14. apríla 2018

Slovan Bratislava podľahol tímu AS Trenčín v 5. kole o titul

Na snímke vľavo Ibrahim Rabiu a vpravo Andraž Šporar (obaja Slovan) hlavičkujú v zápase 5. kola nadstavbovej skupiny Fortuna ligy o titul ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín v Bratislave 14. apríla 2018. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 14. apríla (TASR) - Hostia sa ujali vedenia už v 2. minúte. Pri ich prvom útoku de Kamps "vyrobil" hrubú chybu a faul pred 16-kou a z priameho kopu Čatakovič poslal prízemnou strelou loptu do pravej časti brány. Slovan mohol vzápätí vyrovnať, ale centrovanú loptu Čavriča usmernil Rabiu mimo brány. Trenčín prekvapil aj po druhý raz. Do ľavého priestoru tesne za polovicou ihriska si s loptou nabehol Gong a strelou medzi nohy prekonal brankára Šullu. V 24. minúte gólovú šancu de Kampsa vyhlavičkoval na bránkovej čiare Čögley a o desať minút neskôr ďalšiu gólovú príležitosť nevyužil Rundič.

Na snímke tréner Trenčína Vladimír Cifranič v zápase 5. kola nadstavbovej skupiny Fortuna ligy o titul ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín v Bratislave 14. apríla 2018. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Po zmene strán prišli na ihrisko dvaja čerství hráči - Savičevič a Vittek. V akcii na jeden dotyk tesne vedľa zakončil hosťujúci Azango a v 69. minúte sa presadili obaja striedajúci hráči. Po prihrávke Vitteka znížil na 1:2 Savičevič. Slovanisti sa už aspoň na vyrovnanie nezmohli. Naopak, už v nadstavenom čase Šulla po vybehnutí nezískal loptu a do prázdnej brány upravil na konečných 1:3 pre hostí Gong.