24hod.sk    Šport    ZOH v Kanade 2010

21. februára 2010

Slováci po I. tretine vedú 3:0

Slovenskí hokejoví reprezentanti vyhrávajú po prvej tretine svojho sobotňajšieho záverečného vystúpenia v základnej B-skupine na XXI. zimných olympijských hrách vo ...

Foto: SITA/Tomáš BenedikovičVANCOUVER 21. februára  - Slovenskí hokejoví reprezentanti vyhrávajú po prvej tretine svojho sobotňajšieho záverečného vystúpenia v základnej B-skupine na XXI. zimných olympijských hrách vo Vancouveri nad Lotyšskom presvedčivo 3:0. Zverenci trénera Jána Filca boli počas úvodnej dvadsaťminútovky jednoznačne lepším mužstvom, svojho súpera prakticky k ničomu nepustili. Už v 3. min využil presilovú hru Ľubomír Višňovský, v ďalšom priebehu prvej tretiny sa strelecky presadili aj Richard Zedník a Jozef Stümpel. V prvom vystúpení na ZOH 2010 prehrali Slováci v stredu s Českom 1:3, vo štvrtok potom zvíťazili nad Ruskom 2:1 po samostatných nájazdoch.

Výsledok:
B-skupina:
Lotyšsko - Slovensko 0:3 po I. tretine
Góly: 3. Ľ. Višňovský (Stümpel, Zedník), 10. Zedník (Handzuš, Bartečko), 18. Stümpel (Pálffy).
Rozhodujú: Vinnerborg (Švéd.), O´Halloran (Kan.) - Kiča (Ukr.), Murphy (USA)
Lotyšsko: Masalskis - K. Redlihs, Skrastinš, Rekis, Pujacs, Bartulis, Sotnieks - Ankipans, Šprukts, Karšums - Cipulis, Vasiljevs, Niživijs - Darzinš, Daugavinš, M. Redlihs - Berzinš, Meija, Širokovs
Slovensko: Halák - Meszároš, Chára, Ľ. Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera - Marián Hossa, Demitra, Marcel Hossa - Zedník, Handzuš, Bartečko - Pálffy, Stümpel, Gáborík - Radivojevič, T. Kopecký, Cibák.