05. augusta 2012

Slovan porazil zásluhou Hlohovského trnavský FC Startak

Tabuľka Corgoň ligy 2012/2013 po 4. kole 1. MŠK Žilina 3 2 1 0 7:2 7 2. MFK Košice 4 2 1 1 5:2 7 3. Dukla Banská Bystrica 4 2 1 1 5:3 7 4. MFK Ružomberok 4 2 1 1 5:4 7 5. ŠK Slovan Bratislava 4 2 1 1 ...

---------------------------------------------------------------------
12. Spartak Myjava 4 0 2 2 4:9 2 BRATISLAVA 5. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti Trnavy nestačili na výkony hráčov Slovanu a v nedeľňajšom zápase im podľahli.

Prvú strelu na bránku vyslal v 5. min slovanista Hlohovský, ale Raška sa nenechal prekvapiť. O štyri minúty neskôr na opačnej strane Čarnota pekným oblúčikom uvoľnil Mikoviča, ktorý z prvej opečiatkoval brvno Putnockého bránky.

V 32. min zaspala dvojica trnavských obrancov Čivirik a Hanzel, no Milinkovič po centri Lukšíka z ľavej strany nepotrestal ich zaváhanie. O minútu neskôr mal úvodný gól na hlave novic v trnavskom drese Sabo, ale po Karhanovom centri netrafil prázdnu bránku.

V 39. min sa po Bagayokovej chybe rútil na Putnockého z ľavej strany Mikovič, v pokutovom území si obhodil Gorosita, ktorý ho diskutabilne zastavil, no píšťalka rozhodcu Sedláka zostala nemá.

V nastavenom čase prvého polčasu udreli "belasí" - z ľavej strany poslal prízemný center Lukšík, trnavská obrana ho odvrátila len na kopačky Hlovoského a ten zo siedmich metrov nezaváhal - 0:1.

V 53. min ako nôž maslom prešiel cez trnavskú obranu Kolčák, pred prázdnu bránku naservíroval loptu Šebovi, ktorý ju však zle trafil a Hanzel ju odkopol spred bránkovej čiary. O dve minúty neskôr Gašparíkov pekný center nadvihol hlavou Hanzel a Putnocký mal čo robiť, aby lopta neskončila v sieti.

Aj v 57. mohli Trnavčania vyrovnať, Hanzelov predĺžený center vrátil spätnou hlavičkou Čarnota, ale ani Grossovi, ani Mikovičovi sa nepodarilo skórovať.

Obrazom: Zápas medzi Slovanom a Trnavou

V 76. min Sabo unikol do pokutového územia, centrom našiel Karhana, ten loptu nohou už-už posielal do siete, ale Putnocký robinzonádou zachránil. V 81. mi vyprášil jeho rukavice strelou z vyše 20 metrov Gašparík.

V 85. min preukázal svoje umenie opäť brankár hostí, keď po presnom Stožického centri zneškodnil Mikovičovov pokus hlavou k ľavej žrdi.

Corgoň liga - Trnava - Slovan - sumár

FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)
Futbal - Corgoň liga 2012/2013 - 4. kolo - nedeľa:

Gól: 45+. Hlohovský, ŽK: 8. Mikovič, 76. Stožický - 29. Kopúnek, 40. Grendel, 58. Bagayoko, 64. Milinkovič, rozhodovali: Sedlák - Brendza, Bobko, 8544 divákov

Trnava: Raška - Habánek (62. Stožický), Čvirik, Janečka, Ľ. Hanzel - Michal Gašparík (83. Mikinič), Čarnota, Karhan, Kaščák (46. Gross), E. Sabo - Mikovič
Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík - Milinkovič (64. L. Peltier), Grendel, Kopúnek, Hlohovský - Halenár (66. Szarka), Šebo (89. D. Hudák)