19. januára 2012

Slováci vybojovali historicky prvý bod na ME hádzanárov

Slovenskí hádzanári sa rozlúčili s účinkovaním na X. majstrovstvách Európy v Srbsku nerozhodným výsledkom. Zverenci trénera Zoltána Heistera po neúspešných výsledkoch s Dánmi ...

hadzana BELEHRAD 19. januára (WEBNOVINY) - Slovenskí hádzanári sa rozlúčili s účinkovaním na X. majstrovstvách Európy v Srbsku nerozhodným výsledkom.

Zverenci trénera Zoltána Heistera po neúspešných výsledkoch s Dánmi (25:35) a Poliakmi (24:41) remizovali vo štvrtkovom stretnutí základnej A-skupiny v Belehrade s domácou reprezentáciou 21:21 (6:13) a vo svojom deviatom zápase v histórii kontinentálnych šampionátov získali prvý bod.

Slováci obsadili v tabuľke A-skupiny posledné 4. miesto.

Srbsko - Slovensko 21:21 (13:6)

Zostavy a góly:
Srbsko: Stanič, Marjanac - Šešum 1, Vujin, Nikčevič, Manojlovič 1, Toskič 1, Ilič 4/3, Markovič 2, Prodanovič 5, Stojkovič 2, Kostadinovič 1, Beljanski, Vučkovič, Čutura 3, Stankovič 1
Slovensko: R. Štochl, Putera, Kovačin - Rábek, Kukučka 4/2, Dudáš, P. Hruščák, D. Valo 3, Kopčo 2, Petro, Mikéci 1, Ľ. Ďuriš 4, T. Urban 3/1, M. Straňovský, Antl 3
Pok. hody: 4/3 - 6/3, vylúčení: 5 - 3, rozhodovali: Zotin a Volodkov (obaja Rus.), 7500 divákov

I. polčas

Skóre duelu otvoril v úvodnej minúte Kukučka, ale potom prišli nepremenený pokutový hod M. Straňovského, dve prerážania Ľ. Ďuriša, nevyužitá kontra Mikéciho, a tak Srbi viedli v 7. min 3:1.

Na konci prvej desaťminútovky sa podarilo slovenskému družstvu vyrovnať na 3:3, no aj v ďalších minútach bol vo vedení balkánsky súper. Slovákom snaha nechýbala, ale len ťažko sa presadzovali proti nepriepustnej zatiahnutej obrane, z ktorej domáci tím podnikal smrtiace kontry. Piaty gól srbského pravého krídelníka Prodanoviča na 9:5 v 22. min už prinútil kouča Heistera zobrať si oddychový čas.

Ani po ňom neprišiel obrat, hoci Štochl v bránke robil, čo mohol. Jeho spoluhráči však nevedeli nájsť recept na prekonanie srbskej defenzívy, výsledkom čoho bol polčasový rezultát 6:13, keď vyše desaťminútového čakanie slovenský gól prerušil tesne pred prestávkou pivot Kopčo.

II. polčas

Hneď po zmene strán sa Slováci dotiahli na 9:13, ale potom prišla už v poradí tretia nepremenená sedmička - tentoraz v podaní Antla - a v 37. min bolo 9:15.

Potom prišla štvorgólová šnúra zverencov Heistera, ktorí v 43. min znížili na 13:15 a o štyri minúty po individuálnom prieniku Ďuriša dokonca na 15:16. Vyrovnania sa dočkali v 57. min, keď na 20:20 upravil Ďuriš.

Srbi napokon nesplnili svoju „povinnosť“, lebo krídleník Urban vyrovnal polminútu pred koncom z pokutového hodu na 21:21.

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí základných skupín na X. majstrovstvách Európy v hádzanej mužov v Srbsku: