Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

16. mája 2019

Slovenská Agáva otvorila v Taiwane filmový festival krajín V4



Ilustračná snímka.



Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR Alexandra Moštková
Bratislava 16. mája (TASR) - Vo štvrtok otvoril svoje brány v hlavnom meste Taiwanu Taipei filmový festival krajín Vyšehradskej štvorky - V4 Central European Film Festival. "Festival dáva už šiesty rok taiwanskej verejnosti možnosť spoznať kultúru krajín strednej Európy práve prostredníctvom kinematografickej tvorby," TASR o tom informovala Jana Motyčková, PR manažérka spoločnosti Trigon Production.


Slovenská republika ako predsednícka krajina V4, dostala príležitosť otvoriť festival slovenským filmom. "Bol ním celovečerný hraný film Agáva, na slávnostnom otvorení ho osobne uviedol režisér filmu, úspešný slovenský scenárista, vysokoškolský pedagóg a čerstvý držiteľ ocenenia Slnko v sieti, profesor Ondrej Šulaj," dodala s tým, že film Agáva tak zároveň začal svoju púť po univerzitách a kultúrnych centrách v deviatich taiwanských mestách.

Počas filmového festivalu ďalej premietnu snímky Ján Palach českého režiséra Roberta Sedláčka, film Pappa Pia maďarského režiséra Gábora Csupóa a poľský film Studená vojna režiséra Pawła Pawlikowského. Filmy obsahujú anglické a čínske titulky.

Festival každoročne organizujú zastúpenia krajín V4 v Taiwane v spolupráci s regionálnymi organizáciami. Tento rok je to SR ako predsednícka krajina V4, zastúpená Slovenským ekonomickým a kultúrnym úradom v Taipei. Do organizácie sa zapojili aj ďalšie miestne inštitúcie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
The Rolling Stones pokračujú po Jaggerovej operácii v turné
<< predchádzajúci článok
VIDEO: V Nemecku budú od roku 2025 používať elektrický letecký taxík

Slovenská Agáva otvorila v Taiwane filmový festival krajín V4 - diskusné fórum čitateľov