11. decembra 2015

Slováci v NHL dnes nebodovali, Jaromír Jágr vyrovnal skóre Dionneho

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar (vpravo) z klubu NHL Detroit Red Wings strieľa na bránu cez brániaceho Alexeja Jemelina z Montrealu Canadiens v druhej tretine zápasu NHL na ľade Detroitu 10. decembra 2015. Foto: TASR
New York 11. decembra (TASR) - Zámorská hokejová NHL mala v noci na piatok na programe sedem zápasov, v ktorých sa však slovenskí hráči bodovo nepresadili. Tomášovia Tatar a Jurčo sa tešili z triumfu svojho Detroitu nad lídrom Východnej konferencie Montrealom 3:2. Pre Canadiens to bola už štvrtá prehra v rade.

MONTREAL CANADIENS - DETROIT RED WINGS

Menej radosti mal Marián Hossa, keďže jeho Chicago prehralo na ľade Nashvillu vysoko 1:5. Jediný gól Blackhawks zaznamenal Patrick Kane, ktorý tak natiahol svoju bodovú sériu už na 24 zápasov. Počas nej strelil 15 gólov a pridal 23 asistencií, celkovo má v tejto sezóne na konte už 44 bodov (18+26) a je jasný líder produktivity súťaže.

NASHVILLE PREDATORS - CHICAGO BLACKHAWKS

Český veterán Jaromír Jágr prispel gólom k triumfu Floridy nad Washingtonom 4:1 a v historickej tabuľke kanonierov NHL sa dotiahol na štvrté miesto Marcela Dionneho. Obaja majú na konte 731 gólov. Štyridsaťtriročnému útočníkovi sa v prebiehajúcej sezóne darí. V 27 dueloch strelil deväť gólov, ku ktorým pridal 12 asistencií.
FLORIDA PANTHERS - WASHINGTON CAPITALS

výsledky:

Detroit - Montreal 3:2, Tampy Bay - Ottawa 4:1, Florida - Washington 4:1, St. Louis - Philadelphia 2:4, Nashville - Chicago 5:1, Winnipeg - Columbus 6:4, Calgary - Buffalo 4:3