04. apríla 2010

Slovenkám sa sen o ME v hádzanej zrejme rozplynul

Tagy: hádzaná

Denisa Glankovičová zo Slovenska (vľavo) je tvrdo bránená Majdou Mehmedovic z Čiernej Hory (vpravo) v kvalifikačnom zápase na ME ženskej hádzanej medzi Slovenskom - Čierna Hora Foto: SITA/Martin Havran HLOHOVEC 4. ...

hadzana Denisa Glankovičová zo Slovenska (vľavo) je tvrdo bránená Majdou Mehmedovic z Čiernej Hory (vpravo) v kvalifikačnom zápase na ME ženskej hádzanej medzi Slovenskom - Čierna Hora

HLOHOVEC 4. apríla (WEBNOVINY) - Majstrovstvá Európy hádzanárok 2010 v Dánsku a Nórsku budú takmer určite bez reprezentantiek Slovenska. Zverenky trénera Ľubomíra Popluhára prišli s veľkou pravdepodobnosťou o šancu vybojovať si účasť na kontinentálnom šampionáte nedeľňajšou domácou prehrou v Hlohovci s Čiernou Horou 27:32 (11:17), po ktorej naďalej figurujú v tabuľke 6. kvalifikačnej skupiny na 3. mieste s 2 bodmi. Slovenkám sa nepodarilo odplatiť favorizovanému súperovi vysokú stredajšiu prehru 24:39 z Pljevlje a zatiaľ nezdolaný líder skupiny tak mohol dve kolá pred koncom kvalifikácie oslavovať postup.

Ak úradujúce majsterky sveta Rusky, ktoré v nedeľu od 15.00 h SELČ hostia v Čechove v ďalšom zápase 6. skupiny Poľky, zvíťazia, hádzanárky SR prídu aj o čisto teoretickú nádej na vybojovanie si jednej z dvoch miesteniek na ME. Rusko by totiž malo spolu s Čiernou Horou na čele tabuľky už nedostihnuteľný päťbodový náskok.

Výsledky - nedeľa - 6. skupina - 4. kolo:

HLOHOVEC
Slovensko - Čierna Hora 27:32 (11:17)
Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Grandtnerová - Halásová, Stuparičová 2, Súkenníková, Hodošková, Z. Janšáková 1, Jakubisová 6, Glankovičová 5/3, Porvazníková 7/3, Pajtášová 2, A. Tóthová 1, P. Popluhárová 3, Beňušková
Najviac gólov za Č. Horu: Radičevičová 13, Popovičová 9/3
Pok. hody: 7/6 - 4/3, vylúčené: 0 - 4, rozhodovali: Cs. Kékes a P. Kékes (obaja Maď.), 1000 divákov

Úvod stretnutia sa niesol vo vyrovnanom duchu. Slovenky väčšinou doťahovali náskok súpera, ale nedovolili mu gólovo sa odpútať výraznejšie. To však platilo len do 20. min. Čiernohorky od stavu 9:9 získali osemgólovou šnúrou pohodlné vedenie 17:9. V útoku sa trápiace domáce, ktoré vyše desať minút nedokázali prekonať brankárku Č. Hory a prehrali aj úsek počas vlastnej presilovky, v záverečných dvoch minútach prvého dejstva dvoma gólmi znížili na polčasových 11:17. Po zmene strán zverenky trénera Ľ. Popluhára zužitkovali dvojnásobnú početnú výhodu a v 35. min znížili na 15:18. Vzápätí však prišli tri zbytočné chyby, ktoré balkánsky súper potrestal a v 36. min vyhrával opäť výrazne - 21:15. Od tohto momentu už Čiernohorky držali vývoj duelu vo svojich rukách a Slovenkám uštedrili prehru 27:32.

Hlasy:
Ľubomír Popluhár (tréner SR): "Stretnutie nemalo taký jednoznačný priebeh ako v stredu v Pljevlji. Podali sme lepší výkon ako na palubovke súpera, ale napriek tomu sme ho nedokázali zdolať ani v domácom prostredí. V prvom polčase sme držali nádejný stav, ale potom sme začali strácať lopty a nezachytávali sme protiútok Čiernohoriek. Mne sa zdalo, že ony, keď potrebovali, tak zapli na vyššie obrátky. Naším cieľom teraz zostáva udržať si 3. miesto v kvalifikačnej skupine.“

Zuzana Porvazníková (spojka SR): "Dnes sme odohrali podstatne lepší zápas ako v Čiernej Hore, ale na súpera to aj tak nestačilo. Hoci to nie je až taký kvalitný protivník, momentálne je nad naše sily. My sme si to však pokazili vlastnými chybami. Od stavu 9:9 to bolo z našej strany hektické, zbrklo sme hrali v útoku, čo Čiernohorky využili na získanie náskoku.“

4. Poľsko 3 0 0 3 75:98 0

Doterajšie výsledky: Rusko - Slovensko 33:26, Poľsko - Čierna Hora 21:31, Slovensko - Poľsko 32:28, Čierna Hora - Rusko 28:28, Poľsko - Rusko 26:35, Čierna Hora - Slovensko 39:24, Slovensko – Čierna Hora 27:32