23. augusta 2009

Slovan podľahol Prešovu 0:3

Súhrn výsledkov nedeľnajších zápasov 7. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2009/2010: Tatran Prešov - ŠK Slovan Bratislava 3:0 (1:0) ...

BRATISLAVA 23. augusta (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľnajších zápasov 7. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2009/2010:

Tatran Prešov - ŠK Slovan Bratislava 3:0 (1:0)
Góly: 7. P. Katona, 51. M. Poliaček (z pok. kopu), 62. Pribula, ŽK: 54. Ščasný, 66. Pozo, 72. Pribula, 78. E. Takáč, 87. M. Penksa - 17. P. Petráš, 45. Martins Simao, 90. Dosoudil, rozhodovali: Vnuk - Kubačka, Vorel, 2463 divákov

Futbalisti Tatrana v štyroch predošlých kolách nielenže vyšli bodovo naprázdno, ale ani raz nedokázali rozvlniť sieť za brankármi súperov. Do Prešova zavítal slovenský majster a Šarišania sa razom ukázali v inom svetle. Zeleno-bieli potvrdili, že na mužstvá z vyšších poschodí tabuľky to ozaj vedia. Belasí mali síce opticky viac z hry, častejšie držali loptu pod kontrolou, ale v efektivite ich domáci jednoznačne predčili. Prešovský tím postavil na nohy rýchly gól. V 7. min v tejto sezóne v Corgoň lige debutujúci Pribula "drzo" obral o loptu Kozáka, následne ju prihral Katonovi a proti projektilu z jeho ľavačky bol Putnocký bezmocný - 1:0. Slovan vzápätí kontroval Masarykovou prízemnou strelou a Valachovičovým ďalekonosným pokusom. Gólman Tatrana Diviš však v zápase patril k najlepším na trávniku. Tesne pred polčasovou prestávkou mohli ísť do kabín s dvojgólovým náskokom Prešovčania, Bernardo však gólovú tutovku nezužitkoval.

Šesť minút po zmene strán Pribula vysunul Katonu, ktorý vnikol do pokutového územia Slovana. Križujúci Dosoudil ho skosil a nariadenú jedenástku bezpečne premenil Poliaček - 2:0. Ani ďalšia kontra Slovana, konkrétne strela Kozáka, Diviša neprekvapila. Po chvíli si brankár Prešova poradil aj so strelou Valachoviča a rovnako vynikol aj po akcii Masaryka. Prišla však 62. min a ďalší protiúder Tatrana do odkrytej obrany Slovana. Katona si loptu posunul najprv hlavou a vzápätí ju nohou poslal na druhú stranu voľnému Pribulovi. Ten zoči-voči Putnockému chladnokrvne trafil k ľavej žrdi, čo bola napokon aj gólová bodka zápasu.

MFK Košice - FK Senica 0:1 (0:1)
Gól: 20. Velický, ŽK: 71. Juhar, 76. L. Janič - 34. M. Juhász, 71. Piroska, 80. Homola, 86. Velický, rozhodovali: Hracho - Slyško, Ružbarský, 850 divákov

Pohárová eufória Košičanom rýchlo vyprchala. Proti nováčikovi zo Senice sa "žlto-modrí" trápili celých 90 minút. Záhoráci začali svižne, hrali otvorený futbal, no vážnejšie šance boli pred brankárom Kameschom. V 3. min išla Novákova strela tesne mimo, rovnako i hlavička o čosi neskôr. V 11. min mieril vo veľkej šanci Viazanko tesne vedľa. V 19. min po Janičovej prihrávke trafil Novák konštrukciu Kameschovej svätyne. Už o minútu zahrmelo na druhej strane. Priamy kop hostí preletel až na zadnú žrď, loptu si spracoval Velický a technickou strelou do šibenice otvoril skóre - 0:1. V 29. min mohol zvýšiť Faldyna, ale po rohu zblízka trafil len do brankára Schrenga. Tesne pred odchodom do šatní vytiahol Kamesch Matičov kop zo šibenice.

Po prestávke si domáci vytvorili tlak, prakticky celý polčas sa hralo na polovici Senice, no Košičania si nevypracovali ani jednu vyloženú príležitosť. Naopak, v 61. min Faldynovu tečovanú strelu Schreng s námahou vyškriabal spod brvna. V 66. min Serečinova prudká strela z diaľky opečiatkovala žrď hosťujúcej bránky. To bolo zo zaujímavých akcíí v druhom polčase všetko. Futbalisti MFK sa už len trápili a v pohode hrajúci nováčik zo Senice si bez problémov uhájil cenné víťazstvo. Košičania si pripísali tretiu domácu prehru v sérii.

MFK Petržalka - MŠK Žilina 1:0 (1:0) - hralo sa v NTC SFZ v Senci
Gól: 11. Cimakuridze (vlastný), ŽK: 42. Guédé, 70. Maroši - 42. D. Perniš, 44. Kvesič, 60. Rilke, 67. Lietava, ČK: 87. Chupáč (Žilina) po 2. ŽK, rozhodovali: Kráľovič - Cuninka, Čiernik, 1025 divákov

Zatiaľ nezdolaná Žilina hrala v prvom polčase na ihrisku v Senci proti Petržalčanom zakríknuto, nevytvorila si žiadne vyložené gólové príležitosti. I keď hostia skórovali, gól padol do ich vlastnej siete. Senčania zahrávali v 11. min rohový kop a obranca MŠK Cimakuridze hlavou usmernil loptu za chrbát vlastného brankára Perniša - 1:0. V 33. min mohli Petržalčania zvýšiť svoj náskok, keď Hodek išiel sám zoči-voči Pernišovi, ale trafil iba jeho nohy. Vážnejšie ohrozili bránku Žilinčania až v 44. min. David Kobylík zahrával priamy kop, ale jeho strela mierila len vedľa Jenčovej bránky.

Do druhého polčasu nastúpili hráči spod Dubňa aktívnejšie, vytvárali si gólové príležitosti. Hneď v úvode druhej časti hry Kobylíkov center našiel hlavu Oravca, jeho pokus však Jenčo kryl. Niekoľkokrát sa do šance dostal aj Lietava, ale jeho strely mierili len do bočnej siete domácej bránky. Jenča sa pokúšal ohroziť aj Oravec, no v 70. min v tesnej blízkosti petržalskej bránky mu zabránil skórovať Konečný, ktorý vykopol loptu na roh. V 82. min Oravcovu prudkú strelu z 25 m vyrazil opäť pozorný Jenčo. Následne sa k slovu dostali aj futbalisti Petržalky, Fodrek ani Johancsik však nedokázali prekonať Dúbravku. Napriek tomu sa MFK tešil z jednogólového víťazstva, čím vymazal nulu na konte prehier úradujúceho vicemajstra.