05. septembra 2008

Slovenská ”21” remizovala s Belgickom 1:1

V piatkovom zápase futbalovej kvalifikácie ME 2009 hráčov do 21 rokov sa v súboji Slovenska s Belgickom zrodila v Senci remíza 1:1 (0:0). V zaujímavom stretnutí o 2. miesto v 7. skupine otvoril skóre v 63. ...

SENEC 5. septembra (WEBNOVINY) - V piatkovom zápase futbalovej kvalifikácie ME 2009 hráčov do 21 rokov sa v súboji Slovenska s Belgickom zrodila v Senci remíza 1:1 (0:0). V zaujímavom stretnutí o 2. miesto v 7. skupine otvoril skóre v 63. min hosťujúci Roland Lamah. O dve minúty neskôr vyrovnal po peknej individuálnej akcii Vladimír Weiss ml. V zápase bohatom na šance na štadióne Národného tréningového centra ešte v 11. min I. polčasu zahodil domáci Juraj Piroska pokutový kop. Oba tímy boli už pred týmto súbojom bez šance na postup na budúcoročný európsky šampionát tejto vekovej kategórie. Svoje kvalifikačné vystúpenie v 7. skupine ME 2009 zakončia mladí Slováci v utorok 9. septembra duelom na Islande (19.00 h SELČ). Výsledok: Slovensko „21“ - Belgicko „21“ 1:1 (0:0) Góly: 65. V. Weiss ml. - 63. Lamah, ŽK: 72. Patrik Mráz, 80. J. Maslo, 81. P. Maslo - 22. Buysse, 26. Lamah, 77. Van Gyseghem, rozhodovali: Murray - Middleton, Young (všetci Škót), 412 divákov Už v 2. min kopali Belgičania prvý roh, ale na konci úvodnej oťukávacej desaťminútovky mohli Slováci ísť do vedenia. Jendrišeka fauloval v pokutovom území Vandenlannoite a škótsky rozhodca ukázal na biely bod. Belgický brankár však Piroskovi jeho pokus vystihol. V ďalšom priebehu mali viac z hry hostia a v 16. min Lamah z hranice šestnástky tesne prestrelil bránku. Po polhodine hry sa po autovom vhadzovaní dostal do dobrej pozície "zabudnutý" Rossini, Kamenár mu však stačil zmenšiť uhol a vyrazil loptu na roh. Následne sa peknou akciou predviedol Weiss, ktorý vyzvŕtal belgickú obranu, odcentroval na kolegu pôsobiaceho na Britských ostrovoch Stocha, ale ten nezakončil presne. Krátko po zmene strán sa skóre mohlo meniť dokonca dvakrát. Už po niekoľkých sekundách sa Stoch ocitol za chrbtom belgickej obrany, no proti Steppemu neuspel ani na dvakrát. O minútu neskôr mali Lamah a po ňom aj Legear pred sebou už len obrancov a prázdnu bránku, no pri druhom menovanom stihol Čikoš vyhlavičkovať jeho strelu z bránkovej čiary. Potom sa Kuzma pekne preštrikoval až pred belgického gólmana, ale spolu s ním obstrelil aj jeho bránku. V 62. min rozlieskal pohotovou strelou tribúny Jendrišek, medzi žrde však nenamieril. Naopak, udrelo na druhej strane. Po chybnej rozohrávke sa Lamah prezentoval krásnou strelou do ľavého horného rohu a otvoril skóre - 0:1. Neubehli ani tri minúty a Weiss sa blysol krásnou individuálnou akciou, ktorú zakončil gólovým prehodením vybiehajúceho Steppeho - 1:1. V 77. min mohol dostať domácich do vedenia z dvoch po sebe idúcich priamych kopov Stoch, čo sa ale nestalo. Pri prvom pomohla Steppemu, ktorý si ľahko siahol na loptu, ľavá žrď a pri druhom belgický brankár vystihol úmysel slovenského stredopoliara prekvapiť ho z uhla k bližšej žrdi. V závere sa už skóre napriek viacerým šanciam nemenilo, a tak sa oba tímy rozišli po remíze. SITA