09. augusta 2009

Slovan vyhral v Ružomberku 3:1

V Ružomberku sa od úvodu odvíjal zaujímavý futbal so šancami na oboch stranách. Tie vážnejšie si vypracovali domáci. V 8. min Zošákov krížny center našiel Sivčeviča, ten však z dobrej pozície ...

BRATISLAVA 9. augusta (WEBNOVINY) - V Ružomberku sa od úvodu odvíjal zaujímavý futbal so šancami na oboch stranách. Tie vážnejšie si vypracovali domáci. V 8. min Zošákov krížny center našiel Sivčeviča, ten však z dobrej pozície netrafil bránku Slovana. V 17. min potiahol ružomberský útok Lačný, jeho následná prihrávka sa dostala k Sivčevičovi, ale srbský legionár nemal dostatok času ani priestoru na dôraznejšie zakončenie.

MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 1:3 (1:0)
Góly: 22. J. Maslo - 57. a 80. Masaryk, 71. Dobrotka, ŽK: 29. Ďubek, 63. Zošák - 63. Martins Simao, 67. Dobrotka, 84. Božič, rozhodovali: Vlk - E. Weiss, D. Hrčka, 3227 divákov

V 22. min domáci opäť pritlačili a tentoraz už z toho bol gól. Lopta sa v spleti hráčov v pokutovom území hostí dostala k Jánovi Maslovi, ktorý hlavou prekonal Bičíka - 1:0. V 35. min bol Ružomberok blízko k streleniu ďalšieho gólu, ale hlavička J. Masla po rohovom kope Ďubeka len opečiatkovala žrď bránky bratislavského tímu. O chvíľu bolo horúco na druhej strane, keď prudkú strelu Ivanu odkopával Majerník z bránkovej čiary. V 40. min sa blysol domáci gólman Penksa zneškodnením prudkej strely Masaryka. Záverečné minúty prvého dejstva síce patrili belasým, tí si však už nevytvorili žiadnu väčšiu príležitosť.

Prvá výrazná možnosť v druhej časti prišla v 53. min. Domáci ponúkli akciu po osi Božok, Zošák, Sivčevič a posledný menovaný strelou zblízka len tesne minul bránku súpera. Vzápätí Zošák ako na podnose ponúkol prihrávku rozbehnutému Lačnému, tomu však v koncovke chýbalo potrebné šťastie. Známe športové heslo nedáš - dostaneš sa naplnilo hneď z protiútoku. Slovák poslal do behu Masaryka, ktorý "z prvej" nedal Penksovi šancu - 1:1. V 62. min podľa názoru domácich priaznivcov fauloval Saláta v pokutovom území Ďubeka, píšťalka hlavného rozhodcu Vlka však zostala nemá. V 69. min parádnu kombinačnú akciu Ružomberčanov zakončoval strelou Zošák, Bičík stihol reflexívne zareagovať.
Ďalšiu šancu mal Slovan a opäť ju stopercentne zužitkoval. Kozákov roh pristál na Dobrotkovej hlave, z nej lopta putovala do siete - 1:2. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale osud im neprial. V 80. min Obžera našiel na hranici malého vápna Masaryka, ktorý na dvakrát prekonal bezmocného Penksu - 1:3. Vzápätí mal aspoň kontaktný gól na kopačke Zošák, ale nedal. Prehra 1:3 je vzhľadom na priebeh zápasu pre Ružomberok až príliš krutá.

MFK Košice - MŠK Žilina 0:2 (0:0)
Góly: 52. Lietava, 58. Bello, ŽK: 68. J. Novák - 28. Leitner, 69. Ľ. Guldan, rozhodovali: Hriňák - T. Somoláni, Laskovský, 2430 divákov

Stretnutie dvoch úspešných slovenských zástupcov v Európskej lige 2009/2010 sa nieslo od začiatku v znamení plnenia taktických pokynov. Hosťujúci Žilinčania mali prevahu v strede poľa a loptu častejšie na kopačkách, ale vážnejšie neohrozovali košického brankára Schrenga. V útoku hýril aktivitou najmä Lietava, ale jeho dva pokusy boli nepresné. Domáci odpovedali v 29. min Viazankom priamo z rohového kopu: pozorný Dúbravka však loptu vyboxoval. V 32. min Lietavova tečovaná strela skočila tesne vedľa. O ďalšie tri minúty rovnaký hráč zakončil veľmi nepresne. Do šatní napokon mohli odchádzať ako spokojnejší Košičania, ale Ján Novák trafil v 43. min iba žrď.

Po zmene strán začali aktívnejšie domáci. Milinkovičov ani Novákov strelecký pokus Dúbravku neprekvapili. V 52. min po Novákovom centri mal gól na hlave Škutka, svoj pokus však poslal presne do stredu bránky. Hneď z rýchleho protiútoku Žilinčania skórovali: Bello prihral Lietavovi, ktorý v sklze zasunul loptu do prázdnej bránky. O šesť minút neskôr sa Bello vyhol ofsajdovej pasci a sám pred Schrengom nezadržateľne skóroval - 0:2. Po hodine hry mohol vrátiť Košičanov do hry Novák, keď išiel sám na Dúbravku, lopta mu však nesadla a skončila vedľa. V 67. min sa udiala kuriózna situácia, keď Žilinčania počas jednej minúty zrejme opakovane zahrali rukou vo vlastnom pokutovom území, ale rozhodca nechal pokračovať. Za protesty si vyslúžil žltú kartu Novák. "Šošoni" potom už len kontrolovali vývoj, vyčkávali a vyrážali do kontier. Desať minút pred koncom mohol prikrášliť ich triumf striedajúci Tomáš Oravec, ale vo vyloženej šanci hlavičkoval mimo.

Real Madrid zvíťazil v príprave nad Washingtonom 3:0