Slováci do 20 rokov skončili na ME 15., zdolali Severné Macedónsko

ilustračná fotografia

Matosinhos 21. júla (TASR) –
ilustračná fotografia Foto: TASR/Michal Svítok
Slovenskí basketbalisti do 20 rokov obsadili na B-kategórii majstrovstiev Európy v portugalskom Matosinhose konečné 15. miesto, v záverečnom vystúpení na turnaji zvíťazili nad Severným Macedónskom 87:52.

B-kategória ME basketbalistov do 20 rokov – o 15. miesto:

Slovensko – Severné Macedónsko 87:52 (46:25)

zostava a body SR: Bátovský 15, Zelizňák 12, Mokráň 11, Majerčák a Páleník po 10 (Siládi 11, Kubala 8, Volárik 5, Danielič 4, Kincel 1, Mátych a Turza 0) - Najviac bodov Severné Macedónsko: Mihaljloski 20, Anastasov 19, Krstevski 5

TH: 9/6 – 16/8, fauly: 19 - 15, trojky: 11 - 2, rozhodovali: Benczur (Maď.), Nicolae (Rum.), Velikov (Bul.)

Slovenský výber odštartoval záverečné vystúpenie na turnaji znamenite, od začiatku udával tón zápasu. V krátkom čase viedol 9:2, neskôr dokonca dvojciferným rozdielom. Po desiatich minútach bol napokon stav 25:14 pre Slovensko. Druhá štvrtina priniesla čoraz badateľnejší rozdiel medzi oboma družstvami, zverenci trénera Ivana Kurillu pohodne navyšovali svoj náskok. Prvý polčas vyhrali 46:25. Aj po polčasovej prestávke kontrolovali Slováci dianie na ihrisku, Macedóncov nepúšťali k akémukoľvek náporu. V záverečnej štvrtine už dostali priestor aj menej vyťažení hráči, keďže o konečnom výsledku už bolo rozhodnuté.

Začala sa nová sezóna Fortunaligy: Ružomberok si poradil s Nitrou