29. apríla 2008

Slovakia Cup 2008 - Prehra mladých Slovákov s Poľskom

Slovenskí reprezentanti neuspeli vo svojom druhom vystúpení na 18. ročníku medzinárodného futbalového turnaja hráčov do 18 rokov "Slovakia Cup 2008", keď v utorkovom stretnutí podľahli na štadióne ...

BRATISLAVA 29. apríla (WEBNOVINY) - Slovenskí reprezentanti neuspeli vo svojom druhom vystúpení na 18. ročníku medzinárodného futbalového turnaja hráčov do 18 rokov "Slovakia Cup 2008", keď v utorkovom stretnutí podľahli na štadióne v Nemšovej poľským rovesníkom tesne 0:1 (0:0). Zverenci trénera Bohumila Andrejka doplatili na nepremieňanie šancí, v I. polčase nevyužili výhodu pokutového kopu a po zmene strán zahodili niekoľko ďalších sľubných príležitostí. O osude stretnutia napokon rozhodol Poliak Kosecki, ktorý v 62. min prekonal krížnou strelou brankára Polačeka. Mladým Slovákom obhajujúcim prvenstvo z vlaňajška patrí v tabuľke A-skupiny so ziskom 3 bodov zatiaľ 2. priečka a vo štvrtok 1. mája nastúpia v Partizánskom proti Chorvátsku, ktoré sa v utorok rozišlo s Francúzskom bez gólov 0:0. Výsledky - Slovakia Cup 2008 - utorok: A-skupina: Slovensko - Poľsko 0:1 (0:0) - hralo sa na štadióne v Nemšovej Gól: 62. Kosecki, ŽK: 10. Vlasko (SR), rozhodoval: Matúš, 500 divákov Zostava SR "18": Polaček - Riečičiar, Kopča, T. Košút, Čonka (61. M. Gajdoš) - E. Ľupták (55. Kokočák), Fortuna (55. F. Kiss), Vlasko, Fotyik (28. J. Pančík) - Valenta, M. Guldan (46. M. Gajdošík) Bohumil Andrejko (tréner SR "18"): "Duel s Poliakmi nemal také tempo ako ten pondelkový s Francúzmi. Pod výkony niektorých hráčov sa podpísala aj únava. Rozhodujúcim momentom bola nepremenená jedenástka, okrem nej sa v I. polčase hralo prakticky bez šancí. Aj keď sme si v II. polčase vypracovali viaceré dobré strelecké pozície, veľkou prekážkou pre mojich zverencov bol brankár súpera. V 62. min sme spravili chybu v strednej zóne, po ktorej sa Poliaci dostali kolmou prihrávkou do šestnástky a otvorili gólový účet zápasu. Potom sme síce vyvinuli tlak na obranu súpera, ktorý hrozil z rýchlych protiútokov, ale skórovať sa nám nepodarilo. Nepodali sme síce výkon ako proti Francúzsku, no mali sme dostatok šancí, aby sme s Poľskom minimálne remizovali." Francúzsko - Chorvátsko 0:0 - hralo sa v Lednických Rovniach Aktuálna tabuľka A-skupiny: 1. Chorvátsko 2 1 1 0 2:0 4 2. Slovensko 2 1 0 1 3:3 3 3. Poľsko 2 1 0 1 1:2 3 4. Francúzsko 2 0 1 1 2:3 1 Zostávajúci program na futbalovom turnaji "Slovakia Cup 2008" (všetky zápasy v základných skupinách majú výkop o 11.30 h):Štvrtok, 1. mája: Slovensko - Chorvátsko (v Partizánskom), Francúzsko - Poľsko (v Myjave), Česko - Ukrajina (v Kanianke), Turecko - Maďarsko (v Starej Turej) Piatok, 2. mája - záverečné duely o konečné umiestnenie: o 10.00 h (hrá sa v Novákoch): zápas o 3. miesto (druhý tím z A-skupiny - druhý tím z B-skupiny) o 12.00 h (hrá sa v Prievidzi): finále (prvý tím z A-skupiny - prvý tím z B-skupiny) SITA