20. júna 2010

Slováci neuhrali proti Španielom ani set

Slovenskí volejbaloví reprezentanti nestačili ani v odvetnom zápase 3. kola základnej fázy Európskej ligy v Leviciach na Španielsko a po sobotňajšej prehre 2:3 podľahli súperovi v nedeľu 0:3. ...

volejbal Foto: SITALEVICE 20. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti nestačili ani v odvetnom zápase 3. kola základnej fázy Európskej ligy v Leviciach na Španielsko a po sobotňajšej prehre 2:3 podľahli súperovi v nedeľu 0:3. Pritom to bol maximálne vyrovnaný súboj a všetky tri sety sa skončili najtesnejším možným rozdielom bodov. Španieli si upevnili tretiu pozíciu v tabuľke, Slováci sú na poslednom štvrtom mieste a ich prípadný postup do Final Four sa začína posúvať do roviny teórie.

V závere budúceho týždňa sa títo istí súperi stretnú opäť, tentoraz na španielskej pôde. Dejiskom odvetného dvojzápasu bude hlavné mesto Madrid.

Výsledok - nedeľa:
A-skupina:
Slovensko - Španielsko 0:3 (-24, -23, -24)
99 min, rozhodovali: Bagde (Tur.) a Mezöffy (Maď.)

Prvý set pripomínal hojdačku. Družstvá sa striedali vo vedení, ani jedno však súperovi nedokázalo odskočiť a urobiť si výraznejší náskok. Po poslednej lopte sa tešili hostia, keď premenili svoj druhý setbal, vyhrali 26:24 a ujali sa vedenia 1:0.

Doslova infarktový záver pripravili slovenskí volejbalisti fanúšikom v druhom dejstve. Od začiatku v ňom viedli, ich náskok postupne narastal až na 6 bodov (21:15). Zrejme sa už videli v treťom sete, ale Španieli to nezbalili a od tohto momentu dovolili domácim získať už iba dva body. Aj druhý set získali najtesnejším rozdielom 25:23 a viedli už 2:0.

Aj tretí set priniesol vyrovnaný súboj. Ani jeden tím si nevypracoval viacbodový odstup a opäť sa rozhodovalo v koncovke. Aj do tretice ukázali pevnejšie nervy hostia. Na definitívne ukončenie potrebovali dva mečbaly, ale nakoniec sa tešili z víťazstva 3:0.

HÁDZANÁ: Triumf Slovákov v Záporoží, pocestujú na MS 2011