28. septembra 2015

Slovan prehral na domácom ľade s Neftechimikom Nižnekamsk 0:3

Na snímke vpravo Pavel Zudnov (Nižnekamsk) strieľa gól brankárovi Slovana Barrymu Brustovi v stretnutí hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk 28. septembra 2015 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer
Bratislava 28. septembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali štvorzápasovú domácu sériu v KHL neúspešne, keď v pondelok podľahli na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu Neftechimiku Nižnekamsk 0:3. V tabuľke Západnej konferencie im tak naďalej patrí so ziskom 19 bodov deviata priečka.

Na snímke vľavo brankár Alexander Sudnicin (Nižnekamsk) a pred ním Žiga Jeglič (Slovan) v stretnutí hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk 28. septembra 2015 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Po bezgólovej úvodnej tretine otvorili v 24. minúte skóre hostia zásluhou Pavla Zdunova. Domácim v stretnutí nevychádzali kombinácie a hoci si vytvorili niekoľko šancí, v koncovke boli tradične bezzubí. A keď nakoniec Andrej Šťastný v tretej tretine puk dopravil do siete, tak mu rozhodcovia gól neuznali, lebo ho podľa nich ho dosiahol domáci útočník rukou. V tretej tretine tak výhru Neftechimika spečatili v presilovke Michail Žukov a Maxim Berezin.

Na snímke vpravo Marek Viedenský (Slovan) a vľavo brankár Alexander Sudnicin (Nižnekamsk) v stretnutí hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk 28. septembra 2015 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Zverencov trénera Miloša Říhu čakajú v rámci štvorzápasovej domácej šnúry ešte zápasy s Traktorom Čeľabinsk (v stredu 30. septembra o 19.30 h), Salavatom Julajev Ufa (v piatok 2.10. o 19.30) a Metallurgom Magnitogorsk (v nedeľu 4.10. o 17.30).

Na snímke striedačka Slovana v stretnutí hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk 28. septembra 2015 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Úvodná tretina priniesla vyrovnaný hokej priemernej úrovne, v ktorom napriek niekoľkým sľubným šanciam na oboch stranách diváci gól nevideli. Brankár Neftechimiku Sudnicin zlikvidoval v 5. min. dorážku Kašpara a o tri minúty neskôr si poradil aj s príležitosťou Nagya, na opačnom konci klziska mohol otvoriť skóre nekrytý Sergejev, no Brust sa stihol premiestniť a jeho pokus kryl. Následne skvele zasiahol betónom aj proti nebezpečnej strele Stasa z otočky. Skóre sa nemenilo ani pri šanci Nedorosta, jeho jemný teč po prihrávke Kašpara zneškodnil pozorný Sudnicin. V závere tretiny pri oslabení Slovana sa neujali ani strely Ľamina a Grigorenka.

Na snímke brankár Slovana Barry Brust vyráža puk v stretnutí hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk 28. septembra 2015 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

V úvode druhého dejstva bol blízko ku gólu Jeglič, ktorý dorážal z bezprostrednej blízkosti, no ako prví sa do streleckej listiny zapísali hostia. Nagy v 24. min. zbytočne sóloval v útočnom pásme, stratil puk, z čoho rezultoval brejk súpera a po prihrávke Grigorenka neobsadený Zdunov trafil presne do odkrytého ľavého horného rohu domácej bránky - 0:1. Říhovi zverenci si potom dvakrát zahrali presilovku, no až na strelu Švarného si v nich nič nebezpečné nevytvorili. Slovan pokračoval v márnom dobýjaní súperovej bránky, pokusy Bartoviča i Lušňáka ale nepriniesli úspech. V závere tretiny domáci vystupňovali tlak, z dobrej pozície pálil Novák, no Sudnicin bol pozorný, poradil si aj dvojšancou Viedenského so Skalickým.

Na snímke radosť hráčov Nižnekamska z víťazstva v stretnutí hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk 28. septembrta 2015 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

V rovnakom duchu hra pokračovala aj v úvode tretej tretiny. V 25. min. sa po Nagyových kľučkách otvoril priestor Novákovi, ktorý po prvom zakončení ešte trikrát dorážal, lenže brankár Neftechimiku mal svoj deň. Hostia sa zatiahli dozadu a spoliehali sa na prípadné chyby súpera pri rozohrávke, ktoré im otvárali cestu k rýchlym výpadom. V 46. minúte puk z hokejky Taffea prešiel poza Brustov chrbát krížom cez bránkovisko, lenže nenašiel sa z hráčov Nižnekamsku nik, kto by ho doťukol za čiaru. O dve minúty neskôr to už ale hosťom vyšlo, v presilovke dokonale vyšachovali domácich a po Stasovej zadovke zblízka usmernil puk za Brusta Žukov - 0:2. Slovan v 54. minúte prvýkrát prekonal Sudnicina, keď nahodenie Švarného predĺžil do siete Šťastný, no rozhodcovia gól neuznali, lebo podľa nich útočník Slovana dopravil puk za čiaru rukou. Záverečné slovo mal Berezin, ktorý v presilovke stanovil na konečných 3:0 pre hostí.

Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk 0:3(0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 24. Zdunov (Grigorenko, Taffe), 48. Žukov (Stas, Milovzorov), 59. Berezin (Taffe, Grigorenko). Rozhodovali: Kulakov, Cyplakov - Metalnikov, Sirotkin, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 7080 divákov.

Slovan Bratislava: Brust - Starosta, Švarný, Novák, Barker, Sersen, Mihálik, Luža - Jeglič, Tičar, Šťastný – Kašpar, Nedorost, Nagy - Miklík, Surový, Bartovič – Lušňák, Viedenský, Skalický

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnicin - Berezin, Ogurcov, Rjasenskij, Sergejev, Bryncev, Ľamin, Kuzmin, Jevsejenkov - Lapenkov, Stas, Rybin - Žukov, Polygalov, Milovzorov - Grigorenko, Taffe, Zdunov - Chajrullin, Kulikov, Kitarov