05. marca 2014

Slovenská 21. remizovala s Tureckom na Challenge Trophy 4:4

Futbalista Ivan Schranz v trnavskom drese

Futbalista Ivan Schranz v trnavskom drese Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Sanliurfa 5. marca (TASR) - Slovenskí futbalisti do 21 rokov remizovali v stredajšom prípravnom zápase v Sanliurfe s domácou reprezentáciou Turecka do 23 rokov 4:4, pričom po prvom polčase viedli 3:2.

Slováci viedli po presnom zásahu Ivana Schranza z 12. minúty, no domáci dokázali otočiť skóre na 2:1. Záver dejstva však Slovákom vyšiel dokonale, v 41. minúte Michal Škvarka z jedenástky vyrovnal a v 45. minúte Adam Zreľák opäť vrátil hosťom vedenie. Turci po zmene strán pokračovali v prestrelke, otočili na 4:3, no posledné slovo v divokom zápase patrilo Zreľákovi, ktorý vyrovnal na konečných 4:4.

Duel s tureckým "béčkom" bol súčasťou Challenge Trophy a zároveň druhým medzištátnym súbojom zverencov trénera Ivana Galáda v tomto roku, v Marinha Grande prehrali presne pred mesiacom (5. februára - pozn.) s domácim Portugalskom 0:2. V ďalších stretnutiach Challenge Trophy sa predstaví reprezentačný výber Slovenska do 20 rokov proti Estónsku a Anglicku.

V ďalšom prípravnom zápase nastúpia Slováci 14. mája proti českým rovesníkom, následne si 11. júna v Trelleborgu zmerajú sily so švédskou dvadsaťjednotkou. V kvalifikácii ME 2015 pokračujú až v septembri. Štvrtého privítajú Škótsko a 8. septembra ukončia cyklus na pôde favorizovaného Holandska. Slováci zimujú na čele tabuľky 3. skupiny so ziskom 13 bodov zo šiestich zápasov. Druhí sú Holanďania s 10 bodmi, odohrali však o dva zápasy menej ako Slováci.

Challenge Trophy (Sanliurfa):

Turecko 23 - SR 21 4:4 (2:3)
Góly: 15., 53. a 61. Torun, 30. Tosun - 12. Schranz, 41. Škvarka (z 11 m), 45. a 66. Zreľák. Rozhodoval: Kamphuis (Hol.), ŽK: Gündogan, Dursun, Ay - Schranz, Pauschek, Vrablec

zostava a striedania SR: Le Giang - Pauschek, Niňaj, Teixeira, Mazáň (33. Vrablec) - Schranz (87. Malec), Hrošovský, Lásik (61. Chrien), Vojtuš - Zreľák, Škvarka (61. Lobotka)

Góly SR: 12. Schranz, 41. Škvarka (z 11 m), 45. a 66. Zreľák