08. novembra 2019

Slovenky prehrali v prípravnom stretnutí s Čínou

Slovenské hokejové reprezentantky prehrali v piatkovom prípravnom stretnutí vo Vranove nad Topľou s Čínou 1:2. Zverenky trénera Mateja Ševčíka si na zápas ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP/Andy Wong
Vranov nad Topľou 8. novembra (TASR) - Slovenské hokejové reprezentantky prehrali v piatkovom prípravnom stretnutí vo Vranove nad Topľou s Čínou 1:2. Zverenky trénera Mateja Ševčíka si na zápas "odskočili" z Turnaja šiestich krajín, ktorý sa od stredy hrá v Michalovciach, tento výsledok sa do tabuľky podujatia nezapočítaval.

Slovenky sa ujali vedenia už v 6. minúte zásluhou Diany Vargovej, národný tím, v pozmenenej zostave v porovnaní s duelmi proti Francúzsku a Nórsku, však v druhej tretine o náskok prišiel, keď inkasoval z hokejok Liuovej a Wenovej. Ženskú reprezentáciu čaká v sobotu záverečný zápas na turnaji v Michalovciach, v ktorom sa v súboji o 3. miesto postaví proti druhému tímu B-skupiny. Informoval o tom web SZĽH.

Matej Ševčík, tréner SR: "Zápas bol charakterizovaný tým, že sa hral na menšom priestore. My sme urobili nejaké zmeny v zostave, ale to nemôže byť výhovorka. Neprispôsobili sme sa podmienkam, ktoré boli vo Vranove – podarilo sa nám to až v tretej tretine. Ale to už bol súper v takej emócii, že sa mu podarilo výsledok uchrániť vo svoj prospech.

Mali sme viac striel i viac z hry, ale naša efektivita a bojovnosť neboli na takej úrovni, ako by to malo byť v reprezentačnom drese. V sobotňajšom zápase o 3. miesto na turnaji sa pravdepodobne vrátime k osvedčenej zostave. My potrebujeme vyhrávať a to je náš cieľ aj v poslednom zápase turnaja v Michalovciach."

Prípravný zápas žien:

SLOVENSKO – Čína 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Gól SR: 6. Vargová (Dzurinová).
Rozhodovali: Pavlotty – Varga, Babjak, vylúčené: 1:4, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Zimková – Drábeková, Košecká, Kučerková, Šulíková, Vargová, L. Ištocyová– Hlinková, Čupková, Nemčeková, Halušková, Kúbeková, Maskaľová, Korenková, Trebulová, Sádecká, Suráková, Hajniková, Dzurinová