07. novembra 2009

Slovan prehral s Ružomberkom 0:2

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 16. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2009/2010: FK Senica - Spartak Trnava 0:0 ŽK: 45. Gajdošík - 30. ...

BRATISLAVA 7. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 16. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2009/2010:

FK Senica - Spartak Trnava 0:0 ŽK: 45. Gajdošík - 30. Bernardini, 88. P. Ďuriš, 90. Kopúnek, rozhodovali: Kružliak - Slyško, Vorel, 3755 divákov

Na blatistom teréne sa hral otvorený futbal, v ktorom prevládala ofenzíva nad defenzívou. Už v 3. min po Velického tečovanej strele zo šestnástky nasledoval rohový kop pre Senicu. Na druhej strane sa dostal do zakončenia Kone, ale slabo vystrelil. Kamesch loptu chytil. Vo veľkej príležitosti boli Trnavčania v 17. min po krásnej prihrávke Neta. Procházka bol sám pred Kameschom v pokutovom území, mieril však nad bránku. Domáci kontrovali v 23. min peknou kombinačnou akciou. Piroska posunul loptu ako na podnose Tesákovi, no ten z päťky netrafil dobre. O dve minúty mal Spartak druhú gólovú možnosť. V pokutovom území sa technicky pekne uvoľnil Neto. Zoči-voči domácemu gólmanovi však mieril iba do pravej žrde. Potom sa hra odohrávala prevažne v strede poľa bez zakončenia. V 41. min sa Seničania predčasne radovali z gólu Števka, ktorý pre ofsajd neplatil.

V druhom polčase boli aktívnejší Trnavčania. V 59. min hlavičkoval domáci kapitán Laurinc po rohu Pirosku nad bránku. Do azda najväčšej šance Záhorákov v druhom polčase sa dostal v 60. min Piroska po prihrávke Števka, zvnútra pokutového územia mieril tesne nad bránku. Potom sa čoraz viac v útoku presadzoval favorizovaný Spartak. V 62. min pred Devátým po prihrávke Ďuriša v poslednej chvíli odkopával na rohový kop Gajdošík. Po jeho zahratí strelu Neta Kamesch kryl. Veľkú gólovú príležitosť mali hostia v 69. min, keď Kone prešprintoval Homolu a v samostatnom nájazde neuspel pred výborným Kameschom. V nasledujúcej fáze zápasu sa hralo prevažne v strede poľa. V závere mali viac síl Trnavčania. Druhú čistú šancu mal Kone v 84. min, keď jeho strelu zvnútra šestnástky Kamesch výborne vyrazil na rohový kop. O chvíľu na to pálil z dobrej pozície Neto vysoko nad. Záhoráci sa stále trápia v koncovke. Na domácej pôde sa im podarilo naposledy skórovať s Banskou Bystricou ešte 29. augusta. Aj preto sa tento zápas skončil remízou.

FC Nitra - MFK Petržalka 1:3 (0:2)
Góly: 57. Štetina - 17. P. Sedlák, 38. Pavol Ďurica, 80. A. Hodek, ŽK: 47. I. Hodúr, 62. Leško - 7. Pavol Ďurica, 54. Šedivý, 73. R. Konečný, rozhodovali: P. Hrčka - Benko, Petríček, 959 divákov

Od začiatku patril zápas Nitranom. V 5. min založili akciu Kolár s Hodúrom, ktorý posunul loptu Valentovi, ten však ešte nemieril presne. Rák v 7. min prihral Valentovi, no aj jeho prudkú strelu z 20 metrov Kiss vytlačil. V 10. min to Hodúr skúšal z 10 metrov, ale petržalský brankár Kiss opäť kontroloval situáciu. Hostia sa prebrali až v 17. min, keď Guédé vysunul do šestnástky Sedláka, ktorý už nemal problém prekonať Hrošša - 0:1. Vyloženú šancu mal domáci Hodúr po Kóňovej prihrávke v 18. min, no nevyužil ju a ani ďalšiu o tri minúty neskôr. V 31. min Nitran Glenda pálil z 25 metrov, sieť však nerozvlnil. Petržalčan Guédé potom centroval v 33. min na Majtána, ale ten hlavičkoval vysoko nad bránku. Domácim sa nedarilo premieňať štandardné situácie, zato hostia sa v 38. min radovali z druhého gólu, keď priamy kop Pavla Ďuricu z 35 m po dotyku jedného z nitrianskych hráčov v múre skončil za Hroššovým chrbátom. Nitrania potom mali ešte v závere I. polčasu niekoľko príležitostí na zmenu skóre, ale gól
V druhom dejstve sa smola lepila na kopačky nitrianskych hráčov. V 51. min Kóňa hlavičkoval nepresne a v 54. min Rák strelil ponad bránku. Domáci znížili v 57. minúte, keď striedajúci Sloboda strieľanou prihrávkou z priameho kopu našiel Štetinu a ten nezaváhal - 1:2. V 67. min Kolár skúšal z pravej strany Kissa, ten loptu vyrazil Slobodovi, no jeho dobre myslená strela neprešla cez petržalskú obranu. Hralo sa prevažne v strede ihriska. O výsledku zápasu rozhodol definitívne v 80. minúte Hodek, keď ho po individuálnej akcii nezastavila ani dvojica domácich obrancov.

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 0:2 (0:0)
Góly: 64. Lačný, 86. Piščur (11 m), ŽK: 49. P. Petráš, 85. Dosoudil - 30. J. Maslo, 54. Piščur, 88. Ďubek, 90.+ Siva, ČK: 55. P. Petráš (Slovan) po druhej ŽK za faul, rozhodovali: Sedlák - Laskovský, Ádám, 2508 divákov

Ružomberčania začali proti favoritovi sympaticky. V 12. min sa Ďubek presadil cez Dobrotku, ale nenašiel spoluhráča. Vzápätí bol Putnocký pripravený po strele kapitána Zošáka. Slovan až potom prevzal iniciatívu a Halenár v 19. min opečiatkoval z priameho kopu hornú žrď, následne vystrelil Grendel nad bránku. Po polhodine hry zakrútil štandardku Kozák, ale Masaryk v neprehľadnej situácii nedotlačil zblízka loptu do siete. V 33. min zatriasol konštrukciou ružomberskej svätyne hlavou stopér Dosoudil po rohu Kozáka. Peknú spoluprácu belasých potom nezužitkoval Halenár a brankára Smiešku neprestrelil v 44. min ani Sylvestr.

Pokračujúci tlak Slovana po zmene strán pribrzdilo v 55. min vylúčenie obrancu Petra Petráša. Striedajúci Lačný sa to snažil využiť, z diaľky však nenamieril presne. V 64. min si však všetko vynahradil, keď po Božokovej prihrávke nedal Putnockému šancu - 0:1. Slovan odpovedal strelou Breznaníka a šancou Salátu, ale bez efektu. Naopak, päť minút pred koncom zastavil Dosoudil prenikajúceho Lačného v šestnástke nedovoleným spôsobom a hlavný arbiter Sedlák ukázal na biely bod. Piščur sa z pokutového kopu nemýlil a zavŕšil prekvapenie na Tehelnom poli - 0:2.

DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Dubnica 1:1 (0:0)
Góly: 78. Koejoe - 59. Vavrík, ŽK: 60. Boya, 79. Koejoe, 81. Novota - 38. Jánošík, 47. Gorelka, 55. Duga, 56. M. Filo ml., 60. Šulek, ČK: 81. Šulek (Dubnica) po II. ŽK, rozhodovali: Chmura - Čiernik, Jankovič, 1980 divákov

Na ťažký premočený trávnik musel nastúpiť DAC bez dvoch tradičných opôr - chorého Hassana a vykartičkovaného Adiabu. Táto dvojnásobná absencia narobila problémy v kombinačnej hre domácich a prišli aj nedorozumenia v defenzívnej činnosti, kde citeľne chýbal Adiaba. V 12. min vyrobil školácku chybu Egidius, keď po nedorozumení s brankárom Novotom prenechal loptu na hranici šestnástky Filovi. Ten však na chvíľku zaváhal a Nikolič odvrátil nebezpečenstvo. Potom sa hralo sa väčšinou medzi šestnástkami, bez väčších gólových príležitostí. Domáci neohrozili Zajaca v prvom dejstve ani raz a ani pred Novotom nebolo príliš rušno s výnimkou individuálnych akcií urasteného Fila, ktorý dvakrát skúšal pozornosť domáceho gólmana. Najprv z otočky mieril tesne vedľa a v 30. min jeho prízemnú strelu domáci brankár Novota bezpečne kryl. Po nudnom prvom polčase odprevadili domáci fanúšikovia svojich do šatne piskotom.

Po zmene strán sa hral obojstranne rýchlejší a útočnejší futbal. Ako prví ohrozili bránu súpera domáci, keď Bajevského prienik zastavil až obetavý Obert, ktorý zachránil namiesto brankára na bránkovej čiare. V 59. min opätovné nedorozumenie Egidia a brankára Novotu využil Filo, umne prihral Vavríkovi a ten musel dokopnúť do prázdnej bránky - 0:1. Kvalitu dunajskostredskej ofenzívy prinieslo až striedanie N´Kenda. Kamerunský legionár narobil viac problémov dubnickej defenzíve než celé mužstvo za jednu hodinu. Najprv posunul Nikoličovi, ten našiel dobre postaveného Bognára, ale mladý domáci strelec v koncovke zlyhal. V 67. min opäť N´Kendo vysunul Koejoea, ten mieril z uhla iba do dobre postaveného brankára Dubnice Zajaca. V 73. min po kľučkách N´Kendo namieril pohotovo a prudko, ale nešťastne trafil vlastného spoluhráča Koejoea, keď už hosťujúci brankár nemohol zareagovať. Usilovnosť a šikovnosť Kamerunčana predsa len priniesla vyrovnávajúci gól, keď v 78. min vysunul Koejoea a jeho ľavačka bola tentokrát presnejšia a skončila v pravom hornom rohu dubnickej bránky - 1:1. V závere sa hralo ako keby na karty, keď na drzosť doplatil Dubničan Šulek červenou kartou. Hostia aj v početnej nevýhode v poslednej desaťminútovke ubránila cennú remízu.

Dukla Banská Bystrica - Tatran Prešov 2:1 (1:1)
Góly: 8. a 64. Adámik (druhý z 11 m) - 16. Belejík, ŽK: 34. Hučko, 90.+ Pich - 29. Katona, 38. Farbák, 44. Piter-Bučko, 56. Ižvolt, 62. Josl, ČK: 64. M. Pančík ml. za sotenie protihráča, rozhodovali: Valášek - Balko, Kubica, 1670 divákov

Na rozmočenom teréne lepšie začala Dukla, už v 4. minúte trafil Hučko hlavou žrď prešovskej bránky. Domáci z úvodného tlaku vyťažili gól z rohu: center Pančíka išiel v 8. minúte priamo na hlavu Adámika, ktorý poslal loptu presne k žrdi - 1:0. Domáci hrozili aj ďalej, v 11. minúte po centri Turňu Hučko prekonal gólmana hostí Diviša, ale na čiare zachránil obranca Čep. Udrelo však na druhej strane: v 16. min zľava nacentroval Papaj loptu do šestnástky, Boroš ju nevyrazil, ocitla sa pred Belejíkom, ktorý presne namieril do opustenej bránky - 1:1. Duklu gól zaskočil, no napriek tomu sa snažila dostávať sa dopredu po krídlach. Nebezpečný bol center Pančíka v 24. min, keď Hučko hlavičkoval tesne vedľa žrde. Pohrozil aj Kuzma v 39. min, jeho šancu však Diviš zneškodnil. Obe mužstvá predvádzali v I. polčase nadpriemerný ligový futbal, hráči bojovali o každú loptu.

V II. polčase zaujal divákov najmä nevýrazný výkon arbitra Valáška. Po vystriedaní oboch útočníkov Dukly v 58. min prišli zaujímavé momenty, keď najprv Prešovčania nevyužili brejk dvoch proti jednému. Loptu zachytil brankár Boroš, ktorý rýchlo rozohral a Ďuriš na opačnej strane vnikal do malého vápna. Nedovolene ho však zastavil Josl a rozhodca Valášek nariadil penaltu. Dlho sa však čakalo na jej exekúciu. Ešte pred pokutovým kopom si neudržal nervy na uzde Pančík, rukami drgol Josla, ktorý predtým videl žltú kartu a banskobystrický stredopoliar si vyslúžil červenú. Našťastie Adámik v 64. min jedenástku premenil a Dukla išla do vedenia - 2:1. Prešovčania mali od tejto chvíle výhodu jedného hráča navyše, ktorú ale nevyužili i keď si niekoľko šancí vypracovali. Dukla hrozila z brejkov, ale diváci na Štiavničkách v dobrom zápase už gól nevideli.