23. decembra 2010

Slováci sa v stredu do bodového zápisu nedostali

Len dvaja slovenskí hokejisti zasiahli do stredajšieho diania v kanadsko-americkej NHL, ale bodový zápis nezaznamenali. Útočník Tomáš Kopecký strávil na ľade ...

tomas kopecky Tomáš KopeckýFoto: SITA/APNEW YORK 23. decembra (WEBNOVINY) - Len dvaja slovenskí hokejisti zasiahli do stredajšieho diania v kanadsko-americkej NHL, ale bodový zápis nezaznamenali.

Útočník Tomáš Kopecký strávil na ľade v súboji Chicaga s Nashvillom (4:1) 14:18 min a pripísal si 3 strely a tiež 2 trestné minúty. Jeho spoluhráč z útoku Blackhawks Marián Hossa stále pauzuje pre zranenie. Obranca Milan Jurčina v drese New York Islanders odohral 19:11 min, dvakrát vystrelil na bránku Tampy, zaznamenal jeden dvojminútový trest a napokon sa tešil z tesného triumfu svojho tímu 2:1 po predĺžení. Pittsburgh v stredu zvíťazil na domácom ľade nad Floridou 5:2 a kapitán "tučniakov" Sidney Crosby strelil opäť gól.

Znamená to, že svoju skvelú sériu s aspoň jedným bodom na konte predĺžil 23-ročný stredný útočník už na 22 stretnutí. Ide o druhý najdlhší bodový zápis bez prerušenia za ostatných 18 rokov. Crosby má z 35 zápasov celkovo na konte 58 bodov za 28 gólov a 30 asistencií a v tabuľke produktivity suverénne kraľuje celej NHL.

Výsledky stredajších stretnutí kanadsko-americkej NHL:New York Islanders - Tampa Bay 2:1 po predĺž. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Pittsburgh - Florida 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

Detroit - Vancouver 5:4 po predĺž. (1:0, 1:3, 2:1 - 1:0)

Chicago - Nashville 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)