných pandemických povinností. Stačí, ak sa po prílete preukážu negatívnym testom na COVID-19.

Maďarsko povolí vstup do krajiny aj tým priaznivcom, ktorí budú mať potvrdenie o prekonaní choroby v uplynulých šiestich mesiacoch.

Budapešť verí v plné hľadisko


V spomenutej Budapešti sa stále nevzdali myšlienky, že na zápasoch ME využijú 100 % kapacity národného Štadióna Ferenca Puskása, ktorý pojme až 67-tisíc divákov.

Baku a Petrohrad zatiaľ avizujú zaplnenie štadiónov na minimálne 50 %. Amsterdam, Bukurešť, Kodaň a Glasgow uviedli, že štadióny môžu byť zaplnené na úrovni 25 - 33 % kapacity štadiónov.

Londýnsky "chrám" Wembley s kapacitou 90-tisíc divákov by v skupinovej fáze mohol mať obsadenú štvrtinu sedadiel a počas zápasov semifinále a finále by mohlo do hľadiska prísť 45-tisíc priaznivcov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Štyri dejiská tohtoročných ME vo futbale majú do 19. apríla oznámiť, či pustia divákov na štadióny © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Federer sa nechystá do dôchodku, medzi profíkmi bude pôsobiť aj v budúcom roku
<< predchádzajúci článok
Slováci by podľa šéfa poľského futbalu mohli odohrať svoje zápasy na ME vo futbale v Londýne a Seville

Štyri dejiská tohtoročných ME vo futbale majú do 19. apríla oznámiť, či pustia divákov na štadióny - diskusné fórum čitateľov