04. septembra 2016

Slováci už poznajú posledného súpera na ZOH 2018

Na snímke hore vpravo tréner Zdeno Cíger, vľavo asisitent trénera Miroslav Miklošovič. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 4. augusta (TASR) - Slovenskí hokejisti spoznali v nedeľu svojho posledného súpera v B-skupine olympijského turnaja v roku 2018 v Pjongčangu. K silnej dvojici Rusko a USA sa pridalo Slovinsko, ktoré si vybojovalo postup na kvalifikačnom turnaji v Minsku po záverečnom triumfe nad domácim výberom 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Hrdinom duelu bol Rok Tičar, bývalý hráč Slovana Bratislava strelil oba góly v riadnom hracom čase a premenil rozhodujúci nájazd.

Tím "rysov" tak opäť nebude chýbať pod piatimi kruhmi a opäť sa v základnej skupine stretne so Slovenskom. Pred dvomi rokmi v Soči ho Slovinci prekvapujúco zdolali 3:1.

Na ZOH sa prebojovali aj nórski a nemeckí hokejoví reprezentanti. Severania zvíťazili v nedeľňajšom rozhodujúcom zápase F-skupiny nad Francúzskom 2:1, Nemci v "éčku" zdolali domáce Lotyšsko 3:2 gólom útočníka Toma Kühnhackla z 55. minúty.

sumáre:
D-skupina /Minsk, Bielorusko/:
Poľsko - Dánsko 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Góly: 14. Kalinowski, 51. Urbanowicz - 4. Storm, 26. Boedker, 36. Larsen, 43. Ehlers, 53. Madsen

Bielorusko - Slovinsko 2:3 pp a sn (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 39. Stepanov, 52. Stepanov - 22. Tičar, 23. Tičar, rozh. nájazd: Tičar

1. Slovinsko 3 2 1 0 0 12:3 8*
2. Bielorusko 3 2 0 1 0 12:8 7
3. Dánsko 3 1 0 0 2 7:10 3
4. Poľsko 3 0 0 0 3 6:16 0