26. augusta 2012

Slovan s Janusom v bráne zdolal ďalší tím z Fínska

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí European Trophy na domácom ľade nad fínskym tímom KalPa Kuopio 3:2 po predĺžení. Po Jyväskylä si slovenský majster a ...

slovan bratislava kalpa kuopio BRATISLAVA 26. augusta (WEBNOVINY) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí European Trophy na domácom ľade nad fínskym tímom KalPa Kuopio 3:2 po predĺžení.

Po Jyväskylä si slovenský majster a nováčik KHL poradil v priebehu pár dní aj s ďalším popredným tímom z krajiny tisícich jazier. Slovan po prvej tretine prehrával 0:2, v ďalšom priebehu však výsledok dokázal otočiť.

Bratislavčania v siedmom stretnutí v European Trophy dosiahli štvrté víťazstvo, tretie po predĺžení či samostatných nájazdoch. Do začiatku sezóny KHL odohrajú v letnej súťaži ešte jeden súboj, v piatok 31. augusta nastúpia vo Viedni proti tamojším Capitals.

Fínsky tím začal nedeľňajší súboj oveľa aktívnejšie, hráči Slovana boli v prvej tretine nekoncentrovaní a doplatili na chyby a vylúčenia. Janusa v bránke domácich ako prvý prekonal v 16. min Matti Kuparinen, ktorý sa nekrytý presadil zblízka.

V závere prvej časti hry, 38 sekúnd pred prvou sirénou poslal hostí do dvojgólového vedenia dorážkou Artturi Lehkonen. Slovanu pomohol gól Martina Štajnocha, ktorý v presilovke znížil v 37. min na 1:2. V záverečnej časti hry domáci ožili, vytvorili si veľký tlak, ale z gólu sa tešil iba Roman Kukumberg. V 44. min po vyhratom buly prekonal z prvej dovtedy pozorného Toivonena.

V závere ešte Bartovič opečiatkoval žŕdku bránky KalPy a o výsledku sa muselo rozhodovať v nadstavenom čase. V 62. min dorazil Boumediennovu strelu od modrej do siete Milan Kytnár a rozhodol o výhre Slovana.

Obrazom: Slovan zdolal fínske KalPa Kuopio

Výsledok:

Slovan Bratislava - KalPa Kuopio 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 37. Štajnoch (Boumedienne, Vondrka), 44. Kukumberg, 62. Kytnár (Boumedienne, L. Hudáček) - 16. Kuparinen (Salminen, Lehkonen), 20. Lehkonen (Salminen, Kuparinen)

Obrazom: Poliak Puszakowski vyhral Zlatú prilbu SNP