24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2010

17. mája 2010

Slováci po I. tretine remizujú s Fínskom 0:0

Po prvej tretine pondelňajšieho stretnutia v osemfinálovej E-skupine na majstrovstvách sveta v hokeji je v Kolíne nad Rýnom stav duelu medzi Fínskom a Slovenskom ...

slovensko finsko hokej Foto: SITA/Ľudovít VaniherKOLÍN NAD RÝNOM 17. mája (WEBNOVINY) - Po prvej tretine pondelňajšieho stretnutia v osemfinálovej E-skupine na majstrovstvách sveta v hokeji je v Kolíne nad Rýnom stav duelu medzi Fínskom a Slovenskom vyrovnaný 0:0.

E-skupina (Kolín nad Rýnom):
Fínsko - Slovensko 0:0 po I. tretine
Fínsko: Rinne - Nummelin, Puistola, Niskala, Vatanen, Kukkonen, Mäenpää - Miettinen, Immonen, J. Jokinen - S. Kapanen, Kontiola, Aaltonen - Hytönen, Korpikoski, Pihlström - Hahl, Osala, Komarov
Slovensko: Budaj - Ivan Majeský, Sekera, Lintner, Graňák, V. Mihálik, Starosta - Dravecký, Bulík, Tatar - Svatoš, Zagrapan, Čiernik - Kukumberg, Podkonický, Bartovič - Šatan, Macho, Pánik

HOKEJ-MS: E-skupina - Fínsko - Slovensko - II. tretina
Fínsko - Slovensko 3:0 po II. tretine (0:0, 3:0)

KOLÍN 17. mája (SITA - od vyslaného redaktora Petra Pašutha) - Slovenská reprezentácia prehráva po druhej tretine pondelkového stretnutia osemfinálovej E-skupiny na majstrovstvách sveta v hokeji v Kolíne nad Rýnom s Fínskom 0:3. Po bezgólovej prvej dvadsaťminútovke sa Fíni presadili trikrát medzi 30. až 34. min.

E-skupina (Kolín):
Góly: 30. Kontiola (Jaakola, S. Kapanen), 31. Nummelin (Hahl), 34. J. Jokinen (Nummelin, Puistola)

HOKEJ-MS: E-skupina - Fínsko - Slovensko 5:2 - záver
Osemfinálová E-skupina (Kolín): Fínsko - Slovensko 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

KOLÍN NAD RÝNOM 17. mája (SITA) - Konečný výsledok pondelkového zápasu na 74. majstrovstvách sveta v hokeji v Nemecku:

Osemfinálová E-skupina (Kolín nad Rýnom):
Fínsko - Slovensko 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
Góly: 30. Kontiola (Jaakola, S. Kapanen), 31. Nummelin (Hahl), 34. J. Jokinen (Nummelin, Puistola), 57. J. Jokinen (Nummelin, Miettinen), 59. Aaltonen - 42. Tatar (Starosta), 59. Mihálik (Starosta, Bartovič).