09. apríla 2009

Slovenky po prehre s Taliankami štvrté

Slovenské volejbalové kadetky (ročník narodenia 1992, 1993) si na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie v holandskom Rotterdame na medailu nakoniec nesiahli. Vo svojom záverečnom dueli o bronz ...

ROTTERDAM 9. apríla (WEBNOVINY) - Slovenské volejbalové kadetky (ročník narodenia 1992, 1993) si na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie v holandskom Rotterdame na medailu nakoniec nesiahli. Vo svojom záverečnom dueli o bronz podľahli talianskym rovesníčkam 1:3 (-15, -12, 20, -23).

Zverenky trénera Marka Henčeka nezachytili úvod prvého setu. Talianky sa veľmi rýchlo najmä vďaka chybám slovenských kadetiek ujali vedenia. Potom síce dovolili súperkám znížiť na rozdiel jediného bodu (9:8), ale to bolo všetko. Slovenky sa nevedeli presadiť v útoku a ich obrana bola deravá, za 20 minút prehrali 15:25. Na začiatku druhého dejstva sa zdalo, že našli svoju tvár. Až do prvého technického oddychového času tesne viedli (8:7), ale odvtedy získali už iba štyri body a bol z toho debakel 12:25. Zdalo sa, že volejbalistky spod Tatier sú na kolenách, ale v treťom sete dokázali zdvihnúť hlavy. Ich kormidelník urobil zmeny v zostave, k výbornému výkonu sa rozohrala smečiarka Palgutová, strhla aj ďalšie, niekoľkými skvelými zákrokmi sa blysla blokárka Kóšová i ďalšie. Po kvalitnom výkone sa Slovenkám podarilo zvíťaziť 25:20 a znížili náskok favorizovaných Talianok na 2:1. Hráčkam v drese s dvojkrížom na trojvrší doslova narástli krídla a v štvrtom sete ony diktovali. Volejbalistky z Apeninského polostrova celý čas len doťahovali ich náskok, prvýkrát sa ujali vedenia až v koncovke, keď dokázali obrátiť zo stavu 19:21 z ich pohľadu na 23:21. Slovenky ešte vyrovnali na 23:23, ale potom už bodovali iba Talianky, ktoré víťazstvom 25:23 definitívne ukončili zápas 3:1 na sety.

V kategórii kadetov si bronz vybojovali mladí Rusi, ktorí v súboji oň zdolali Poliakov 3:2 (-16, 18, -17, 20, 6).