26. januára 2010

Slováci vyšli v nočných zápasoch NHL naprázdno

V pondelkových nočných zápasoch severoamerickej NHL sa predstavili dvaja slovenskí hokejisti, ale bodovo sa, žiaľ, nepresadil ani jeden. New York Rangers s Mariánom Gáboríkom ...

NEW YORK 26. januára (WEBNOVINY) - V pondelkových nočných zápasoch severoamerickej NHL sa predstavili dvaja slovenskí hokejisti, ale bodovo sa, žiaľ, nepresadil ani jeden. New York Rangers s Mariánom Gáboríkom v zostave zaznamenal už štvrtú prehru s Pittsburghom v tejto sezóne, hoci desať minút pred koncom domáci nakrátko viedli 2:1. Penguins otočili nepriaznivý stav za necelé dve minúty a víťazstvo pečatil gólom do prázdnej brány Dupuis. Pre Rangers je slabou útechou, že aspoň ukončili svoje gólové suchoty, ktoré trvali 156 minút a 32 sekúnd. V ostatných zápasoch sa nedarí najmä lídrovi tímu Gáboríkovi, ktorý na svoj jubilejný 30. gól v sezóne čaká už štvrtý zápas.

Vancouver vyhral prvý raz od roku 2007 päť zápasov v rade, keď si tentoraz na domácom ľade poradil s Buffalom. Pavol Demitra odohral vo vyrovnanom stretnutí 15 minút a na bránku súpera vyslal jeden puk. Jeho tímový spoluhráč Henrik Sedin si pripísal za gól a asistenciu ďalšie dva body a zvýšil náskok na čele tabuľky produktivity pred druhým Alexandrom Ovečkinom na šesť bodov. Najväčšou hviezdou tohto duelu bol však jeho brat Daniel, ktorý zaznamenal dve presné prihrávky.

Hokejisti St.Louis predĺžili trápenie Calgary, keď im uštedrili šiestu prehru v rade. Tentoraz "plamene" v domácom prostredí vyhoreli najmä strelecky a po prehre 0:2 sa im ušiel piskot domáceho publika. Najväčšou prekážkou im bol brankár Ty Conklin, ktorý pochytal všetkých 34 striel na svoju bránku a pripísal si tretí shutout v sezóne.

Výsledky a sumáre:
New York Rangers - Pittsburgh 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Góly: 34. Anisimov (Higgins, Lisin), 50. Anisimov (Girardi) - 3. Conner (Crosby, Letang), 50. Malkin (Gončar, Letang), 51. Conner (Crosby, Dupuis), 60. Dupuis (Malkin, Gončar). Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky:0:1 , oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:28, brankári: Lundqvist - Fleury. Diváci: 18 200.

Calgary - St. Louis 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 39. Berglund (B. Jackman, Polák), 52. Perron (McDonald, Sydor). Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše McGrattan, Prust obaja na 5 min - Janssen 2 x 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:29, brankári: Kiprusoff - Conklin. Diváci: 19 289.

Vancouver - Buffalo 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 29. Samuelsson (Raymond, Ehrhoff), 32. H. Sedin (Burrows, D. Sedin), 46. Lukowich (D. Sedin, H. Sedin) - 24. Mair (Ellis, Kennedy), 42. Vanek (Connolly, Myers). Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:32, brankári: Luongo - Miller. Diváci: 18 810.