18. decembra 2009

Slovenky na úvod Mountain Cupu zdolali Kazachstan

O výsledku sa rozhodlo až v záverečnej tretine. Najprv v 45. min legionárka Petra Pravlíková po spolupráci s Martinou Veličkovou a Janou Kapustovou otvorila skóre a o štyri minúty neskôr stanovila ...

ROMASHORN 18. decembra (WEBNOVINY) - O výsledku sa rozhodlo až v záverečnej tretine. Najprv v 45. min legionárka Petra Pravlíková po spolupráci s Martinou Veličkovou a Janou Kapustovou otvorila skóre a o štyri minúty neskôr stanovila na konečných 2:0 Nicol Čupková po prihrávke od Petry Jurčovej. Brankárka Zuzana Tomčíková, najlepšia hokejistka SR v sezóne 2008/09, za svoj chrbát nepustila ani jednu strelu nepríjemných súperiek a pripísala si na svoje konto "shutout". S Kazachstanom sa Slovenky naposledy stretli v novembri 2008 na kvalifikačnom turnaji o postup na ZOH 2010, v Nemecku vtedy zdolali svoje súperky 1:0.

"Bolo to veľmi bojovné stretnutie. Z našej strany sa na hokejky často vkrádala nervozita, dievčatá vedia, že im ide o veľa, o olympijské miestenky. Počas celého duelu však nesmierne bojovali a po pekných akciách strelili dva góly. Opäť nás podržala vynikajúca brankárka Tomčíková, ktorá zneškodnila všetky puky, ktoré na ňu smerovali," uviedol tréner Sloveniek Miroslav Karafiát.

Kazachstan - Slovensko 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 45. Pravlíková (Veličková, Kapustová), 49. Čupková (Jurčová)
Vylúčené: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fialová (ČR) - Anexová, Grondová (obe Švajč.), 24 divákov

Zostava SR: Tomčíková - Babiaková, Országhová, Vargová, Raková, Karafiátová, Matejová - Danková, Celárová, Moravčíková, Herichová, Gápová, Čulíková, Babonyová, Džurňáková, Jurčová, Čupková, Veličková,, Kapustová, Pravlíková