01. novembra 2008

Slovan zdolal Dunajskú Stredu 4:0

Už v 1. min v čistej šanci zastavil Nlenda postranný rozhodca Slyško, keď ho pred brankárom "belasých" Bičíkom videl v ofsajde. V 8. min Slovák umnou pätičkou nabil Obžerovi a jeho volej spoza ...

BRATISLAVA 1. novembra (WEBNOVINY) - Už v 1. min v čistej šanci zastavil Nlenda postranný rozhodca Slyško, keď ho pred brankárom "belasých" Bičíkom videl v ofsajde. V 8. min Slovák umnou pätičkou nabil Obžerovi a jeho volej spoza šestnástky opečiatkoval brvno. DAC 1904 Dunajská Streda - Slovan Bratislava 0:4 (0:1) Góly: 43. Hanek, 56. Serrano, 77. Masaryk, 81. Černák, ŽK: 44. Boya, 49. Abena - 76. Obžera, rozhodovali: Vlk - Slyško, Kéry, 6100 divákov Už v 1. min v čistej šanci zastavil Nlenda postranný rozhodca Slyško, keď ho pred brankárom "belasých" Bičíkom videl v ofsajde. V 8. min Slovák umnou pätičkou nabil Obžerovi a jeho volej spoza šestnástky opečiatkoval brvno. V 17. min zakročila na prvý pohľad nepochopiteľným spôsobom jedna z prítomných policajných zásahových jednotiek na sektor, kde sa zdržiavali väčšinou prívrženci DAC-u prichádzajúci z Maďarska. Vzápätí lietali na ihrisko zo sektora Slovanu petardy, svetlice a dymovnice, takže hlavný rozhodca musel prerušiť zápas, kým sa emócie utíšia. O chvíľu sa nad štadiónom objavil červený vrtuľník rýchlej záchrannej služby, ktorý prišiel po jedného z troch vážne zranených fanúšikov, ďalších 20 ošetrovali zdravotníci. Po takmer 20 minútach sa pokračovalo v hre. Najprv Boyovu jedovatú bombu Bičík vyrazil na roh a po Regedeiho priamom kope Nlendova nepresná dorážka skončila tesne vedľa pravej žrde bránky hostí. Dve minúty pred polčasovou prestávkou Slovákov priamy kop Valachovič umne hlavou posunul za seba a nikým nekrytý Hanek sa pred Novotom zorientoval a zachoval ako skvelý strelec a otvoril skóre. Po tom, ako v 56. min Serranova dvojnásobne tečovaná strela skončila za chrbtom bezmocného domáceho gólmana a hostia tým zvýšili na 2:0, sa začal slovanistický koncert. DAC sa zložil kompletne v 77. min, keď Obžera obišiel Pinteho, prihral voľnému Masarykovi, ktorý poľahky skóroval do opustenej domácej svätyne. V závere mohol Slovan ešte výraznejším spôsobom vylepšiť skóre, keď sa mu zo štyroch tutoviek podarilo skórovať iba raz - Angelovičov center poslal pod brvno Černák - 4:0. V úplnom závere sa o kozmetickú úpravu skóre snažil domáci Nlend, ale dvakrát tesne minul Bičíkovu bránu. SITA